logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mexad nowym klientem Meetrics

  PR 05.06.2018, przeczytano 342 razy

Po 4-miesięcznej testowej współpracy agencja Mexad podpisała umowę z Meetrics. Firmy będą współpracować w zakresie m.in. pomiarów Viewability reklam oraz Brand Safety. Podczas testów, trwających od początku br., średnio czas kontaktu użytkownika z reklamami dostarczanymi przez Mexad był o niemal 80% wyższy niż benchmark Meetrics dla Polski, podawany w cokwartalnych raportach (Benchmark Report).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mexad-nowym-klientem-meetrics,36757,artykul.html

Umowa została podpisana na okres do końca 2018 roku. Współpraca dotyczy pomiarów i weryfikacji Viewability kampanii reklamowych prowadzonych przez Mexad, a także obszarów takich jak Brand Safety I fraudy.

Mexad to założona w 2008 roku agencja, która specjalizuje się w planowaniu i realizacji kampanii reklamowych w modelu programmatic. Należy do międzynarodowej grupy DataXu, jednego z globalnych liderów w dziedzinie marketingu zautomatyzowanego. Firma została założona przez specjalistów z NASA, którzy pracowali przy misji na Marsa, a następnie postanowili  wykorzystać w marketingu swoją wiedzę i opracowane algorytmy.

Klientami Mexad w Polsce są globalne marki, duzi polscy marketerzy, jak również agencje i domy mediowe.

- Dzięki współpracy z Meetrics zyskujemy pewność, a w ślad za tym pewność taką zyskują też nasi klienci, że realizowane przez nas kampanie zawierają najwyższej jakości powierzchnie reklamowe, dzięki czemu jakość kontaktu i przez to konwersja na sprzedaż jest wyższa  - mówi Arkadiusz Miegoń, Country Manager w Mexad - W czasie kilkumiesięcznych testów rozwiązań Meetrics, dzięki bliskiej współpracy osób z obu zespołów, udało nam się uzyskać bardzo dobre wskaźniki optymalizacji powierzchni reklamowych i zaobserwowaliśmy lepsze wskaźniki interakcji. A co dla mnie najważniejsze, ludzie, którzy prowadzą kampanie dla naszych klientów zyskali potwierdzenie, że ich działania są skuteczne.

- Mexad będąc ekspertem w zakupie programmatic, koncentruje sie przede wszystkim na skuteczności działań, a ponad połowę kampanii realizuje na powierzchniach mobile. Główny nacisk optymalizacji, poza KPI sprzedażowymi, kładziony jest zatem na optymalizację czasu kontaktu reklamy z konsumentem. Podczas kilkumiesięcznych testów, od początku br., średnio czas kontaktu użytkownika z reklamami dostarczanymi przez Mexad był o niemal 80% wyższy niż benchmark Meetrics dla Polski, podawany przez naszą firmę w cokwartalnych raportach. To wyjątkowo dobre osiagnięcie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt dużego udziału mobile, którego konsumpcja jest generalnie dużo szybsza – dodaje Tomasz Piątkowski, Country Manager Poland w Meetrics.

Źródło: Meetrics

www.meetrics.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ahava PR odpowiedzialna za promocję PR marki dr Gerard
Agencja AHAVA PR  zajmie się obsługą jesiennej kampanii marki dr Gerard. Działania obejmują: przygotowanie treści do kampanii, influencer marketing, działania PR (w tym kontakt z mediami oraz wysyłkę kreatywną). Promocja będzie obejmowała dwa nowe produkty marki dr Gerard: Pryncypałki o smaku orzechowym oraz Mafijne Brownie.  
Océ Colorado 1650 złotym medalistą targów Festiwaldruku.pl
Podczas tegorocznego FestiwaluDruku.pl jury konkursowe już po raz siódmy przyznało Złote Medale targów. Wśród wyróżnionych znalazł się ploter Océ Colorado 1650 firmy Canon – model, który swoją premierę miał kilka miesięcy temu na targach FESPA.
Mateusz Gessler w nowej kampanii Hortex
Gotowe zupy mrożone to nowość w portfolio marki Hortex. Po raz pierwszy w historii firmy do działań reklamowych zaangażowany został ambasador.
Po rozwiązaniu przez Roberta Kubicę umowy z ROKiT Williams Racing, także PKN ORLEN, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem. Koncern będzie kontynuował współpracę z zawodnikiem, pozostanie także w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki.
W Integart Festiwal Druku trwa nadal!
Festiwal Druku 2019 dobiegł końca. Cieszymy się, że mogliśmy z Państwem spędzić wspólnie ten czas w szczególności, że przybyliście na to wydarzenie tak licznie. Cieszy nas fakt, że nasza oferta spotkała się z tak dobrym przyjęciem!
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764