logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mery Spolsky i Kuba Karaś w kampanii Durex

  PR 11.08.2022, przeczytano 534 razy
ilustracjastrzałka

„Bez wymówek” to najnowsza odsłona kampanii marki Durex z portfolio firmy Reckitt. Jej celem jest dotarcie do młodych ludzi z pozytywnym przekazem na temat prezerwatyw i nakłonienie do zmiany zachowań seksualnych. W ramach realizowanego projektu marka podjęła współpracę ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej: Mery Spolsky i Kubą Karasiem. Motywem przewodnim kampanii jest stworzony przez ten duet utwór zatytułowany „Bez wymówek”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mery-spolsky-i-kuba-karas-w-kampanii-durex,396876,artykul.html

Prezerwatywa nie powinna być tematem tabu, lecz czymś naturalnym, „cool”, na stałe wpisanym w język randkowania. Durex przekonuje, że seks z potocznie zwaną gumką zapewnia ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zmniejsza ryzyko nieplanowanej ciąży. To wyraz szacunku i dbałości nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale także o innych.

Badania przeprowadzone przez Ogólnopolską Grupę Badawczą w lutym tego roku dla marki Durex potwierdzają, że młodzi Polacy z dużą beztroską odnoszą się do kwestii zabezpieczenia podczas uprawiania seksu. 37% ankietowanych w wieku 18-30 lat przyznało się do kontaktu seksualnego bez prezerwatywy tylko dlatego, że nie chcieli poruszać krępującego tematu. Z kolei wśród najczęstszych zasłyszanych od innych wymówek pojawiało się przekonanie, że nic złego się nie stanie (38% ankietowanych), w „gumce” nic się nie czuje (35% odpowiedzi), nie trzeba używać prezerwatywy, jeśli jest się zdrowym i nie ma stwierdzonej choroby przenoszonej drogą płciową (18% badanych)1.

„Bez wymówek” by Mery Spolsky i Kuba Karaś

Konsekwentnie realizujemy misję marki Durex i zachęcamy, aby każdy odkrywał siebie w seksie. Seks spełniony i radosny to seks bezpieczny. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy charyzmatycznych twórców młodego pokoleniadla których naturalnym środowiskiem jest Tik Tok oraz serwisy streamingowe. To tam spotykają swoich odbiorców, poruszają emocje i prowokują do myślenia. Działamy razem, by wspólnie łamać stereotypy  podkreśla Inga Songin, Marketing Director Poland & EE, Reckitt.

W przeciwieństwie do starszych, bardziej świadomych odbiorców, najmłodsza grupa konsumentów, zwana generacją Z, czuje duży opór przed stosowaniem prezerwatyw. To pokłosie braku podstawowej edukacji seksualnej i wiarygodnych, rzetelnych źródeł informacji. Właśnie dlatego Durex postanowił nawiązać współpracę z polskimi artystami młodego pokolenia.

Owocem tej kolaboracji jest utwór zatytułowany „Bez wymówek”, a jego głównym przesłaniem twierdzenie, że niezależnie od wymówek – brak wiedzy, lęk lub niechęć do prezerwatyw nigdy nie mają racjonalnego uzasadnienia. Używanie „gumek” powinno być czymś oczywistym i fajnym, ponieważ może też stanowić element gry wstępnej. Ważne, by towarzyszyła temu nieskrępowana radość zamiast wstydu i zażenowania. Odpowiedzialność i odrobina pieprzyku wcale się nie wykluczają.

Pięknie mówisz coś od czapy, oczekujesz tu reakcji małolaty. Ja na raty poczekam na człowieka, który nie ucieka. Mokry wieczór albo do widzenia, bo wymówki to kolejna ściema. Bez wymówek dotknij mnie, bez wymówek całuj też. Chcę miłości romantiko, ale nie na dziko. (fragment utworu „Bez wymówek”, słowa: Mery Spolsky).

Edukacja młodych na pierwszym miejscu

Letnie wyjazdy i festiwale muzyczne naturalnie zachęcają do większego luzu i częstszych kontaktów erotycznych. Ważne, by w takich sytuacjach zawsze pamiętać o bezpieczeństwie w seksie. O to zadbała Grupa Ponton, która wraz z marką Durex pojawiła się podczas jednego z tegorocznych letnich wydarzeń muzycznych. W specjalnej strefie festiwalowej edukatorzy seksualni dzielili się wiedzą, przypominając młodym uczestnikom, jak ważne jest stosowanie prezerwatywy, bez względu na okoliczności.

Cenne informacje na temat bezpiecznego seksu staraliśmy się przekazać w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Na specjalnie przygotowanym dildo pokazywaliśmy, jak poprawnie zakładać prezerwatywę,
a wykorzystując gry, eksponaty i pluszaki, sprawdzaliśmy wiedzę festiwalowiczów na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Oczywiście w razie potrzeby ją uzupełnialiśmy. Odwiedzili nas zarówno nastolatkowie, jak i starsi uczestnicy wydarzenia. Cieszymy się, że nasza strefa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyta przez uczestników wiedza pozostanie z nimi na długo
i będzie przekazywana dalej 
– mówi Katarzyna Banasiak-Marszałek, koordynatorka Grupy Ponton.

Kampania potrwa do 31 sierpnia 2022 r. Za działania PR z zakresu media relations oraz branded contentu odpowiada Big Picture. Koordynacją współpracy z influencerami zajmuje się Tears of Joy. Projekt prowadzony jest w digitalu, a o strategię mediową i zakup powierzchni zadbał dom mediowy OMD. Twórcą strategii komunikacji oraz idei kreatywnej jest agencja DDB.

Źródło: Reckitt

Dodatkowe informacje:

1 Badanie przeprowadzone w lutym 2022 roku na rynkach w 9 krajach: Rosji, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Australii, Rumunii i na Węgrzech w grupie wiekowej 18-30 lat: osoby, które randkowały w ostatnich 24 miesiącach; n=250 respondentów na dany rynek.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

UM wygrywa przetarg H&M
UM poszerza portfolio swoich regionalnych klientów przejmując obsługę H&M na 20 europejskich rynkach
Rozmowy o problemach emocjonalnych w kampanii „Każdy zasługuje na słuchacza.”
Havas Warsaw rozpoczyna akcję, w której zachęca osoby będące w kryzysie emocjonalnym, aby otworzyły się i porozmawiały z kimś o swoich problemach. Kampania wystartowała z hasłem ,,Każdy zasługuje na słuchacza”, bo niezależnie od tego, czy jesteś gwiazdą muzyki, czy zwykłym nastolatkiem, w trudnych chwilach potrzebny jest ktoś, kto Cię zauważy i wysłucha. Inicjatywę...
New Balance inspiruje i pokazuje, że każdy jest biegaczem
To proste. Jeśli biegasz, jesteś biegaczem, a jedyny słuszny styl biegania, to Twój własny. Taka jest idea najnowszej globalnej kampanii ‘Run Your Way’ przygotowanej przez New Balance. Z inspiracji i nawiązując do globalnej kampanii marka w Polsce postanowiła przybliżyć sylwetki lokalnych biegaczy, z których każdy biega z innego powodu i inaczej postrzega...
Sony wprowadza nowy, pełnoklatkowy aparat ZV E1 — narzędzie dla wideoblogerów
Firma Sony wprowadza na rynek nowy aparat z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu i wymiennymi obiektywami ZV-E1, przeznaczony dla autorów wideoblogów, którzy pragną tworzyć lepsze materiały. Ten nowy, zaawansowany technologicznie model plasuje się na szczycie gamy aparatów Sony do vlogowania. Współpracuje z wymiennymi obiektywami Sony z mocowaniem typu...
LG prezentuje pierwszy projektor digital signage
Nowy LG ProBeam, zaprojektowany do różnych przestrzeni, wyświetla nawet 300‑calowe obrazy w rozdzielczości 4K o szczytowej jasności 7000 ANSI lumenów
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764