logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Mutoh LC-24 kontra SummaCut D60

   17.05.2004, przeczytano 9682 razy

Noszę się z zamiarem zakupu plotera tnącego o szerokości ok. 60 cm. Z dostępnych modeli wybrałem dwa: Mutoh LC-24 oraz SummaCut D60. Który wybrać? Opinie dostawców są zbyt rozbieżne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mutoh-lc-24-kontra-summacut-d60,2214,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Osobiście używam wyłącznie ploterów Roland. Jednak z dwóch podanych przez Pana modeli wybrałbym SummaCut D60. A oto powody:

- większy nacisk noża
- szerokość obsługiwanych mediów do 77,5 cm
- większa prędkość cięcia

Mutoha dyskwalifikuje szerokość przyjmowanych materiałów. Czy wyobraża Pan sobie przycinanie każdej rolki lub arkusza do szerokości 650 mm? To koszmar - sam mam Rolanda PNC 1410 i pracując z foliami szerokości 122 cm mam duże problemy.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Osobiście pracuje na Mutohu SC550 od 6 lat i jestem zadowolony. Używam folii w rolkach 500 mm, jeśli zachodzi potrzeba wycięcia szerszych obiektów niż szerokość rolki dzielę go na części i łączę przy naklejaniu. Pozdrawiam.

avatar użytkownika
,

Nie można porównywać mutoha SC do wersji LC - różnica klasy. Mutoh LC - jest najprostrzym modelem Mutoha i porównując z precyzją i niezawodnością Summy mamy prostą odpowiedź. Tylko Summa(2 lata gwarancji na miejscu u Klienta, podstawa pod ploter, instalacja w siedzibie Klienta, polskie menu na wyświetlaczu, oraz akcesoria).

avatar użytkownika
,

Posiadam Summe D610 od 7, a może i więcej lat, żadnych awarii, ploter nie do zajechania

avatar użytkownika
,

Posiadam SummaCut D60 od 3 lat i uważam że to niezły ploter gdyby nie brak serwisu w Polsce. Tnę dość dużo ok. 3000 m2 folii rocznie i niestety miałem już dwie poważne awarie.

avatar użytkownika
,

Serwis Summa na terenie Polski zajmuje sie firma Polpromis z Łodzi i kilku dealerów ploterów w tym PolKos Bydgoszcz, informacji udziela Robert Mroziński pod numerem +48 606611008 lub 052/345-24-50  

Najnowsze w tym dziale

Bezpieczeństwo: Jak rozpoznać oszustwa na LinkedIn
Próby oszustw już dawno dotarły do LinkedIn. Mimo to wielu użytkowników nie kojarzy tej sieci biznesowej z cyberprzestępczością. Wyjaśniamy, dlaczego może to być niebezpieczne dla bezpieczeństwa IT firm.
Jak zwiększyć dostarczalności e-maili?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś wysłać kampanię mailową, która trafiła wprost do folderu spam odbiorcy? Jeśli tak, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby wiadomości dotarły do adresata. Dzisiaj przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej
Czy karty podarunkowe przynoszą korzyści jedynie w relacjach B2C? Okazuje się, że nie! Ich zakres wykracza poza prostą relację między firmą a klientem. Karty podarunkowe stanowią skuteczne narzędzie do nawiązywania relacji, które może przynosić korzyści także w innych obszarach biznesowych.
Kilka słów o błędach w SEO
W dzisiejszym świecie internetowym optymalizacja dla wyszukiwarek jest kluczowym elementem strategii marketingowych. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę, gdy zamierzamy poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania? Przedstawiamy kilka kluczowych porad.
Employer branding w branży budowlanej: propozycje działań
W branży budowlanej opinia o firmie ma kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia i utrzymania wartościowych pracowników. Dobre relacje z obecnymi i byłymi pracownikami oraz pozytywny wizerunek marki pracodawcy są niezbędne do budowania silnego employer branding. Jakie działania warto wziąć pod uwagę?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764