logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Międzynarodowa Komisja Handlu USA ws. tonerów naruszajacych patenty Lexmark

  PR 01.11.2011, przeczytano 1516 razy

Międzynarodowa Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych (International Trade Commission – ITC) wydała zakaz importu oraz sprzedaży tonerów naruszających prawa patentowe, które mogą być wykorzystywane w urządzeniach laserowych firmy Lexmark.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/miedzynarodowa-komisja-handlu-usa-ws.-tonerow-naruszajacych-patenty-lexmark,13802,artykul.html

Komisja ogłosiła korzystny dla Lexmarka wyrok w związku z postępowaniem wszczętym przez Lexmark w zeszłym roku wobec 24 firm zajmujących się produkcją, importem i sprzedażą zamienników do różnych urządzeń laserowych firmy Lexmark.

27 września Komisja wydała ostateczne postanowienie orzekające, że zamienniki naruszają co najmniej 15 patentów należących do firmy Lexmark. Stosownie do postanowienia, Komisja wydała zakaz importu przez jakąkolwiek stronę tonerów naruszających prawa patentowe oraz nakaz zaprzestania naruszeń i powstrzymania się przed nimi w przyszłości, ITC wydała także nakaz zaprzestania, który zabrania sprzedaży nielegalnych tonerów.

Orzeczenie Międzynarodowej Komisji Handlu obejmuje następujące tonery:
• Powtórnie wytworzone, klonowane (nowe), podrabiane i/lub kompatybilne tonery do urządzeń laserowych oraz
• Puste kartridże lub ich elementy sprzedawane poza terenem Stanów Zjednoczonych wykorzystywane w następujących drukarkach laserowych oraz urządzeniach wielofunkcyjnych:
T520, X520, T522, X522, T610, T612, T614, T616, T620, X620e, T622, T630, T632, T634, T640, T642, T644, E120, E220, E230, E232, E234, E238, E240, E250, E320, E322, E321, E323, E330, E332, E340, E342, E350, E352, E450 lub w podobnych drukarkach laserowych produkowanych przez firmę Lexmark.

Po standardowym okresie 60. dni przeznaczonym na rewizję procesu przez prezydium, nakazy Międzynarodowej Komisji Handlu uprawomocnią się. Lexmark będzie współpracował z Urzędem Celny i Ochrony Granic w zakresie wprowadzenia nakazów w życie oraz będzie działał z pełnym zaangażowaniem, by zapobiegać kolejnym, ewentualnym naruszeniom.

Oprócz postępowania ITC, Lexmark złożył również skargę dotyczącą naruszenia praw patentowych wobec tych samych 24 przedsiębiorstw w Sądzie Okręgowym dla Południowego Dystryktu Ohio, która zawiera zarzuty podobne do tych zawartych w skardze złożonej do Międzynarodowej Komisji Handlu. Skarga została złożona w celu uzyskania rekompensaty w formie odszkodowania pieniężnego za poniesione straty oraz koszty wynagrodzenia prawników.

„Lexmark zainwestował znaczne środki w badania i rozwój technologii produkcji tonerów do urządzeń laserowych, by zapewnić klientom najwyższą możliwą jakość” powiedział Robert Patton, główny radca prawny i wiceprezes Lexmarka „Decyzja Międzynarodowej Komisji Handlu jest kamieniem milowym w naszych nieustających wysiłkach mających na celu ochronę tych inwestycji oraz ochronę klientów przed produktami, które naruszają prawa własności intelektualnej.”

Źródło: Lexmark

Dodatkowe informacje:

Lexmark International, Inc. (NYSE: LXK) dostarcza firmom każdej wielkości szeroką gamę produktów, programów, rozwiązań i usług związanych z drukiem i przetwarzaniem obrazu, które pomagają klientom drukować mniej i oszczędzać. Perceptive Software, samodzielny oddział firmy Lexmark, jest czołowym dostawcą oprogramowania do zarządzania treścią korporacyjną, które pomaga organizacjom bezproblemowo zarządzać całym cyklem życia dokumentów i treści, uprościć procesy biznesowe i osiągnąć wyższą wydajność operacyjną. W 2010 r. firma Lexmark sprzedała produkty w ponad 170 krajach i odnotowała przychody w wysokości około 4 mld USD. Więcej informacji o firmie Lexmark można znaleźć pod adresem www.lexmark.com. Więcej informacji o firmie Perceptive Software można znaleźć pod adresem www.perceptivesoftware.com.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Change Serviceplan i Media Republic rozpoczynają czwarty rok współpracy z Mlekpolem
Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie czwarty rok z rzędu powierzyła realizację kampanii serków śmietankowych „Łaciate” agencjom Change Serviceplan (Group One) oraz Media Republic (Group One).
Aleksandra Wojnicka Digital Directorem w Great Minds
Z początkiem marca 2023 r., Aleksandra Wojnicka awansowała na stanowisko Digital Director w ramach Grupy Garden of Words, Agencji oferującej usługi z zakresu 360°.
Trotec: objazdowa trasa laserowa oraz otwarcie nowego Showroomu w Bydgoszczy
W kwietniu 2023 firma Trotec organizuje dwa wydarzenia, które mają na celu dotarcie do klientów, przedsiębiorców i pasjonatów technologii laserowych w całej Polsce – wiosenną trasę laserową z urządzeniem Rayjet 50 oraz otwarcie nowego Showroomu w Bydgoszczy.
Agencja dentsu X z grupy dentsu Polska będzie odpowiedzialna za zakup mediów w TV i na VOD dla Clovin – polskiego producenta chemii gospodarczej. Pierwsze efekty współpracy mediowej będziemy mogli zobaczyć już w kwietniu.
Trwa kampania miodów Pan Mazur z influencerami
Marka Pan Mazur, producent wyjątkowej jakości polskich miodów, rozpoczął współpracę z influencerami przy promocji sprzedaży swoich produktów w sieci GORĄCO POLECAM. SMAKI Z PIEKARNI. Na kanałach social media obu spółek oraz Iluzjonisty Y i kucharza Piotra Ogińskiego publikowane są krótkie, lekkie, zabawne, ale też merytoryczne filmy związane z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764