logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Monitor Samsung U28R550 – zaawansowana ochrona oczu

  PR 25.02.2020, przeczytano 683 razy
ilustracjastrzałka

Samsung wprowadza do sprzedaży nowy monitor UHD do zastosowań profesjonalnych. Model U28R550 charakteryzuje się m.in. ekranem o przekątnej 28 cali, rozdzielczością UHD oraz zaawansowaną technologią ograniczającą emisję niebieskiego światła potwierdzoną certyfikatem TÜV Rheinland. Monitor został zaprojektowany dla osób, które spędzają długie godziny przy komputerze i potrzebują idealnego odwzorowania obraz


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/monitor-samsung-u28r550-%E2%80%93-zaawansowana-ochrona-oczu,385828,artykul.html

4K, 28 cali i 8 mln pikseli

Rozdzielczość 4K – 8 mln pikseli gwarantuje doskonałe odwzorowanie obrazu zarówno przy pracy ze zdjęciami, materiałami wideo, jak i w trakcie odpoczynku przy grach czy ulubionym serialu. Ekran monitora zapewnia bardzo dobrą widoczność wyświetlanego obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Jest to zasługa m.in. matrycy IPS, która gwarantuje wyrazistość i jasność w każdym punkcie ekranu.

Zaawansowana ochrona oczu

Dużą zaletą monitora są zaawansowane funkcje, których zadaniem jest ochrona oczu użytkownika. Ograniczenie emisji niebieskiego światła za pomocą żółtych filtrów prowadzi do zniekształcenia kolorów, co jest wysoce niepożądane w przypadku pracy z obrazem. Samsung zastosował filtry, które zapewniają wierne odwzorowanie kolorów i chroni oczy przed szkodliwym światłem niebieskim oraz migotaniem gwarantując 99,5% sRGB, bez uszczerbku dla rozdzielczości. Monitor Samsung U28R550 to pierwszy na świecie monitor, który otrzymał certyfikację TÜV Rheinland w zakresie standardu Eye Comfort 2.0. [1]

Do pracy… ale i do gier

Komfort pracy poprawiają również funkcje: PBP (Picture by Picture), pozwalająca na wyświetlanie dwóch obrazów jednocześnie z różnych źródeł i PIP, umożliwiająca dowolne aranżowanie okienek aplikacji i programów na ekranie. A jeżeli jesteśmy już przy ekranie, to warto zwrócić uwagę na design monitora, który dzięki bardzo wąskim ramkom z trzech stron pozwala m.in. na budowę stanowiska pracy złożonego z kilku ekranów U28R550.

Jako, że nie samą pracą człowiek żyje, Samsung pomyślał także o rozwiązaniach dla graczy, do których zaliczyć trzeba zgodność z AMD FreeSync, co eliminuje rwanie i zacinanie się obrazu oraz czas reakcji monitora na poziomie 4(GTG).

Źródło: Samsung

Dodatkowe informacje:

[1] Monitor UR55 jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikację TÜV Rheinland w zakresie standardu Eye Comfort 2.0, która potwierdza, że urządzenie oferuje użytkownikowi komfort patrzenia, zapewniając wierne odwzorowanie kolorów, minimum wpływu światła otoczenia, ograniczoną emisję szkodliwego niebieskiego światła i migotania, a wszystko to przy 99,5% sRGB bez jakiegokolwiek uszczerbku dla rozdzielczości. *Certyfikat można obejrzeć na www.tuv.com po wprowadzeniu identyfikatora: 1419073657.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

28 cali do biura i grania we Freecella?
Bo do innych zastosowań to chyba tylko totalna niemota kupiłaby monitor Samsunga.

avatar użytkownika
,

Dlaczego?  

,

Dlatego, że taka jest właśnie jakość monitorów Samsunga, biurowa.
Od wielu, wielu lat nie mają w ofercie narzędzia dla profesjonalistów.
  

avatar użytkownika
,

Wygląda na to że od wielu lat nie śledzisz rynku monitorów i parametrów urządzeń producentów sprzętu adresowanego do masowego odbiorcy. Większość z nich ma dziś w ofercie monitory z matrycami nie ustępującymi niczym matrycom drogich urządzeń przeznaczonych dla zawodowców z branży kreatywnej - zdolnych odtworzyć niemal całą przestrzeń barwną Adobe RGB, a różniących się tak na prawdę brakiem dostępu do zaawansowanej konfiguracji i kalibracji, która potrzebna jest w praktyce tylko pewnej części użytkowników. Dla wszystkich innych istnieje dziś wybór między wydaniem 1,5 lub 9 tys. na monitor 32'' wyświetlający satysfakcjonującą przestrzeń barwną. Wiele lat temu takiego wyboru nie było. Ale matryce - niestety dla butikowych producentów - bardzo potaniały.  

,

Jest różnica między odbiorcą masowym a profesjonalistą.
Samsung produkuje świetne monitory masowe - przesterowane, z jasnością podbitą do granic zdrowego rozsądku, napchane niepotrzebnymi dodatkami, robiącymi wrażenie na masowym odbiorcy, który nie rozumie istoty prawidłowo wyświetlanego koloru, nieświecącej czerni, że o szarościach nie wspomnę. Takich w sam raz do Freecella albo innego Spidera.

Niestety, nie ma w tym nic co przekonałoby profesjonała.
  

avatar użytkownika
,

Sam fakt że w jednym zdaniu usiłujesz podsumować całą, zróżnicowaną ofertę monitorów tego producenta, każe zachować wobec tego podsumowania co najmniej daleko idący dystans.  

,

Co z tego, że oferta jest zróżnicowana, skoro zaczyna się od taniej masówki dla masowego odbiorcy a kończy się na fikuśnych, pseudowypasionych, drogawych monitorach dla... masowego odbiorcy?  

avatar użytkownika
,

32-calowy monitor za 1,6k wyświetlający miliard kolorów, w tym 99% przestrzeni Adobe RGB to nie jest "drogawy, fikuśny i pseudowypasiony" sprzęt dla masowego odbiorcy, ale miazga dla producentów żądających za porównywalny sprzęt 9k. Jak można się domyślać, sprzęt taki musi doprowadzać do szewskiej pasji także tych, którzy niepotrzebnie wydali 9k i teraz stają na głowie aby udowodnić sobie, że nie zaliczyli wtopy.  

,

Było pite?
Bo znów piszesz głupoty?
  

avatar użytkownika
,

Wydałeś 9 tys. na logo renomowanego producenta monitorów graficznych i czujesz że to niesprawiedliwe gdy ktoś skutecznie uniknie takiego wydatku?  

,

Wiesz, jeśli ktoś nie widzi różnicy, i nie rozumie różnicy, to rzeczywiście kupi Samsunga i będzie żył w przekonaniu, że ma sprzęt pro.

Ale jeśli ktoś dostrzeże różnicę, to nie będzie ględził o logo...
  

avatar użytkownika
,

Ktoś taki z pewnością nie będzie z uporem deprecjonował takich gorszych jego zdaniem produktów, będą mu po prostu obojętne. Ataki tego typu przypuszczają jedynie nieszczęśnicy którzy biją się stale z myślami, broniąc się przed konstatacją że dali się komuś nabić w butelkę.  

,

Tu nie ma deprecjacji.
Jest stwierdzenie faktu, że Samsung nie miał i nadal nie ma w ofercie monitora pro.

  

avatar użytkownika
,

Nie rozumiesz sytuacji na rynku - ona zmienia się w tym kierunku, że monitory dostępne cenowo przegoniły dawno parametry drogich monitorów "pro" sprzed kilku lat, przepaść jakościowa między produktami niszowymi dla profesjonalistów a popularnym produktem dostępnym za ułamek ich ceny jest dziś coraz bardziej symboliczna i sprowadza się raczej do kosmetycznych kwestii związanych z obsługą i konfiguracją - ważnych jedynie dla bardzo, bardzo wąskiego grona ludzi zmuszonych do utrzymywania bardzo ścisłych rygorów kontroli kolorystycznej.

To w żadnym razie nie dotyczy szerokiej rzeszy zawodowców z branży kreatywnej, dla których monitor za pół albo 1/4 ceny monitora "pro" staje się po prostu wystarczający. Producenci sprzętu "pro" prawdopodobnie się z tym dawno pogodzili - Ty z jakichś powodów nie możesz.
  

,

Nie znam wielu piewców poglądu, który przedstawiłeś, ale paradoksalnie, wszyscy którzy go podzielają, żyją z reklamowania, ups, publikowania bezpłatnych materiałów PR, masowo produkowanego gooowna, które często ma w nazwie pro.

O ile można się zgodzić, że masówka ma zadowalające masowego odbiorcę parametry, o tyle twierdzenie, że ma parametry odpowiadające profesjonalnym narzędziom sprzed kilku lat jest po prostu śmieszne.
A twierdzenie, że różnica jest znikoma, to po prostu Mount Everest głupoty i ignorancji.
  

brak ikonki
,

profesjonaliści pracują tylko na Macach i w nosie mają wszystkie inne:)  

avatar użytkownika
,

Mówią, że stacje Silicon Graphics też są niezłe.  

,

W Macach pracują głodni kariery młodzi ludzie.
Przyszli Gejtsowie Polski.
  

avatar użytkownika
,

Gejts na maku? Coś fantazjujesz troszeczkę.  

,

Jeszcze raz. Po-wo-li...
Przyszli Gejtsowie Polski.
  

avatar użytkownika
,

Jakbyś używał polskich nazwisk to może byłoby łatwiej nadążyć.  

,

Nie ma w Polsce kogoś, kogo można przywołać w miejsce Gejtsa.

  

avatar użytkownika
,

Znamy kilku co pracują na makach. Ale nie mają monitora za 9 kafli.  

,

Ja słyszałem, że wszyscy pracują na Makach.  

brak ikonki
,

ja słyszałem że na na Makach i jeszcze mają indyki:)  

,

Indyki buszują tylko w Makach.
To wie każdy, kto uprawia Indyki i hoduje Maki.
  

avatar użytkownika
,

Hodowla Maków jest w Polsce nielegalna. Podobno niektórzy potrafią się od nich uzależnić, czy jakoś tak.  

,

I co wtedy jedzą Indyki?  

avatar użytkownika
,

Podobno istnieje terapia odwykowa.  

,

Indyki są uzależniające?  

brak ikonki
,

zaczynają szybko dominować nad innymi gatunkami ze stada  

,

A raki?
Co w tym czasie robią raki.

I szpaki... szpaki są przecież ważne dla ekosystemu. Zupełnie jak drozdy.
  

Najnowsze w tym dziale

Advanced Communication & Research Group z ofertą dla start-upów
- Aby wspomóc przedsiębiorców, którzy uruchamiają firmy lub startują z nowymi projektami, przygotowaliśmy specjalną, dedykowaną im ofertę – mówi Robert Borowicz, Partner w firmie Advanced Communication & Research Group. - Na rynku, aby przedsięwzięcie odniosło skutek, musi przede wszystkim zostać zauważone przez potencjalnych...
Big Picture, firma doradcza z obszaru PR & public affairs, rozpoczyna strategiczną współpracę ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, organizacją młodzieżową, która poprzez kultywowanie przyjaźni, przygody, dbanie o środowisko, wspieranie rozwoju i obywatelskości sprawia, że harcerstwo odpowiada zarówno za aktualne potrzeby młodych ludzi, jak i na wyzwania...
Hyper Scape – Platige image stworzyło trailer nowej produkcji Ubisoftu
Studio zaprezentowało animację wprowadzającą w świat nowej produkcji Ubisoftu. Trwający niemal 3 minuty cinematik przenosi widza do wirtualnych i realnych światów z 2054 roku, gdzie toczy się akcja gry. To kolejny projekt Platige Image zrealizowany w trakcie trwania epidemii COVID-19.
Kamikaze wzmacnia zespół trzema transferami
Do zespołu agencji Kamikaze dołączyły Paulina Pytel - na stanowisko Account Executive, Dominika Kościółek - również jako Account Executive, oraz Anna Kawecka - na stanowisko Junior Graphic Designer.
Cut The Mustard odpowiedzialna za identyfikację wizualną Edo App
Agencje Cut The Mustard odpowiada za branding i przygotowanie materiałów komunikacyjnych dla eDO App – aplikacji mobilnej służącej do zdalnego potwierdzania tożsamości z wykorzystaniem dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764