logo
WIEDZA

Monitor dla profesjonalisty: w jaki sposób zoptymalizować codzienną pracę

Mateusz Zawiślak  PR 11.07.2017, przeczytano 468 razy

Jakość pracy zależy nie tylko od naszych umiejętności i doświadczenia. Otoczenie i sprzęt, z którego korzystamy mają również duży wpływ na efektywność naszych działań. Wśród najważniejszych czynników, które mogą zoptymalizować pracę profesjonalisty często wymienia się m.in. wygodny fotel, odpowiednie oświetlenie oraz prawidłową pozycję ciała. Warto również przyjrzeć się urządzeniu, przed którym spędzamy znaczną część naszego dnia w biurze, czyli monitorowi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/monitor-dla-profesjonalisty:-w-jaki-sposob-zoptymalizowac-codzienna-prace,33077,artykul.html

Podstawowe narzędzie pracy

Wiele współczesnych zawodów wymaga codziennego korzystania z komputera. Urządzenie to stało się najpopularniejszym narzędziem pracy. Szczególnymi użytkownikami komputerów są graficy, fotograficy oraz inni profesjonaliści, dla których jakość wyświetlanego obrazu jest tak samo ważna, jak ich umiejętności i doświadczenie. Dlatego właśnie wiele monitorów powstaje z myślą o zaawansowanych użytkownikach, którzy wymagają od wyświetlaczy najlepszych parametrów, które nie tylko zapewnią wysoką jakość obrazu, ale także będą spełniały zasady ergonomii.

Przekątna to nie wszystko

Jednym z najbardziej istotnych parametrów jest wielkość wyświetlacza. Minimalna przekątna monitora akceptowalna przez grafików, czy fotografów to 24 cale. Taki rozmiar ekranu wiąże się z większym komfortem podczas pracy, ale przede wszystkim zapewnia dużą powierzchnię roboczą. Ważna jest również odpowiednia rozdzielczość, która pozwoli na dostrzeżenie wszystkich szczegółów obrazu. Dlatego też najlepsze monitory dla profesjonalistów oferują standard 4K, a Full HD to dziś absolutne minimum. Duży pulpit roboczy umożliwia także skuteczne korzystanie z technologii Picture by Picture (PBP). Funkcja ta pozwala na przeglądanie obrazu z dwóch źródeł na jednym ekranie, który zostaje wówczas podzielony na pół. Wielozadaniowość wynikająca z takiego rozwiązania to zaleta, którą docenią wszyscy pracujący na wielu aplikacjach i potrzebujący szybkiego dostępu do danych z wielu źródeł. Przy dużym ekranie istotne znaczenie ma również jego zakrzywienie. Taka budowa monitora pozwala odbierać obraz jako płaski i pozbawiony zniekształceń. Zakrzywienie w dużej mierze redukuje świetlne refleksy. To pozytywnie wpływa na postrzeganie jakości obrazu, ale przede wszystkim zmniejsza wysiłek dla naszych oczu.

Łatwość kalibracji

Bez wątpienia osoby związane z fotografią i grafiką komputerową, a także z animacjami i filmami potrzebują jak najdokładniejszego odwzorowania barw. Nowoczesne monitory UHD, takie jak np. Samsung UE590D, wyświetlają aż do miliarda kolorów, to nawet 64-krotnie więcej niż standardowe wyświetlacze. Monitory dla profesjonalistów to również pewność ułatwionej i skutecznej kalibracji kolorów. Jest to szczególnie istotne dla osób projektujących materiały do druku – dokładne odwzorowanie barw to gwarancja zgodności kolorów palety CMYK na ekranie i wydrukowanych materiałach. Prócz dużej ilości wyświetlanych kolorów, dla jakości obrazu niezwykle istotna jest wartość kontrastu statycznego. Im ta wartość jest wyższa, tym w większym stopniu pozwala na wyświetlanie ciemnych szczegółów na czarnym tle.

W trosce o wzrok

Spędzając wiele godzin przy komputerze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wygodną pozycję ciała i bezpieczeństwo naszych oczu. Praca z tradycyjnymi monitorami powoduje zmęczenie wzroku, jednak ekrany profesjonalne wyposażone są w specjalne technologie mogące redukować szkodliwe oddziaływanie. Nowoczesne monitory dla profesjonalistów firmy Samsung posiadają funkcje takie, jak np. Eye Saver, która chroni oczy eliminując męczące wzrok światło niebieskie oraz Flicker Free, która redukuje migotanie obrazu obecne w tradycyjnych monitorach.

Większość osób aktywnych zawodowo spędza dużą część dnia na pracy z monitorem, dlatego też przy zakupie należy zwrócić uwagę na wszelkie funkcje i technologie które usprawnią i zoptymalizują pracę. Jednak szczególny nacisk warto położyć na aspekt zdrowotny. To w końcu dobra kondycja naszego wzroku pozwala nam skutecznie wykonywać zawodowe obowiązki.

Źródło: Samsung Electronics

www.samsung.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
halogen, 20.07.2017

Dobry sprzęt potrafi wiele zdziałać, to nie jest stwierdzenie na wyrost tylko czysta prawda. Na początku mojej drogi zawodowej nie stać mnie było na porządny monitor i pracowałem na zwykłym, baaardzo przeciętnym monitorze, w dodatku z matrycą TN. Szczerze? Koszmar. Teraz dopiero to widzę. To znaczy widziałem wcześniej, ale teraz zdałem sobie sprawę z tego jak bardzo to było złe. Odkąd wymieniłem sprzęt na nowy i profesjonalny jestem zachwycony głębią kolorów, kątami widzenia, chyba wszystkim. Różnica jest nieporównywalna. Aktualnie mam do czynienia głównie z iiyama ProLite XB3070WQS-B1, 30-calowym koniem, który znakomicie daje sobie radę. To moja pierwsza iiyama i w sumie początkowo nie planowałem się na nią zdecydować, ale trafiłem dosyć przypadkowo do iiyama-sklep.pl no i się zaczęło. Oczywiście zrobiłem ogromny research przed podjęciem ostatecznej decyzji, ale koniec końców wybór padł jednak na iiyamę. Całkiem dobra cena za takie parametry mnie przekonała. Miałem co prawda małe obawy, jak to jest w przypadku takich zakupów, ale wątpliwości szybko się rozwiały. Zwłaszcza kiedy poczytałem opinie na forach i na stronie sklepu, chyba wszyscy byli zadowoleni. Teraz to wcale im się nie dziwię, jest się czym cieszyć. Miłym dodatkiem była też gwarancja na bad pixele, na szczęście nie musiałem z niej korzystać.

avatar użytkownika
redakcja, 20.07.2017

Producent lub dystrybutor monitorów iiyama może u nas skorzystać z całej palety płatnych i bezpłatnych narzędzi marketingowych. Nie ma żadnego powodu aby uprawiać tutaj spamerski "marketing rekomendacji", który nasi użytkownicy traktują jako formę oszustwa w stosunku do nich, zaś my jako wydawca - jako formę kradzieży powierzchni reklamowej.  

thalero, 20.07.2017

Tym bardziej, że te monitory to zwykłe guano, co najwyżej do zastosowań biurowych.  

avatar użytkownika
redakcja, 21.07.2017

Otrzymaliśmy z biura prasowego iiyama informację, że wskazana we wpisie strona nie należy do tej firmy i jest własnością podmiotu nie będącego dystrybutorem produktów tej marki. Przepraszamy zatem za sugestię wskazującą na producenta lub dystrybutora i dziękujemy za szybką reakcję.  

brak ikonki
Mjor, 20.09.2017


Wiadomość usunięta z przyczyn regulaminowych (spam: kryptoreklama na rzecz firmy Komputronik)

Najnowsze w tym dziale:

Wyniki badania Brother Polska, przeprowadzonego wśród przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw pokazują, że 90 proc. polskich MŚP drukuje w technologii laserowej, ponieważ w przypadku organizacji jest ona wydajniejsza, szybsza i tańsza niż atrament. Firma stworzyła listę sześciu najważniejszych korzyści, jakie technologia druku laserowego może przynieść firmie....
Employer Branding sięga po rozrywkę
Rynek pracownika i wymagający coraz większych nakładów finansowych oraz  kreatywności  proces rekrutacji powoduje, że rośnie znaczenie działań employer branding. Dla świadomych pracodawców ważną rolę zyskuje realizacja strategii opartej na kształtowaniu pozytywnego doświadczenia pracowników, czyli employee experience. Działy HR odczuwają tę presję i szukają oryginalnych pomysłów...
DOOH jako nowoczesna forma tradycyjnego medium
Firmy, chcąc skutecznie dotrzeć do odbiorców i wyróżnić się na tle konkurencji korzystają z różnych kanałów komunikacji. Mając szeroki wybór sposobów promowania swoich produktów i usług, najchętniej korzystają z telewizji, prasy, radia i Internetu. Obok nich funkcjonuje także reklama zewnętrzna - najstarsza forma - która jest doskonałym uzupełnieniem kampanii reklamowych....
Nowoczesna reklama, czyli efekt DOOH
OOH, czyli „out of home advertising” to bardzo powszechna forma komunikacji reklamowej. Billboardy, plakaty i ulotki są na ulicach miast tak powszechne, że właściwie przestaliśmy zwracać na nie uwagę. I tu pojawia się problem, bo w interesie reklamodawcy jest to, by odbiorcy nie tylko zobaczyli, ale i zapamiętali przekaz reklamowy. Stawić czoła temu wyzwaniu można, inwestując w nowoczesne roz...
Siła reklamy mobilnej
Liczba użytkowników smartfonów cały czas wzrasta, co sprawia, że reklama mobilna jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do konsumenta. Ważne jest zatem, aby była odpowiednio zoptymalizowana do rozdzielczości urządzeń mobilnych. Co zrobić, by reklamy wyświetlane na tabletach i smartfonach wywoływały u odbiorców zaangażowanie i zainteresowania, a markom pozwalały pozyskiwać klient...
 
czwartek 19.04.2018, 126 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone