logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Michał Wodziński nowym redaktorem naczelnym dziennika Fakt

  PR 03.10.2023, przeczytano 314 razy
ilustracja

Michał Wodziński 1 listopada 2023 r. obejmie stanowisko redaktora naczelnego gazety codziennej Fakt i będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika oraz serwisu Fakt.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/michal-wodzinski-nowym-redaktorem-naczelnym-dziennika-fakt,401583,artykul.html

- Michał Wodziński posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie w pracy w mediach informacyjnych - świetnie zna rynek polski, jak również bardzo sprawnie działa w środowisku międzynarodowym. Jestem przekonany, że Michał, wraz z całym zespołem redakcyjnym, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Faktu i jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję na rynku. Bardzo dziękuję Marcinowi Kowalczykowi, zastępcy redaktora naczelnego dziennika Fakt, który z powodzeniem kierował gazetą i serwisem przez ostatnie miesiące – mówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Dziękuję Aleksandrowi Kuteli oraz całemu zarządowi RAS Polska za zaufanie, jakim mnie obdarzono i wiele odbytych w ostatnim czasie partnerskich rozmów. Wrócić w nowej roli do redakcji, która przed laty ukształtowała mnie jako dziennikarza i dała także pierwsze menedżerskie szlify, to wspaniałe uczucie i ekscytująca perspektywa – mówi Michał Wodziński, nowy redaktor naczelny Faktu.

Od pojawienia się Faktu na polskim rynku minie wkrótce okrągłe 20 lat, a w tym czasie jego newsroomem kierowało zaledwie trzech redaktorów naczelnych. To najlepiej mówi o sile redakcji i jej stabilności, także wobec nowych trendów i nieprzewidzianych wyzwań na rynku mediów. Myśląc z szacunkiem o przeszłości i bogatej tradycji Faktu, myślę także o skali odpowiedzialności i wyzwaniach, jakie czekają mnie oraz redakcję. Głęboko wierzę w to, że jako największy polski dziennik, Fakt nadal będzie znacząco wpływać na kształt debaty publicznej w Polsce – mówi Michał Wodziński.

Michał Wodziński rozpoczął swoją zawodową karierę w 2006 roku w Axel Springer (później Ringier Axel Springer Polska), jako redaktor sportowy, reporter i korespondent, relacjonujący wydarzenia sportowe na całym świecie. Po 7 latach przeszedł do redakcji gazety Fakt, gdzie przejął odpowiedzialność za cyfrową transformację dziennika oraz serwisu Fakt.pl.

 W 2015 roku razem z zespołem rozpoczął budowę polskiej edycji Upday, serwisu informacyjnego uruchomionego przez Axel Springer i Samsung Electronics w 2016 roku. W 2020 roku został szefem serwisu Upday na Europę Wschodnią, a w 2022 r. awansował na stanowisko międzynarodowego redaktora naczelnego. W tej roli, Michał Wodziński był odpowiedzialny za zarządzanie liczącym ponad 60 osób zespołem redakcyjnym Upday oraz treści publikowane w 34 europejskich edycjach aplikacji.

Przez ostatnie 12 lat, współpracował także z Canal+ jako współprowadzący cotygodniowy magazyn piłkarski „Liga+”, moderator i prezenter podczas spotkań piłkarskiej Ekstraklasy.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„5. rewolucja” wkracza do Radia Nowy Świat
amian Kwiek, były dziennikarz Trójki, rozpoczyna współpracę z Radiem Nowy Świat. Będzie autorem nowego podcastu „5. rewolucja”, którego punkt wyjścia to idea nawiązująca do rewolucji przemysłowych.
Atrakcyjne produkcje z katalogu BBC Studios stały się teraz dostępne na żądanie dla Abonentów usług telewizyjnych UPC.
Seriale TVN Warner Bros. Discovery debiutują za granicą
Po sukcesie na rynku lokalnym seriale fabularne pod marką Player Original ruszają w dalszą podróż! Wybrane tytuły z bogatej biblioteki fabularnej TVN Warner Bros. Discovery wkrótce zadebiutują na platformie MAX w USA i 29 krajach Europy. Pierwszy – miniserial „Kontrola” Nataszy Parzymies – będzie dostępny dla widzów za granicą już od 8...
Czterokrotny laureat Pulitzera publikuje na Goniec.pl
Wraz z początkiem grudnia funckję redaktora naczelnego Gońca objał Janusz Schwertner. Do zespołu dołączyli również dziennikarze Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor. Pod nowym kierownictwem redakcja wystartowała ze specjalną akcją #ŁącząNasMedia, w ramach której współpracować będzie z najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata. W...
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” ze świąteczną akcją dla subskrybentów
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” zaprosiły do świątecznej współpracy znakomite autorki i autora, którzy napiszą wyjątkowe opowieści specjalnie dla subskrybentów Wyborcza.pl. W głosowaniu, które potrwa do 13 grudnia br., czytelnicy i czytelniczki będą mogli sami zdecydować o tematach podejmowanych w świątecznych historiach. Akcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764