Piotrek Pietrzak – ur. 1991. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego oraz prof. Andrzeja Węcławskiego. Dyplom magisterski „Każdy człowiek jest legalny" obronił z Wyróżnieniem Rektorskim.
Był również studentem Wydziału Sztuki Mediów (specjalizacja: film animowany, specjalność dodatkowa: fotografia, sztuka i technika operatorska). Tam uzyskał tytuł zawodowy: licencjat. Ponadto studiował na warszawskim i krakowskim Wydziale Malarstwa ASP. Piotrek Pietrzak jest także absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Dąbrowie Górniczej (specjalność: techniki graficzne).
Artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach, m.in. Srebrny Medal na VII Międzynarodowym Biennale Plakatu w Chinach 2015; I Nagrodę w konkursie na plakat – Galeria Plakatu AMS „Tacy jesteśmy. Polacy 1989-2014"; II Nagrodę w konkursie na projekt poszycia samolotu odrzutowego Flaris LAR1 2014; Honorowe Wyróżnienie Jury na XXV Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2015"; II Nagrodę w ogólnopolskim konkursie na projekt okładki magazynu „Teraz Polska" 2014; Grand Prix – I Nagrodę w dziedzinie malarstwa na VIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa najzdolniejszych uczniów klas młodszych szkół plastycznych Koszalin 2008.
Piotrek Pietrzak zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i projektowaniem. Realizuje akcje plakatowe w przestrzeni miejskiej. Uczestniczył w ponad 30 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą i w 12 wystawach indywidualnych. Zaistniał również jako uczestnik Comingout ASP Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2015. Za wybitne osiągnięcia artystyczne był stypendystą Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013-2014) oraz Prezydenta Miasta Sosnowca (2014-2015).
Wystawa czynna do 29 lutego 2016
gmach Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu (hol),
otwarta w godzinach otwarcia instytucji (pon.-pt.: 7.00-15.00 oraz dodatkowo w środy przed projekcjami w Kinie w Bibliotece: 17.30-18.15).
Wstęp wolny.
Źródło: STGU