logo
WIADOMOŚCI

Microsoft Imagine Cup 2018. Rejestracja ruszyła

redakcja  PR 22.12.2017, przeczytano 706 razy
ilustracja

Rusza Microsoft Imagine Cup, kolejna edycja największej na świecie olimpiady technologicznej, konkursu przedsiębiorczości, z którego inwestorzy wyławiają młode firmy o największym potencjale. Pierwszy raz w historii polskiej edycji rejestrację rozpocznie Imagine Hack, czyli hackatony prowadzone w 4 miastach w Polsce: Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/microsoft-imagine-cup-2018.-rejestracja-ruszyla,34952,artykul.html

13 i 14 stycznia 2018 do klawiatur usiądzie 300 uczniów i studentów, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty technologiczne i pomysły biznesowe na ich rozwój. W ten sposób polscy twórcy rozpoczną rywalizację, która może ich zaprowadzić na światowe finały Imagine Cup w Seattle. Będzie o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie to 100 000 dolarów.

Imagine Cup jest najbardziej popularną na świecie inicjatywą na rzecz rozwoju młodych biznesów, które wykorzystują najnowsze technologie, pozytywnie wpływają na rozwój społeczeństw, miast, rynku i komfort życia każdego z nas. Zainteresowanie konkursem jest ogromne. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,65 miliona uczestników z ponad 190 państw. Wyróżnikiem Imagine Cup jest połączenie pomysłów technologicznych z koncepcją biznesową ich faktycznego wykorzystania. Każda drużyna rejestrująca się do konkursu powinna nie tylko skupić się na rozwiązaniu informatycznym, ale także przedstawić skuteczny business plan. W tegorocznej edycji uczestnicy będą inspirowani do wykorzystania technologii chmurowej Microsoft Azure w realizacji swoich projektów technologicznych i biznesowych.

Imagine Cup to nie tylko dobra zabawa i spotkanie młodych ludzi z całego świata, ale dla wielu z nich początek wielkiej, życiowej przygody, na której spotkają wspaniałych mentorów, inwestorów i doradców biznesowych. Piotr Psyllos z zespołu PSYLLOSOFT, Sławek Potasz – założyciel InMotion, Vadym Melnyk z Cervi Robotics, czy Marcin Joka – współtwórca firmy Photon Entertainment to młodzi przedsiębiorcy, których biznesy technologiczne już dzisiaj skutecznie rozwijają się na arenie międzynarodowej. Łączy ich jedno. Swoje pierwsze kroki stawiali na Imagine Cup. Dzisiaj zapraszamy kolejne osoby do prezentacji pomysłów, które być może utorują ich drogę na szczyt. Zrobimy wszystko, by im w tym pomóc – podkreśla Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Nową edycję wydarzenia rozpocznie „wielkie kodowanie”, czyli tzw. hackatony prowadzone pod nazwą Imagine Hack. W dniach 13-14 stycznia odbędzie się równoległa rywalizacja w 4 miastach. Oznacza to, że jednocześnie do kodowania i prezentacji swoich projektów przystąpi 300 osób. W każdym z miast zostanie wyłoniony zwycięski zespół, który dostanie atrakcyjne nagrody oraz zostanie zakwalifikowany do półfinału konkursu Imagine Cup, gdzie będzie mógł walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów oraz indywidualną sesję mentoringową z Satyą Nadellą, CEO Microsoft.

W tym roku koncentrujemy się na 3 obszarach technologicznych: zastosowaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI), wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR). W Polsce dodatkowo uruchomimy ścieżkę Smart City pamiętając, jak ciekawe projekty były prezentowane w zeszłym roku” – mówi Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Eksperci z Ministerstwa pomogą uczestnikom, którzy wybiorą ścieżkę Smart City stworzyć projekt w oparciu o otwarte bazy danych publicznych do tworzenia rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Podczas warsztatów wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia specjalistów zarówno z obszaru biznesowego i technicznego. Microsoft zaprosi swoich klientów i partnerów na wydarzenia we wszystkich 4 miastach, żeby już w pierwszym etapie mogli pomóc młodym ludziom ocenić wartość techniczną i biznesową projektu. W związku z tym, że oba obszary są równie ważne w rywalizacji, te wskazówki mogą okazać się decydujące w dalszej rywalizacji.

Jeśli uczestnikom nie uda się zarejestrować podczas hackathonów, będzie można to zrobić do 1 lutego 2018 r. Z pewnością podczas zbliżających się wydarzeń będzie o wiele łatwiej uzyskać pomoc i rady ekspertów, co może okazać się przepustką w kolejnych etapach konkursu.

Szczegółowe informacje na temat hackatonów:


Miejsce i linki do rejestracji:


Terminy: Początek: 13 stycznia 2018, godzina 15:00; Koniec: 14 stycznia 2018, godzina 15:00


Warunki uczestnictwa:

  • Uczestnikiem hackathonu może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 rok życia oraz posiada status ucznia lub studenta. Do udziału zapraszamy zespoły oraz pojedyncze osoby, które na miejscu uformują drużyny lub dołączą do istniejących.
  • Drużyny biorące udział w hackathonie mogą mieć od 1 do 3 uczestników.
  • Udział w hackathonie jest całkowicie bezpłatny. Organizator zapewnia posiłki oraz napoje.
  • Zapisy do udziału w hackathonie potrwają do 15.12.2017 lub do wyczerpania limitu miejsc.
  • Regulamin hackathonu dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Microsoft

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018 wybrana
Za nami 16. edycja lokalnych finałów Imagine Cup. Trzy drużyny: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej oraz Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką oraz Politechnikę Warszawską, zwyciężyły odpowiednio w kategoriach Artificial Intelligence, Mixed Reality i Big Data. Podium dopełniła drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko Japońs...
3 nominacje dla ATS Display w konkursie POPAI France
POPAI France to jeden z największych w Europie konkursów branży materiałów wspierających sprzedaż (POSM). Zgłoszone przez ATS Display produkty po raz kolejny zostały nominowane do nagród głównych w swoich kategoriach.
Laureaci 57. edycji Standout. Light+Building 2018
12 kwietnia 2018 roku poznaliśmy Laureatów StandOUT. Light+Building 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Celem StandOUT. jest promocja polskich firm, których prezentacje marek i produktów wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce.
Design32: Najlepsze dyplomy projektowe ASP
Design 32 to konkurs wyłaniający najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych. Przegląd dyplomowych prac magisterskich organizowany przez ASP w Katowicach jest nie tylko prestiżowym, branżowym wydarzeniem, ale również prezentacją aktualnych tendencji w dizajnie. To już ósma edycja tego wydarzenia.
Ekspozycja Roku 2017: I miejsce dla Extend Vision
W ubiegły piątek, 23 marca 2018, podczas gali MP Power Awards miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie Ekspozycja Roku 2017.
 
czwartek 19.04.2018, 189 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone