logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mimaki wprowadza dwa zaawansowane systemy druku cyfrowego na tkaninach

  PR 09.02.2021, przeczytano 1537 razy
ilustracja
Najnowszy model w serii 100 – TS100-1600

Firma Mimaki Europe, czołowy producent drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała dziś o dwóch nowych wysoko wydajnych drukarkach tekstylnych w swojej wiodącej na rynku ofercie produktów – Mimaki TS100-1600 oraz Mimaki Tiger-1800B MkIII.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mimaki-wprowadza-dwa-zaawansowane-systemy-druku-cyfrowego-na-tkaninach,390160,artykul.html

Wybierz technologię druku cyfrowego, aby sprostać zmiennym potrzebom rynku

Model TS100-1600 to najnowsze urządzenie firmy Mimaki w „serii 100”. To przystępny cenowo, wysokiej jakości system, który idealnie sprawdzi się w drukarniach poszukujących pierwszej maszyny do cyfrowego druku sublimacyjnego lub zwiększenia swoich mocy produkcyjnych.

Bert Benckhuysen, starszy menedżer produktu w firmie Mimaki Europe wyjaśnia — W branży druku na tekstyliach rośnie zapotrzebowanie na większe urozmaicenie oferty produktów, niższe stany magazynowe i krótsze terminy dostaw. Dodając do tego wyzwania gospodarcze 2020 roku zdaliśmy sobie sprawę, że rynek potrzebował drukarki cyfrowej do tekstyliów, która oferuje wysoką jakość, wydajność na żądanie, niski próg inwestycji i oszczędną produkcję. Widząc, jak z tych samych powodów urządzenia z serii 100 odnoszą sukces w innych sektorach, wiedzieliśmy, że poszerzenie jej o drukarkę tekstylną umożliwiłoby klientom rozwój ich firm i szukanie nowych możliwości dochodów nawet w tych trudnych czasach.

Model TS100-1600, który będzie dostępny w regionie EMEA od kwietnia 2021 roku, oferuje szerokość drukowania 1600 mm i szybkość 70 m2/godz. w najszybszym trybie. Ponadto, zastosowanie litrowych pojemników z farbą pomaga obniżyć koszty eksploatacji i umożliwia stabilną, nieprzerwaną pracę dzięki ograniczonej potrzebie uzupełniania farby. Drukarka jest również wyposażona w wiele znanych funkcji Mimaki, w tym NCU (system kontroli dysz)1, NRS (system przywracania sprawności dysz)2 i DAS (Dot Adjustment System), która automatycznie koryguje położenie punktów i podawanie, zmniejszając konieczność interwencji operatora. Standardowo jest dołączane oprogramowanie RIP RasterLink 7, ale nabywcy modelu TS100-1600 mogą także wybrać system TxLink4, inną oryginalną platformę oprogramowania RIP od Mimaki.

Wyprzedź konkurencję, wybierając nową i udoskonaloną drukarkę Tiger-1800B MkIII

Drugą prezentowaną dziś drukarką jest Tiger-1800B MkIII – najnowszy model z tej gamy szybkich, wydajnych, przemysłowych drukarek do tekstyliów. Dostępny jako wysokiej jakości system druku bezpośrednio na tkaninie (druk reaktywny lub sublimacja bezpośrednia) albo druk sublimacyjny (termotransferowy), nowy Tiger-1800B MkIII został opracowany z myślą o niezawodności i precyzji druku, i oferuje nowe możliwości programowe, które zwiększają wydajność i skracają czas przestoju.

- Przemysł tekstylny jest niezwykle kreatywny, podlega szybkim zmianom i zostawia bardzo wąski margines błędu — kontynuuje Benckhuysen. - Drukarnie działające na tym rynku wymagają solidnego systemu, który zapewni szybkość, jakość i innowacyjność, konieczne, aby dotrzymać kroku tej fascynującej branży. Nowe możliwości modelu Tiger-1800B MkIII bazują na sprawdzonych funkcjach udanych poprzedników, pozwalając stawić czoła tym wymaganiom.

Nowe możliwości modelu Tiger-1800B MkIII obejmują oprogramowanie Mimaki Printer Controller (MPC). To łatwa w użyciu platforma, która umożliwia użytkownikom konfigurację, obsługę i przesyłanie danych za pomocą jednej prostej czynności. Intuicyjny interfejs i funkcjonalność pozwalają z łatwością uruchamiać automatyczne bezpośrednie operacje, wysyłając wiele zadań z różnymi ustawieniami do kolejki drukowania. Funkcja przywracania sprawności dysz dodatkowo skraca czas przestoju, zapewniając ciągłość produkcji w przypadku awarii dowolnej z dysz.

Tiger-1800B MkIII jest także wspierany przez najnowsze oprogramowanie TxLink4. Nowa funkcja Parallel RIP potrafi zarządzać wieloma zestawami danych drukowania jednocześnie, maksymalizując wydajność, a funkcja Variable Print umożliwia drukarniom umieszczanie bardziej innowacyjnych, kreatywnych aplikacji na odzieży. Ten najnowszy system został także wyposażony w 16-bitowe renderowanie, aby umożliwić płynniejsze stopniowanie kolorów, a dzięki kontrolerowi 10 GBase Ethernet może obsłużyć przesyłanie danych z wysoką szybkością.

ilustracjastrzałka

Najnowsza, szybka, przemysłowa drukarka do tekstyliów Mimaki Tiger 1800B MkIII

Źródło: Mimaki

www.mimakieurope.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Roland DG zaprezentuje nowe plotery na targach Fespa 2024
Firma Roland DG z przyjemnością powróci na targi FESPA Global Print Expo, które odbędą się w Amsterdamie w dniach  19-22 marca  2024 r., gdzie zaprezentuje zupełnie nową linię urządzeń wraz z najbardziej popularnymi i wszechstronnymi rozwiązaniami firmy.
Glenfiddich: opakowania inspirowane naturą i powrotem znaku Smoka
Z okazji tegorocznego Chińskiego Nowego Roku (zwanego też Księżycowym Nowym Rokiem) marka Glenfiddich stworzyła wyjątkową, prezentową edycję limitowaną. W jej skład wchodzi 21 letnia whisky typu single malt, Glenfiddich Gran Reserva Rum Cask 21YO, w nowym, świątecznym opakowaniu. Współpracując z artystą Raku Inoue, marka stworzyła design opakowania, które...
Vive XR Elite Business Edition - VR dla przedsiębiorstw
HTC VIVE, czołowy gracz w segmencie premium rzeczywistości wirtualnej (VR), ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii XR dla biznesu i konsumentów. Firma wprowadziła zestaw oprogramowania, który przyczynił się do stworzenia pierwszego działającego systemu VR w warunkach mikrograwitacji.
Agencja Ro dołącza do SAPR
Agencja Ro dołączyła do Stowarzyszenia Agencji Public Relations jako 39. agencja.
Kerris dla Mola: kampania „Będzie ups...”
Mola, marka należąca do Metsä Tissue, uruchomiła nową odsłonę platformy komunikacyjnej. Najnowsza kampania „Będzie UPS. Mola zrobi porządek!” wychodzi naprzeciw codziennym sytuacjom, podkreślając gotowość produktów Mola do przywracania porządku w każdej sytuacji. Za nową komunikację marketingową marki Mola odpowiada agencja KERRIS.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764