logo
WIADOMOŚCI

Microsoft Imagine Cup 2018. Rejestracja ruszyła

  PR 22.12.2017, przeczytano 843 razy
ilustracja

Rusza Microsoft Imagine Cup, kolejna edycja największej na świecie olimpiady technologicznej, konkursu przedsiębiorczości, z którego inwestorzy wyławiają młode firmy o największym potencjale. Pierwszy raz w historii polskiej edycji rejestrację rozpocznie Imagine Hack, czyli hackatony prowadzone w 4 miastach w Polsce: Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/microsoft-imagine-cup-2018.-rejestracja-ruszyla,34952,artykul.html

13 i 14 stycznia 2018 do klawiatur usiądzie 300 uczniów i studentów, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty technologiczne i pomysły biznesowe na ich rozwój. W ten sposób polscy twórcy rozpoczną rywalizację, która może ich zaprowadzić na światowe finały Imagine Cup w Seattle. Będzie o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie to 100 000 dolarów.

Imagine Cup jest najbardziej popularną na świecie inicjatywą na rzecz rozwoju młodych biznesów, które wykorzystują najnowsze technologie, pozytywnie wpływają na rozwój społeczeństw, miast, rynku i komfort życia każdego z nas. Zainteresowanie konkursem jest ogromne. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,65 miliona uczestników z ponad 190 państw. Wyróżnikiem Imagine Cup jest połączenie pomysłów technologicznych z koncepcją biznesową ich faktycznego wykorzystania. Każda drużyna rejestrująca się do konkursu powinna nie tylko skupić się na rozwiązaniu informatycznym, ale także przedstawić skuteczny business plan. W tegorocznej edycji uczestnicy będą inspirowani do wykorzystania technologii chmurowej Microsoft Azure w realizacji swoich projektów technologicznych i biznesowych.

Imagine Cup to nie tylko dobra zabawa i spotkanie młodych ludzi z całego świata, ale dla wielu z nich początek wielkiej, życiowej przygody, na której spotkają wspaniałych mentorów, inwestorów i doradców biznesowych. Piotr Psyllos z zespołu PSYLLOSOFT, Sławek Potasz – założyciel InMotion, Vadym Melnyk z Cervi Robotics, czy Marcin Joka – współtwórca firmy Photon Entertainment to młodzi przedsiębiorcy, których biznesy technologiczne już dzisiaj skutecznie rozwijają się na arenie międzynarodowej. Łączy ich jedno. Swoje pierwsze kroki stawiali na Imagine Cup. Dzisiaj zapraszamy kolejne osoby do prezentacji pomysłów, które być może utorują ich drogę na szczyt. Zrobimy wszystko, by im w tym pomóc – podkreśla Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Nową edycję wydarzenia rozpocznie „wielkie kodowanie”, czyli tzw. hackatony prowadzone pod nazwą Imagine Hack. W dniach 13-14 stycznia odbędzie się równoległa rywalizacja w 4 miastach. Oznacza to, że jednocześnie do kodowania i prezentacji swoich projektów przystąpi 300 osób. W każdym z miast zostanie wyłoniony zwycięski zespół, który dostanie atrakcyjne nagrody oraz zostanie zakwalifikowany do półfinału konkursu Imagine Cup, gdzie będzie mógł walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów oraz indywidualną sesję mentoringową z Satyą Nadellą, CEO Microsoft.

W tym roku koncentrujemy się na 3 obszarach technologicznych: zastosowaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI), wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR). W Polsce dodatkowo uruchomimy ścieżkę Smart City pamiętając, jak ciekawe projekty były prezentowane w zeszłym roku” – mówi Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Eksperci z Ministerstwa pomogą uczestnikom, którzy wybiorą ścieżkę Smart City stworzyć projekt w oparciu o otwarte bazy danych publicznych do tworzenia rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Podczas warsztatów wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia specjalistów zarówno z obszaru biznesowego i technicznego. Microsoft zaprosi swoich klientów i partnerów na wydarzenia we wszystkich 4 miastach, żeby już w pierwszym etapie mogli pomóc młodym ludziom ocenić wartość techniczną i biznesową projektu. W związku z tym, że oba obszary są równie ważne w rywalizacji, te wskazówki mogą okazać się decydujące w dalszej rywalizacji.

Jeśli uczestnikom nie uda się zarejestrować podczas hackathonów, będzie można to zrobić do 1 lutego 2018 r. Z pewnością podczas zbliżających się wydarzeń będzie o wiele łatwiej uzyskać pomoc i rady ekspertów, co może okazać się przepustką w kolejnych etapach konkursu.

Szczegółowe informacje na temat hackatonów:


Miejsce i linki do rejestracji:


Terminy: Początek: 13 stycznia 2018, godzina 15:00; Koniec: 14 stycznia 2018, godzina 15:00


Warunki uczestnictwa:

  • Uczestnikiem hackathonu może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 rok życia oraz posiada status ucznia lub studenta. Do udziału zapraszamy zespoły oraz pojedyncze osoby, które na miejscu uformują drużyny lub dołączą do istniejących.
  • Drużyny biorące udział w hackathonie mogą mieć od 1 do 3 uczestników.
  • Udział w hackathonie jest całkowicie bezpłatny. Organizator zapewnia posiłki oraz napoje.
  • Zapisy do udziału w hackathonie potrwają do 15.12.2017 lub do wyczerpania limitu miejsc.
  • Regulamin hackathonu dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Microsoft

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Galeria Katowicka nagrodzona na 9. Gali PRCH Retail Awards
Galeria Katowicka, zarządzana przez APSYS Polska, dwukrotnie zyskała uznanie jury prestiżowego konkursu PRCH Retail Awards 2018. Eksperci docenili koncepcję, realizację i efekty innowacyjnej kampanii „Fedrujemy niskie ceny! Czorny Piontek, Czorny Weekend, czyli Black Friday po naszymu!”, przyznając Galerii nagrodę główną w kategorii „Kampania prosprzedażowa roku”.
Ostatnie nominacje w SAR Effie Awards 2018
5 października Jury przyznało nominacje w kategorii Marketing & Business Solutions w konkursie Effie Awards. W tej kategorii zostało zgłoszonych 14 rozwiązań marketingowych.
Klif nagrodzony w konkursie PRCH Retail Awards 2018
Dwa wyróżnienia dla Klifów zostały przyznane podczas tegorocznej Gali PRCH. Pierwsze za Kampanię Public Relations Centrum Handlowego Roku dla Domu Mody Klif, drugie za Magazyn Centrum Handlowego Roku dla Domu Mody i Galerii Klif.
Konto Jakże Osobiste Alior Banku ze złotem w konkursie EFMA
W organizowanym przez stowarzyszenie EFMA konkursie Distribution & Marketing Innovation Awards co roku wyłaniane są najbardziej innowacyjne usługi finansowe na świecie. W tegorocznej edycji plebiscytu Alior Bank zdobył złoto w kategorii “Offering Innovation” za Konto Jakże Osobiste.
Kampania Gong zdobywa nagrodę Employer Branding Stars
„Get out of the box”, kampania wizerunkowa przygotowana przez agencję kreatywną Gong dla firmy Accenture, zdobyła nagrodę główną w kategorii Najlepsze wydarzenia i akcje rekrutacyjne offline w jednym z najważniejszych polskich konkursów employer brandingowych - Employer Branding Stars.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone