logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mimaki wprowadza dwa zaawansowane systemy druku cyfrowego na tkaninach

  PR 09.02.2021, przeczytano 650 razy
ilustracja
Najnowszy model w serii 100 – TS100-1600

Firma Mimaki Europe, czołowy producent drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała dziś o dwóch nowych wysoko wydajnych drukarkach tekstylnych w swojej wiodącej na rynku ofercie produktów – Mimaki TS100-1600 oraz Mimaki Tiger-1800B MkIII.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mimaki-wprowadza-dwa-zaawansowane-systemy-druku-cyfrowego-na-tkaninach,390160,artykul.html

Wybierz technologię druku cyfrowego, aby sprostać zmiennym potrzebom rynku

Model TS100-1600 to najnowsze urządzenie firmy Mimaki w „serii 100”. To przystępny cenowo, wysokiej jakości system, który idealnie sprawdzi się w drukarniach poszukujących pierwszej maszyny do cyfrowego druku sublimacyjnego lub zwiększenia swoich mocy produkcyjnych.

Bert Benckhuysen, starszy menedżer produktu w firmie Mimaki Europe wyjaśnia — W branży druku na tekstyliach rośnie zapotrzebowanie na większe urozmaicenie oferty produktów, niższe stany magazynowe i krótsze terminy dostaw. Dodając do tego wyzwania gospodarcze 2020 roku zdaliśmy sobie sprawę, że rynek potrzebował drukarki cyfrowej do tekstyliów, która oferuje wysoką jakość, wydajność na żądanie, niski próg inwestycji i oszczędną produkcję. Widząc, jak z tych samych powodów urządzenia z serii 100 odnoszą sukces w innych sektorach, wiedzieliśmy, że poszerzenie jej o drukarkę tekstylną umożliwiłoby klientom rozwój ich firm i szukanie nowych możliwości dochodów nawet w tych trudnych czasach.

Model TS100-1600, który będzie dostępny w regionie EMEA od kwietnia 2021 roku, oferuje szerokość drukowania 1600 mm i szybkość 70 m2/godz. w najszybszym trybie. Ponadto, zastosowanie litrowych pojemników z farbą pomaga obniżyć koszty eksploatacji i umożliwia stabilną, nieprzerwaną pracę dzięki ograniczonej potrzebie uzupełniania farby. Drukarka jest również wyposażona w wiele znanych funkcji Mimaki, w tym NCU (system kontroli dysz)1, NRS (system przywracania sprawności dysz)2 i DAS (Dot Adjustment System), która automatycznie koryguje położenie punktów i podawanie, zmniejszając konieczność interwencji operatora. Standardowo jest dołączane oprogramowanie RIP RasterLink 7, ale nabywcy modelu TS100-1600 mogą także wybrać system TxLink4, inną oryginalną platformę oprogramowania RIP od Mimaki.

Wyprzedź konkurencję, wybierając nową i udoskonaloną drukarkę Tiger-1800B MkIII

Drugą prezentowaną dziś drukarką jest Tiger-1800B MkIII – najnowszy model z tej gamy szybkich, wydajnych, przemysłowych drukarek do tekstyliów. Dostępny jako wysokiej jakości system druku bezpośrednio na tkaninie (druk reaktywny lub sublimacja bezpośrednia) albo druk sublimacyjny (termotransferowy), nowy Tiger-1800B MkIII został opracowany z myślą o niezawodności i precyzji druku, i oferuje nowe możliwości programowe, które zwiększają wydajność i skracają czas przestoju.

- Przemysł tekstylny jest niezwykle kreatywny, podlega szybkim zmianom i zostawia bardzo wąski margines błędu — kontynuuje Benckhuysen. - Drukarnie działające na tym rynku wymagają solidnego systemu, który zapewni szybkość, jakość i innowacyjność, konieczne, aby dotrzymać kroku tej fascynującej branży. Nowe możliwości modelu Tiger-1800B MkIII bazują na sprawdzonych funkcjach udanych poprzedników, pozwalając stawić czoła tym wymaganiom.

Nowe możliwości modelu Tiger-1800B MkIII obejmują oprogramowanie Mimaki Printer Controller (MPC). To łatwa w użyciu platforma, która umożliwia użytkownikom konfigurację, obsługę i przesyłanie danych za pomocą jednej prostej czynności. Intuicyjny interfejs i funkcjonalność pozwalają z łatwością uruchamiać automatyczne bezpośrednie operacje, wysyłając wiele zadań z różnymi ustawieniami do kolejki drukowania. Funkcja przywracania sprawności dysz dodatkowo skraca czas przestoju, zapewniając ciągłość produkcji w przypadku awarii dowolnej z dysz.

Tiger-1800B MkIII jest także wspierany przez najnowsze oprogramowanie TxLink4. Nowa funkcja Parallel RIP potrafi zarządzać wieloma zestawami danych drukowania jednocześnie, maksymalizując wydajność, a funkcja Variable Print umożliwia drukarniom umieszczanie bardziej innowacyjnych, kreatywnych aplikacji na odzieży. Ten najnowszy system został także wyposażony w 16-bitowe renderowanie, aby umożliwić płynniejsze stopniowanie kolorów, a dzięki kontrolerowi 10 GBase Ethernet może obsłużyć przesyłanie danych z wysoką szybkością.

ilustracjastrzałka

Najnowsza, szybka, przemysłowa drukarka do tekstyliów Mimaki Tiger 1800B MkIII

Źródło: Mimaki

www.mimakieurope.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druga odsłona kampanii Lego Dziewczynki mogą wszystko
Wystartowała druga odsłona kampanii LEGO Dziewczynki mogą wszystko, przełamująca wyobrażenia na temat zdolności, pasji i możliwości stereotypowo warunkowanych płcią. LEGO inspiruje do tworzenia świata, w którym dzieci mogą bez przeszkód rozwijać swój potencjał. Kampanię wspiera podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska. Koncept kreatywny...
Sec Newgate CEE buduje markę korporacyjną Perrigo Poland
Amerykańskie Perrigo jest największym graczem OTC w Stanach Zjednoczonych, pod względem przychodów znajduje się także w pierwszej dziesiątce firm OTC w Europie. Firma weszła na polski rynek w 2015 r. a jej produkty można kupić poprzez apteki, mass market i sprzedaż internetową. Perrigo starannie budowała swoje portfolio poprzez przejęcie firmy Omega Pharma, a następnie...
Marcin Dorociński zachęca do udziału w loterii „Moc Wygrywania”
Santander Bank Polska ruszył z nową kampanią z udziałem ambasadora marki Marcina Dorocińskiego. Nowy spot promuje loterię dla klientów banku, w której łączna pula nagród to aż 1,5 mln zł.
Rusza kampania (Bez)cenne bezpieczeństwo Polskiego Związku Pracodawców Ochrona
Polski Związek Pracodawców Ochrona rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną (Bez)cenne bezpieczeństwo. Ma ona na celu dotarcie do sektora ochrony osób i mienia oraz jego klientów z informacją o zachodzących zmianach rynkowych, a szczególnie dotyczących kwestii rosnących kosztów prowadzonej działalności i cen za oferowane usługi ochrony....
Agencja WebTalk, oferująca działania full service digital, drogą wygranego przetargu pozyskała nowego klienta z segmentu FMCG. WebTalk odpowiada za stałą obsługę komunikacji marki Grycan w mediach społecznościowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764