logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mrs President – nowy projekt Roberta Majkuta

  PR 19.02.2006, przeczytano 3903 razy
ilustracjastrzałka
Robert Majkut DESIGN

Niewiele jest rzeczy, które łączą w sobie oryginalność, piękno i funkcjonalność. Nieszablonowe biurko „Mrs President” projektu Roberta Majkuta zdaje się być jednym z niewielu polskich przykładów doskonałego wyczucia formy i istniejących trendów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mrs-president--nowy-projekt-roberta-majkuta,3558,artykul.html

Ostatnim wydarzeniem na polskiej scenie designu jest biurko zaprojektowane przez Roberta Majkuta do gabinetu Prezes Zarządu firmy Multikino i ITI Studio.

Jest ono typowym przykładem designu skierowanego na konkretne rozwiązania. „Mrs President” poszerza kolekcję mebli i przedmiotów stworzonych przez Roberta Majkuta. Projekt od początku do końca, został przygotowany na indywidualne zamówienie Klientki i na każdym etapie był z nią konsultowany. Jak przedstawia drogę projektu Elżbieta Madej z Robert Majkut DESIGN - ”Od powstania projektu do realizacji gotowego produktu minęły dwa lata. Poszukiwanie odpowiedniego wykonawcy zajęło ponad pół roku, a opracowanie technologii i wykonanie prototypu cztery miesiące”. Efektem żmudnej pracy jest wyjątkowo unikalny projekt (fot.1.)

W czym kryje się odmienność biurka „Mrs President” i jego indywidualność? To głównie kształt całości oraz bardzo wysokiej jakości wykończenia. Zamysłem Roberta Majkuta było połączenie klasyki z nowoczesnością. Wyjątkowo kobiecy charakter biurka „Mrs President” stworzono poprzez owalne kształty, zupełny brak kantów i ostrych krawędzi. Czy możliwe jest przy tak eleganckiej i smukłej konstrukcji zapewnienie jej funkcjonalności? Jak się okazuje, jak najbardziej. Świadczyć może o tym choćby nazwa ukrytej w blacie szuflady – „szuflada – piórnik”.

Biurko zaprojektowane dla Prezes Zarządu Multikino jest typowym powrotem do klasyki, stylu art deco z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych, takich jak techniki wykończeniowe, łączenie płyt mdf ze skórą, welurem czy stalą kwasoodporną. Właśnie z tej ostatniej wykonany jest element ozdobny w formie inicjału, który z dużym prawdopodobieństwem zapoczątkuje modę na tego typu dodatki.

Powrót do lekko przywołanego stylu art deco widoczny jest również w ogólnym projekcie biura. Biurko jest przy tym centralnym punktem w gabinecie, a pozostałe elementy wyposażenia zostały dobrane tak, by były jego uzupełnieniem.

Studio Robert Majkut DESIGN współpracuje z Multikinem już od siedmiu lat. W ramach wspólnych realizacji odpowiada za design miejsca, grafikę w architekturze, oraz systemy informacyjne i kierunkowe.

Pomimo delikatnej ekstrawagancji projekt zaistnieje w portfolio studia Roberta Majkuta i będzie mógł być modyfikowany pod gusta ewentualnych klientów. Na bazie konstrukcji prototypu może powstać nieograniczona ilość wariantów wykończeń i dekoracji. Zamawiający będzie mógł wybrać sobie kolor, wielkość, a nawet materiały, z których mebel może być wykończony. Czy doczekaliśmy się w Polsce nowej epoki designu? Nie tylko dla Mrs President?


Studio Robert Majkut DESIGN istnieje od 1996 roku. Głównym jego projektantem i właścicielem jest Robert Majkut. W przeciągu kilku lat, studio wypracowało własne standardy i metody tworzenia i realizacji projektów z zakresu Designu Miejsca i Identyfikacji Wizualnej. Robert Majkut pracuje według zasady czterech kroków czyli: zrozumienie, określenie, projektowanie i wdrożenie. Obejmuje ona wszystkie etapy pracy nad projektem i jego wdrożeniem - od przeprowadzania badań rynku, konkurencji i audytów wizerunku przez opracowywanie strategii i planów niezbędnych działań przez cały proces projektowy od koncepcji po gotowe rozwiązania aż do kontroli i nadzoru nad wdrożeniem i realizacją projektów. Design w wykonaniu Robert Majkut Design ma nie tylko praktyczne, ale i humanistyczne znaczenie. Pracę swoją traktują jako misję, która ma na celu kształtowanie otaczającego nas świata tak, aby był wygodny, a zaprojektowane przedmioty wpływały pozytywnie na nasze emocje. Robert Majkut Design ma na swoim koncie między innymi takie projekty jak: kompleksowy projekt Multikina w Szczecinie, opracowanie nowatorskiej strategii wizerunkowej dla sieci Open Finance, zaprojektowanie oraz wdrożenie oznaczeń kierunkowych i informacyjnych w placówkach PeKaO S.A. w strefie VIP, stworzenie kompleksowego projektu związanego z wykreowaniem nowej marki dla firmy Only Glas czy projekt głośników do kina domowego „Proton” dla firmy Tonsil. Studio uczestniczyło też w projektach doradczych dla wielu instytucji finansowych i operatorów komórkowych takich jak Orange i Era. Amica, Renault, Expander i Hokus Pokus to także klienci Robert Majkut DESIGN. Od początku istnienia studio stara się specjalizować w designie korporacyjnym i użytkowym. Projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego są realizowane jako indywidualne projekty Roberta Majkuta i firmowane jego nazwiskiem tworząc imponującą kolekcję mebli i przedmiotów użytkowych.

PRIMOLOKO / Robert Majkut DESIGN

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

VMLY&R z kampanią marki Cheetos na rynkach EER
Wiemy, że klasyczne chipsy pochodzą z ziemniaków, nachosy – z kukurydzy. A jak powstają Cheetos? Marka postanowiła uchylić rąbka tajemnicy w kampanii 360 stopni realizowanej w wybranych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Działania obejmują TV, digital i kanały społecznościowe marki. Za strategię, kreację i produkcję odpowiada agencja VMLY&R Poland.
„Gotowa na wszystko” marka Fit & Easy wystartowała z kampanią TV
1 marca br. wystartowała kampania promująca markę Fit & Easy. Spoty reklamowe są emitowane w największych stacjach telewizyjnych, serwisach VOD oraz internecie.
ARW Focus kreuje rynek reklamy wizualnej
Rozwiązania renomowanej marki Durst cieszą się ogromnym powodzeniem. Do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu należy także Agencja Reklamy Wizualnej ARW Focus, z sukcesami funkcjonująca na krajowym rynku reklamy od ponad dwóch dekad.
Walk Creative z nową odsłoną kampanii Wielkie Badanie Wzroku dla Vision Express
Właśnie ruszyła jedna z flagowych kampanii marki Vision Express – Wielkie Badanie Wzroku. Agencja WALK Creative opracowała koncept kreatywny kampanii. Za produkcję spotu odpowiada SZUT SZUT STUDIO.
Daniil Khaustov awansował na stanowisko Performance Marketing Leader w Kerris Select
Zadania na nowym stanowisku Daniila Khaustova skupiają się na merytorycznej odpowiedzialności za realizowane kampanie reklamowe przez KERRIS Select. Do obowiązków Khautsova należy utrzymywanie jakości prowadzonych dla Klientów działań oraz optymalizacja narzędzi wykorzystywanych do realizacji ich celów biznesowych, rozwój zaangażowania, relacji i know how...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764