logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Mutoh LC-24 kontra SummaCut D60

   17.05.2004, przeczytano 9453 razy

Noszę się z zamiarem zakupu plotera tnącego o szerokości ok. 60 cm. Z dostępnych modeli wybrałem dwa: Mutoh LC-24 oraz SummaCut D60. Który wybrać? Opinie dostawców są zbyt rozbieżne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mutoh-lc-24-kontra-summacut-d60,2214,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Osobiście używam wyłącznie ploterów Roland. Jednak z dwóch podanych przez Pana modeli wybrałbym SummaCut D60. A oto powody:

- większy nacisk noża
- szerokość obsługiwanych mediów do 77,5 cm
- większa prędkość cięcia

Mutoha dyskwalifikuje szerokość przyjmowanych materiałów. Czy wyobraża Pan sobie przycinanie każdej rolki lub arkusza do szerokości 650 mm? To koszmar - sam mam Rolanda PNC 1410 i pracując z foliami szerokości 122 cm mam duże problemy.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Osobiście pracuje na Mutohu SC550 od 6 lat i jestem zadowolony. Używam folii w rolkach 500 mm, jeśli zachodzi potrzeba wycięcia szerszych obiektów niż szerokość rolki dzielę go na części i łączę przy naklejaniu. Pozdrawiam.

avatar użytkownika
,

Nie można porównywać mutoha SC do wersji LC - różnica klasy. Mutoh LC - jest najprostrzym modelem Mutoha i porównując z precyzją i niezawodnością Summy mamy prostą odpowiedź. Tylko Summa(2 lata gwarancji na miejscu u Klienta, podstawa pod ploter, instalacja w siedzibie Klienta, polskie menu na wyświetlaczu, oraz akcesoria).

avatar użytkownika
,

Posiadam Summe D610 od 7, a może i więcej lat, żadnych awarii, ploter nie do zajechania

avatar użytkownika
,

Posiadam SummaCut D60 od 3 lat i uważam że to niezły ploter gdyby nie brak serwisu w Polsce. Tnę dość dużo ok. 3000 m2 folii rocznie i niestety miałem już dwie poważne awarie.

avatar użytkownika
,

Serwis Summa na terenie Polski zajmuje sie firma Polpromis z Łodzi i kilku dealerów ploterów w tym PolKos Bydgoszcz, informacji udziela Robert Mroziński pod numerem +48 606611008 lub 052/345-24-50  

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764