Hej. Jest ktoś z Mimakiem UJV100-160? Szukam opinii o urządzeniu oraz tuszach LUS-190
Hej. Jest ktoś z Mimakiem UJV100-160? Szukam opinii o urządzeniu oraz tuszach LUS-190
Mam podobną 2 miesiące UCJV300-160 tylko tusze LUS-170 i chętnie poczytam opinie, na razie nie wiele drukuję. Trochę dużo czasu zajmuje po uruchomieniu maszyny do druku no i Masterlink jest bardziej wymagający niż Photo Print do którego się przyzwycziłem. Tusze mają krótką datę ważności więc trzeba brać to pod uwagę, np biały rzadko używam i zaraz się przeterminuje (2 butelki to spory koszt). Podczas druku spóźniłem się z założeniem folii na rolke zwijającą i chciałem założyć od tyłu tylko lekko przytrzmałem folię od razu zatrzymala wydruk, wyskoczył błąd, więc start od nowa. Dosyć droga zabawka bo €26K stawia ją na czele tego typu maszyn, na razie poznaję ją zobaczymy jak popracuje za rok, dwa.
W jakich trybach tylko CMYK drukujesz i jaka wtedy jest wydajność na godzinę? Żeby wydrukować takie etykiety czarne tło, białe teksty wielkości 2-4 pkt to jaki tryb musisz puścić? Wychodzi to jakoś?
Ja patrzę ja "setkę" bo nie potrzebuję cięcia no i bez białego na pewno - 2 x CMYK. Ma wtedy drukować 23 m2/h na banerze i 18,6 m2/h na folii błysk przy szer. rolki 160 cm. Zaraz wychodzi wersja PLUS z nowymi atramentami LUS-210 ale mało info na razie. Niby jakieś oszczędzanie farby i inne upgrade'y.
nie zajmuję się poligrafią, drukuję folie backlitowe, baner backlitowy, tekstylia i filmy backlitowe, czasami na polimerycznej białej lub transparentnej. CMYK + biały. Ostatnio drukowałem Guinessa do podświetleń i musiałem dać potrójną warstwę aby czarny nie przepuszczał światła i czasowo zajeło ok 40 minut dla koła o średnicy 750 mm
(Wiadomość zmodyfikowana przez: drukarzyna dnia 21.11.2023 22:35)