logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Mieć wpływ, czyli być influencerem

  PR 06.10.2020, przeczytano 311 razy
ilustracja
Karina Hertel, Dyrektor Zarządzająca BrandLift

Media społecznościowe to w dzisiejszych czasach główna arena wymiany poglądów, opinii, czy pozyskiwania informacji. Instagram ma na całym świecie ponad miliard aktywnych użytkowników, a 60% z nich korzysta z niego codziennie[1]. Przekłada się to na potencjał reklamowy tego medium. Kto odpowiada za promocję marek na Instagramie? Są to tzw. influencerzy. I jak się okazuje, większość z nas chciałaby nimi zostać.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/miec-wplyw%2C-czyli-byc-influencerem,388668,artykul.html

Co to znaczy mieć wpływ?

Najpopularniejsze konto na Instagramie (poza kontem samego Instagrama) należy do piłkarza Cristiano Ronaldo. Obserwuje go niemal 240 milionów użytkowników, czyli więcej niż stanowi populacja Brazylii. Jednak liczba obserwujących nie zawsze przekłada się na faktyczny wpływ danego influencera na decyzje podejmowane przez jego odbiorcę.  

- Przeprowadzone dla BrandLift badania[2] dowiodły, że na polskim Instagramie największym zainteresowaniem odbiorców cieszą się konta należące do Roberta i Anny Lewandowskich, Nicole Sochacki-Wójcickiej, czyli Mamyginekolog i Juli Kuczyńskiej, znanej jako Maffashion – mówi Karina Hertel, Dyrektor Zarządzająca BrandLift – Choć te konta mają ogromną bazę obserwujących, ich największym atutem jest wiarygodność w oczach odbiorcy, która w ujęciu marketingowym przekłada się na ich decyzje zakupowe. Dodatkowo respondenci biorący udział w badaniu w większości nie wiedzieli, jaką bazą obserwujących dysponują dani influencerzy, co oznacza, że kluczowymi elementami ich popularności na Instagramie są wizerunek i kreowane treści.

Zawód: influencer

Influencer to dla wielu osób wymarzony zawód. Badania dowodzą, że aż 55%[3] użytkowników Instagrama chciałoby nim zostać. Dlaczego? Niewątpliwie wiąże się to z popularnością, a także wymiernymi korzyściami. Należy jednak pamiętać, że bycie influencerem to także obowiązki, z których rozlicza nie szef, a setki tysięcy obserwujących.

- 77% użytkowników Instagrama chce być na bieżąco informowanych o nowościach, rabatach oraz ofertach na produkty polecane przez influencerów[4] – mówi Karina Hertel – Brak wywiązania się z tych „obowiązków” może doprowadzić do zaprzestania obserwowania danego konta. Aż 67% respondentów zadeklarowało, że przestało śledzić kanały określonych influencerów, gdy kreowany przez nich content przestał spełniać ich oczekiwania[5]. To z kolei bezpośrednio przekłada się na biznesowy aspekt bycia twórcą na Instagramie.

Czego jeszcze użytkownicy oczekują od influencerów? 77% ankietowanych wskazało, że powinien on na bieżąco informować o nowościach produktowych, z którymi jest kojarzony, a 75% chciałoby korzystać z dedykowanych ofert, które twórca poleca na swoich kanałach[6].

Źródło: BrandLift

www.brandlift.pl

Dodatkowe informacje:

[1] https://www.websitehostingrating.com/pl/instagram-statistics/
[2] Potencjał sprzedażowy Instagrama. Raport BrandLift
[3] Potencjał sprzedażowy Instagrama. Raport BrandLift
[4] tamże
[5] tamże
[6] tamże

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Czy Pani Karina Hertel byłaby tak miła i udostępniła badania wskazujące, że aktywność influencerów, tych konkretnych, których wymieniła, przełożyła się na czyjekolwiek decyzje zakupowe. Wystarczy okres i wolumen.
Dziękuję.

avatar użytkownika
,

Te dane są zapewne dostępne dla klientów, którzy za takie usługi płacą - inaczej by nie płacili. Skąd pomysł, że ktoś zechce udostępniać Ci takie dane?  

,

Na tym polega case study, że się dowodzi postawionych tez.

Chyba, że to po prostu opinia jakiejś pani z internetu, to wtedy może napisać cokolwiek.
  

avatar użytkownika
,

Casie studies są u nas odpowiednio oznaczone. Mają "Case study" w tytule.  

,

Aaaa w reklamie można sadzić kocopoły?  

avatar użytkownika
,

A w komentarzach?  

Najnowsze w tym dziale

Dzień Kawy okazją do rozwoju marki Krups
Klient: KRUPS (Groupe SEB) Agencja: Cape Morris Cele: włączanie marki w codzienne funkcjonowanie klientów i w ten sposób budowanie u nich świadomości, lojalności i pozytywnych skojarzeń z KRUPS na rynkach bałtyckich; przywiązanie klientów do marki; umacnianie pozycji KRUPS w tym regionie.
Pandemia Covid-19 nie tylko spowodowała globalny kryzys ekonomiczny, ale wpłynęła prawie na każdy aspekt naszego życia. Nie dziwi więc, że koronawirus wprowadził również nowe zasady na rynku pracy i znacznie zmienił funkcjonowanie wielu firm, także w Polsce. W jaki sposób?
Jak druk 3D pomaga rozwiązać problem przestojów w fabrykach?
Nieplanowane przerwanie produkcji wiąże się z opóźnieniami w dostawie towaru, a co za tym idzie – dużymi stratami finansowymi. Firmy i zakłady produkcyjne mogą korzystać z usług skanowania i druku 3D, które są najszybszym i najtańszym sposobem na wznowienie produkcji.
Szansa na ekspozycję marki pomimo pustych stadionów?
Sport wraca na stadiony, ale kluby zmagają się z koniecznością rozgrywania meczów przy zamkniętych trybunach. Poszukują zatem różnych rozwiązań w celu utrzymania jakości widowiska dzięki dopingowi fanów, ale także zapewnienia pola do ekspozycji marek.
Możliwe korzyści z aranżowanego małżeństwa Microsoftu z Tiktokiem
Od mniej więcej dwóch tygodni obserwujemy niemałe zamieszanie związane z TikTokiem. Amerykańska administracja ogłosiła, że jedna z najpopularniejszych w ostatnich miesiącach aplikacja, jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Prezydent Donald Trump wydał postanowienie, które m.in. zakazuje współpracy jakichkolwiek podmiotów amerykańskich z chińskim TikTokiem po 15...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764