logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mistrzowie świetlnych kadrów wybrani

  PR 24.01.2020, przeczytano 765 razy
ilustracjastrzałka
Grand Prix - Grzegorz Porcz „Dzika choinka”, zdjęcie zgłoszone zostało w kat. Moja Iluminacja

Za nami 11. edycja konkursu „Świeć się z Energą”. Ta akcja to nie tylko plebiscyt najpiękniej oświetlonych polskich miast i pomoc potrzebującym. To także niesamowity konkurs fotograficzny. W tegorocznej edycji miłośnicy fotografii przesłali aż 1957 zdjęć! Już wiadomo, w czyje ręce trafią nagrody.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mistrzowie-swietlnych-kadrow-wybrani,385448,artykul.html

Wszystkie fotografie są niesamowite – bije z nich przede wszystkim pozytywna energia związana z ciepłem rodzinnych domów właśnie podczas świat Bożego Narodzenia. Nie brakuje pomysłów na kadry czy godnych podziwu eksperymentów ze światłem. Prace oceniało jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, ambasadorki akcji „Świec się z Energą”.

– Ze zgłoszonych zdjęć bije naturalność i uczucia ludzi, którzy je robili. A gdy mamy do czynienia z uczuciami, to przelewają się one w jakiś sposób na nas i utrudniają nam chłodną ocenę. Wybór zdjęcia Grand Prix był jednak niemal jednogłośny, ponieważ wszelkie zachwiania realnego obrazu ściągają uwagę, tworzą bajkowy, niesamowity klimat – mówi Lidia Popiel, fotografka i ambasadorka akcji „Świeć się z Energą”. – Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie się niełatwego wyzwania oraz wykazanie się pomysłowością i talentem – dodaje.

Nagrodami są bony do sklep.energa.pl – zwycięzca zgarnie 3 tys. zł, a pozostali wyróżnieni 30 nagród o wartości 1 tys. lub 500 zł. Konkurs podzielony był na 5 kategorii tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Oto laureaci konkursu foto

Grand Prix: Grzegorz Porcz „Dzika choinka”, zdjęcie zgłoszone zostało w kat. Moja Iluminacja

Moje Miasto:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Monika Rękas „Choinka z miastem w tle” (Toruń)

Wyróżnienia: Marcin Tyrkała „Dźwigozaury” (Szczecin), Patryk Kowalski „Syrenka warszawska” (Warszawa), Konrad Rutkowski „Na peronie” (Kraków), Sandra Papiernik „Lodowisko” (Warszawa), Grzegorz Jastrząb „Krwiste niebo nad miastem” (Zawiercie)

Mój Dom:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Mateusz Pazdan „Trud świątecznych przygotowań”

Wyróżnienia: Barbara Kluk „Mój domek w Ociece”, Aleksander Brych „Gorący Kominek”, Agnieszka Warias „Święta w Polańczyku”, Piotr Gabor „szopka w Ptaszkowej”, Jarosław Aleksandrzak „Światło pod strzechy”

Moi Bliscy:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Paweł Węgier „Choinka”

Wyróżnienia: Beata Perera „Trochę magii”, Maciej Kularz „Czekają...”, Katarzyna Grębowicz „Oczekiwanie”, Grażynka Jarzębowska „Wirująca spódnica na prąd”, Hanna Majchrzak „Nasza Gwiazda”.

Moja Iluminacja:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Piotr Jamiński „Magia świąt”

Wyróżnienia: Kacper Peciak „Wir światła”, Bogusław Zdanowski „Magiczne drzewo”, Bartosz Stępień „Luka”, Kuba Sobczyk „Tatrzańskie święta”, Paweł Ciszek „Jest świątecznie, kolorowo”.

Moja Ulubiona Szopka:

ilustracjastrzałka

I miejsce: Agnieszka Maruszczyk „Szopka z piernika”

Wyróżnienia: Maciej Hoim „Jest klimat”, Grażyna Mróz „Szopka”, Robert Jagusiak „Bóg się rodzi”, Alicja Trojnar „Szopka w stylu hiszpańskim”, Zbigniew Janyst „Kieleckie świętowanie”.

Źródło: Grupa Energa

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

3. edycja konkursu Timecode Akcja Animacja
Już 16 września rusza specjalna edycja konkursu dla twórców animacji reklamowych i motion  designerów - TIMECODE AKCJA ANIMACJA. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY. Tematem łączącym wszystkie zadania konkursowe jest ekologia. Prace można zgłaszać do 14 października, zwycięzców poznamy 10 listopada.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane właśnie podczas zeszłotygodniowych targów.
Konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni rozstrzygnięty
Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.
Rekord zgłoszeń do konkursu Złote Spinacze i dwie nowe grupy jurorskie
Do XVIII edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęło aż 395 zgłoszeń w 36 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu - liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 19% w porównaniu do ubiegłego roku. W związku z rekordową liczbą zgłoszonych projektów, powołano dwie dodatkowe grupy jurorskie.
ERGO Hestia została laureatem Superbrands 2020 zdobywając  tytuł w kategorii ubezpieczenia i inwestycje. Tym samym została uznana za jedną z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku. Wyróżnienie zostało przyznane przez organizację Superbrands w oparciu o badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na próbie ponad 10 tys. respondentów oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764