logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

MJP Drukarnia znacząco redukuje ilość zużycia IPA

  PR 04.06.2020, przeczytano 269 razy
ilustracjastrzałka

MJP Drukarnia Sp. z o.o. z Poznania to kolejne polskie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej, proekologicznej chemii drukarskiej produkowanej przez ABC/Allied Pressroom Products Europe w jej warszawskiej fabryce. Od niedawna w trzech maszynach offsetowych używanych przez ten zakład poligraficzny jest wykorzystywany bufor All Star Fount. Jak zapewnia kierownictwo MJP Drukarni, jego wdrożenie pozwoliło na 50% redukcję alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanego w realizowanej tu produkcji, bazującej na druku offsetowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mjp-drukarnia-znaczaco-redukuje-ilosc-zuzycia-ipa,387289,artykul.html

Drukarnia MJP istnieje od 1998 roku i oferuje swoim klientom, wśród których znajdują się liczni odbiorcy końcowi oraz agencje reklamowe, bardzo szerokie portfolio produktów, wykonywanych w dużej mierze w technice offsetowej. Na jej asortyment składają się m.in.: opakowania, etykiety, katalogi, kalendarze, papiery listowe, podkłady biurkowe, notatniki, teczki, plakaty, ulotki, wizytówki i książki. Drukarnia bardzo mocno rozszerza portfolio klientów z segmentu opakowań, dla których otwarto nowy oddział przy ulicy Św. Antoniego 26 w Poznaniu. Przemysław Karalus – dyrektor firmy podkreśla, że ostatnio popyt na opakowania – zwłaszcza proekologiczne – wzrósł w sposób zauważalny, co, tłumaczy m.in. zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony firm produkujących żywność i leki: - Nie mamy jednej, ściśle określonej specjalizacji, potrafimy każdego klienta odsłużyć w sposób kompleksowy, dlatego też szybko dostrzegamy zmiany w popycie, co przekłada się na proporcje realizowanej produkcji. Jest to rzecz jasna odzwierciedlenie tego, co dzieje się na rynku. Pracy jest obecnie nieco mniej w kontekście produktów komercyjnych i akcydensowych, natomiast mamy coraz więcej zamówień właśnie na opakowania z nadrukiem i tę gałąź naszej produkcji ostatnio bardzo dynamicznie rozwijamy. Na początku roku uruchomiliśmy maszynę do klejenia opakowań w naszym nowym oddziale w Poznaniu. Podczas ostatnich trzech miesięcy przeprowadziliśmy instalację nowych maszyn do druku cyfrowego, wielkoformatowego oraz wdrożenie bezalkoholowego bufora All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products na offsetowych maszynach drukujących. Jego dostawcą – podobnie jak innych chemikaliów tej marki, których używamy (proszków, zmywaczy, środków czyszczących) – jest firma Avargraf.

Tomasz Reczka, koordynator ds. wdrożeń w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe uzupełnia: - Wdrożenie w MJP Drukarni to efekt udanej, strategicznej współpracy z firmą Avargraf, która jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań marki ABC/Allied na polskim rynku. Cieszymy się, że kierownictwo poznańskiego przedsiębiorstwa, dotychczas korzystającego z innych chemikaliów z naszej oferty, zdecydowało się na wdrożenie również bufora All Star Fount.

Początkowo został on zaimplementowany w dwóch maszynach offsetowych pracujących w MJP Drukarni. Efekty były na tyle zadowalające, że wkrótce bufor został wdrożony także w kolejnej maszynie, 5-kolorowej, na której ten poznański zakład realizuje znaczącą część swojej produkcji.

- Bardzo szybko osiągnęliśmy zakładaną, 50% redukcję zużycia IPA, co było dla nas priorytetem. Zwłaszcza w kontekście szybujących cen alkoholu izopropylowego optymalizacja wydatków z nim związanych była istotna. All Star Fount zapewnia produkcję na satysfakcjonującym nas oraz naszych klientów poziomie, również w kontekście zużycia surowca niezbędnego do osiągnięcia pierwszej odbitki sprzedażowej. Okazał się zatem bardzo dobrym rozwiązaniem proekologicznym oraz ekonomicznym – mówi Przemysław Karalus.

Tomasz Reczka dodaje: - Z naszego punktu widzenia wszystko przebiegło bardzo sprawnie i obecnie cała produkcja offsetowa, realizowana przez MJP Drukarnię, odbywa się już z udziałem bufora All Star Fount. W każdej z trzech maszyn proces był podobny: wstępne pomiary parametrów drukowania, implementacja bufora w odpowiednich proporcjach, próbne odbitki, wdrożenie w codziennej produkcji. Z naszej strony zapewniamy bieżącą produkcję All Star Fount, jak również innych środków używanych przez MJP, w naszym warszawskim zakładzie wytwórczym. Za ciągłość dostaw odpowiada nasz partner – firma Avargraf.

All Star Fount jest promowany przez ABC/Allied Pressroom Products Europe na polskim rynku już od dłuższego czasu, a lista rodzimych drukarń, korzystających z tego bufora – coraz częściej w sposób kompleksowy – stale się wydłuża.

- Rozwiązanie to stało się swoistym antidotum w sytuacji, gdy ceny rynkowe IPA osiągnęły poziom wręcz spekulacyjny – mówi Konrad Lewandowski, kierujący ABC/Allied Pressroom Products Europe. – Poza aspektami ekonomicznymi, bufor ten ma właściwości proekologiczne, co potwierdzają przyznane mu certyfikaty środowiskowe Nordic Swan Ecolabel i Blaue Engel. Posiada też atest w zakresie niskomigracyjności, przyznawany przez instytutu Smithers Pira. Co więcej, kilkanaście naszych rozwiązań, m.in. All Star Fount, uzyskało niedawno certyfikat FOGRA w dziedzinie druku offsetowego.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.

www.alliedpressroomproducts.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
Koenig & Bauer Live: Druk działa również online
Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy,...
Targi stają się cyfrowe: firma Koenig & Bauer w dniach od 16. do 25. czerwca 2020 prezentuje na żywo ekskluzywne nowości produktowe, kompletny workflow dla produkcji opakowań oraz wiele dalszych innowacji opracowanych z myślą o przemyśle poligraficznym. Transmisja typu streaming prowadzona każdego dnia roboczego na stronie internetowej Koenig & Bauer prezentować będzie...
L/M/B Druck Louko inwestuje w kolejną Rapide 106
W połowie maja w firmie Louko z siedzibą w Norymberdze rozpoczęła się instalacja maszyny Rapida 106 z pięcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą oraz wyposażeniem hybrydowym umożliwiającym uszlachetnianie zarówno farbami konwencjonalnymi, jak i UV. Nowoczesna, wysokowydajna maszyna B1 jest uzupełnieniem dziewięciokolorowej maszyny Rapida 106  wyposażonej w...
Canon Polska wydaje poradnik poświęcony systemom druku
Nowoczesne środowisko druku, bezpieczeństwo sieci oraz platformy chmurowe - to kwestie, które zmieniają polskie firmy. Jak nie zagubić się w skomplikowanym świecie nowych technologii i efektywnie przeprowadzić cyfrową transformację biznesu? - Wszystko rozpoczyna wybór dostawcy usług IT - przekonują eksperci Canon Polska w wydanym e-booku, w którym dzielą się swoim wieloletnim...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764