logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mistrzowie świetlnych kadrów wybrani

  PR 24.01.2020, przeczytano 620 razy
ilustracjastrzałka
Grand Prix - Grzegorz Porcz „Dzika choinka”, zdjęcie zgłoszone zostało w kat. Moja Iluminacja

Za nami 11. edycja konkursu „Świeć się z Energą”. Ta akcja to nie tylko plebiscyt najpiękniej oświetlonych polskich miast i pomoc potrzebującym. To także niesamowity konkurs fotograficzny. W tegorocznej edycji miłośnicy fotografii przesłali aż 1957 zdjęć! Już wiadomo, w czyje ręce trafią nagrody.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mistrzowie-swietlnych-kadrow-wybrani,385448,artykul.html

Wszystkie fotografie są niesamowite – bije z nich przede wszystkim pozytywna energia związana z ciepłem rodzinnych domów właśnie podczas świat Bożego Narodzenia. Nie brakuje pomysłów na kadry czy godnych podziwu eksperymentów ze światłem. Prace oceniało jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, ambasadorki akcji „Świec się z Energą”.

– Ze zgłoszonych zdjęć bije naturalność i uczucia ludzi, którzy je robili. A gdy mamy do czynienia z uczuciami, to przelewają się one w jakiś sposób na nas i utrudniają nam chłodną ocenę. Wybór zdjęcia Grand Prix był jednak niemal jednogłośny, ponieważ wszelkie zachwiania realnego obrazu ściągają uwagę, tworzą bajkowy, niesamowity klimat – mówi Lidia Popiel, fotografka i ambasadorka akcji „Świeć się z Energą”. – Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie się niełatwego wyzwania oraz wykazanie się pomysłowością i talentem – dodaje.

Nagrodami są bony do sklep.energa.pl – zwycięzca zgarnie 3 tys. zł, a pozostali wyróżnieni 30 nagród o wartości 1 tys. lub 500 zł. Konkurs podzielony był na 5 kategorii tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Oto laureaci konkursu foto

Grand Prix: Grzegorz Porcz „Dzika choinka”, zdjęcie zgłoszone zostało w kat. Moja Iluminacja

Moje Miasto:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Monika Rękas „Choinka z miastem w tle” (Toruń)

Wyróżnienia: Marcin Tyrkała „Dźwigozaury” (Szczecin), Patryk Kowalski „Syrenka warszawska” (Warszawa), Konrad Rutkowski „Na peronie” (Kraków), Sandra Papiernik „Lodowisko” (Warszawa), Grzegorz Jastrząb „Krwiste niebo nad miastem” (Zawiercie)

Mój Dom:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Mateusz Pazdan „Trud świątecznych przygotowań”

Wyróżnienia: Barbara Kluk „Mój domek w Ociece”, Aleksander Brych „Gorący Kominek”, Agnieszka Warias „Święta w Polańczyku”, Piotr Gabor „szopka w Ptaszkowej”, Jarosław Aleksandrzak „Światło pod strzechy”

Moi Bliscy:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Paweł Węgier „Choinka”

Wyróżnienia: Beata Perera „Trochę magii”, Maciej Kularz „Czekają...”, Katarzyna Grębowicz „Oczekiwanie”, Grażynka Jarzębowska „Wirująca spódnica na prąd”, Hanna Majchrzak „Nasza Gwiazda”.

Moja Iluminacja:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Piotr Jamiński „Magia świąt”

Wyróżnienia: Kacper Peciak „Wir światła”, Bogusław Zdanowski „Magiczne drzewo”, Bartosz Stępień „Luka”, Kuba Sobczyk „Tatrzańskie święta”, Paweł Ciszek „Jest świątecznie, kolorowo”.

Moja Ulubiona Szopka:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Agnieszka Maruszczyk „Szopka z piernika”

Wyróżnienia: Maciej Hoim „Jest klimat”, Grażyna Mróz „Szopka”, Robert Jagusiak „Bóg się rodzi”, Alicja Trojnar „Szopka w stylu hiszpańskim”, Zbigniew Janyst „Kieleckie świętowanie”.

Źródło: Grupa Energa

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Screen Network z nagrodą w konkursie Digital Signage Awards 2020
Niestandardową, innowacyjną kampanię dla telewizji Fox, promującą serial „Chicago Fire”, poświęcony służbom ratowniczym, docenili najlepsi fachowcy w branży światowej. Nagroda Digital Signage Award przyznawana jest za niestandardowe, kreatywne i innowacyjnie technologicznie kampanie oraz za nadzwyczajne rozwiązania na polu digital signage, z wykorzystaniem cyfrowych nośników...
Animacja poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” nagrodzona przez Communication Arts
Communication Arts, czasopismo dla osób zajmujących się profesjonalnie komunikacją wizualną, ogłosiło zwycięzców 61 edycji dorocznego konkursu ilustracyjnego. Animacja poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, przygotowana przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku trafiła do ścisłego grona tegorocznych laureatów.
Kreatywna Generacja Z pokazuje, jak znaleźć złoty środek
Ruszyła 10-ta edycja Międzynarodowego Konkursu Graficznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Genezą konkursu jest rozwijanie kreatywności młodych grafików, a tegorocznym tematem, który daje artystom pole do popisu jest „Za dużo, za mało”.
IDA Design Awards ogłoszone - podwójna radość w Hi!Brands
Zespół Hi!Brands otrzymał srebrną nagrodę w kategorii Product design za projekt Bee Fee i wyróżnienie za identyfikację wizualną Krakowa w tegorocznej edycji IDA.
Wystawa najlepszych polskich okładek 2019 roku – Konkurs 30/30
Organizatorzy VI edycji Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2019 roku przedstawili tytułowych 30-tu finalistów, których prace będzie można oglądać od 27 marca 2020 roku na wystawie w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764