logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mutoh Valuejet 1638WX: sublimacja dla entuzjastów gier

  PR 30.04.2020, przeczytano 931 razy
ilustracjastrzałka

Drukarki sublimacyjne dzięki swoim możliwościom, znajdują zastosowanie daleko poza „klasyczną” poligrafią, reklamą, modą. Kto by pomyślał, że jakość druku docenią także fani gier.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mutoh-valuejet-1638wx%3A-sublimacja-dla-entuzjastow-gier,386845,artykul.html

Deep-Cut Studio to firma rzemieślnicza, specjalizująca się w produkcji mat do gier RPG, tac do kości i akcesoriów do gier stołowych. Produkty tej litewskiej firmy trafiają do entuzjastów gier na całym świecie, od Europy po USA. Produkty Deep-Cut Studio można kupić w ich sklepie internetowym oraz w sklepach detalicznych partnerów w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Firmą kierują Kostas Brazauskas i Gediminas Jonaitis - założyciele i współwłaściciele Deep-Cut Studio.

- Podążaj za swoją największą pasją, a poczujesz się, jakbyś nie musiał pracować ani jednego dnia - oto, co przychodzi do głowy po rozmowie z właścicielami Deep-Cut Studio. Zawsze wspaniale jest obserwować, jak spełnianie marzeń może przynieść tak ogromne korzyści, i jak szybko firma może ewoluować, gdy robisz to, co kochasz, i nie boisz się inwestować w nią czasu i zasobów.

ilustracjastrzałka

Początek czegoś wielkiego

Jak to zwykle bywa w przypadku wszystkich projektów  rodzących się z pasji, wszystko zaczęło się, gdy dwóch entuzjastów gier nie mogło znaleźć nikogo, kto mógłby zrealizować ich pomysły. Postanowili więc sami stworzyć własną matę do gry. Po udanej realizacji pierwszego projektu, Kostas i Gediminas stworzyli trochę mat do gier dla swoich przyjaciół. W pewnym momencie oboje zrozumieli, że aby zaspokoić szybko rosnące zainteresowanie, musieli podjąć racjonalną decyzję o przekształceniu swojego wymarzonego projektu w firmę i podniesieniu całego procesu produkcyjnego na wyższy poziom.

ilustracjastrzałka

Wielka inwestycja – drukarka sublimacyjna

- Widząc sukces i uznanie, które towarzyszyły naszym pierwszym projektom, jedynym słusznym krokiem było rozszerzenie i uczynienie z naszego hobby firmy. Właśnie wtedy pojawiła się potrzeba wyboru niezawodnej drukarki  sublimacyjnej - mówi Gediminas Jonaitis. - Naszym największym marzeniem było wejście na rynek międzynarodowy i oferowanie naszych produktów światowym liderom producentów gier w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”. Głównym wyzwaniem dla Deep-Cut Studio było znalezienie wysoce niezawodnej, ekonomicznej drukarki, która zapewniałaby wyjątkowo wysoką jakość wydruków i nie wymagałaby dużego nadzoru.

- Odkryliśmy, że drukarka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX jest dokładnie tym, czego szukaliśmy - dzięki jej precyzji, wydajności i rozmiarze byliśmy w stanie dotrzeć do odbiorców, o których wcześniej nie mogliśmy sobie wyobrazić - mówi Kostas Brazauskas współzałożyciel firmy.

- Światowa konkurencja w produkcji akcesoriów do gier jest trudna i aby przetrwać, musimy za każdym razem zwracać uwagę na szczegóły. Największymi korzyściami z inwestycji w drukarkę sublimacyjną Mutoh ValueJet 1638WX były wysoka niezawodność, precyzja, kontrola jakości i wydajność - mówi Gediminas Jonaitis współzałożyciel Deep-Cut Studio.

ilustracjastrzałka

Dbałość o szczegóły

Obecnie zdecydowana większość produktów Deep-Cut Studio jest eksportowana do Wielkiej Brytanii, krajów UE i Stanów Zjednoczonych. Studio stale współpracuje z wiodącymi międzynarodowymi markami gier, takimi jak Corvus Belli i Steam Forged Games. Firma koncentruje wszystkie swoje wysiłki, aby zaspokoić rosnące w zawrotnym tempie potrzeby profesjonalistów w dziedzinie gier na dedykowane maty do gier, dlatego najwyższa jakość produktów jest ich najwyższym priorytetem.

- Drukarka sublimacyjna Mutoh zapewniła nam niezwykłą zdolność do samodzielnego wytwarzania każdego z naszych produktów i obserwowania całego procesu produkcyjnego, upewniając się, że projekt jest wykonywany w najdrobniejszych szczegółach - mówi Kostas Brazauskas. - Nasi klienci nie akceptują żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jakość produktu. Nawet najdrobniejsze szczegóły mają znaczenie w świecie gier - na przykład maty do gry i tace do kości wykonujemy ze specjalnie dobranego materiału syntetycznego, który pozwala na ciche turlanie się kości, co jest bardzo cenione wśród graczy.

ilustracjastrzałka

Nagrody

W 2015 roku Deep-Cut Studio otrzymało swoją pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze akcesoria do gier za produkt Urban Wasteland Mat.

- To było dla nas ogromne osiągnięcie, udowadniające, że zmierzamy we właściwym kierunku - mówi Gediminas Jonaitis. Ponadto w 2016 roku firma znalazła się na 3. finałach Annual Gaming Awards.

- Na te konkursy głosują gracze na całym świecie - takie uznanie sprawia, że ​​czujemy się naprawdę zaszczyceni i inspiruje nas do prób osiągnięcia jeszcze więcej - mówi Kostas Brazauskas.

ilustracjastrzałka

Drukarki sublimacyjne Mutoh ValueJet serii WX

Mutoh ValueJet 1638WX to japońska drukarka sublimacyjna serii „WX”. Seria ta obejmuje kilka modeli różniących się szerokością, liczbą głowic i wydajnością. Aktualnie na rynku dostępne są modele: 1604WX, 1624WX, 1638WX, 1938WX i 1948WX.

W Deep-Cut Studio pracuje 2-głowicowa drukarka Mutoh ValueJet 1638WX o szerokości druku 1.62 metra. Urządzenie pracuje w technologii zmiennej wielkości  (ang. Variable Dot) kropli atramentu. Zakres generowanych przez dysze kropel jest bardzo szeroki i zaczyna się od 5.9 a kończy na 45.3 pL. Dzięki, tej technologii maszyna ma możliwość w sposób optymalny drukować zarówno gładkie aple, łagodne przejścia tonalne jak i wymagające detale. Drukaka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX w szybkim trybie produkcyjnym potrafi zadrukować od 42 do 65 metrów kwadratowych na godzinę.

ilustracjastrzałka

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Restart branży za nami – Festiwaldruku.pl oczami wystawców targów
Blisko 1300 zwiedzających i prawie 130 wystawców – tak w liczbach można podsumować zakończony w zeszłym tygodniu FestiwalDruku.pl. Ale liczby nie wyrażą wszystkiego. Szczególnie w przypadku tej wyjątkowej edycji w niecodziennych czasach. O opinię organizator poprosił więc głównych zainteresowanych – czyli wystawców.
Solidność i bezpieczeństwo współpracy z partnerami z branży reklamowej
O jakości udanej współpracy między partnerami biznesowymi w dużej mierze przesądza rzetelność każdego z nich. Każdy, kto aktywnie działa na polu zawodowym, wie, że zdarzają się przypadki, gdy kontrahent nie wywiązuje się z poczynionych ustaleń. Jak zadbać o bezpieczeństwo transakcji na rynku reklamowym?
Performics z akcją „Wspomóż doga za hot-doga” w nowej odsłonie
Już w poniedziałek - 21 września - pierwszy live stream ze zbiórką datków na rzecz podopiecznych Fundacji Tymmmczasy
The Dumplings w intrygującym coverze towarzyszącym kampanii #Jabłonki
#Jabłonki to projekt, którym Fundacja State of Poland rozpoczyna wieloletnią kampanię wzmacniania wizerunku marki Polska. Do współpracy zaprosiła zespół The Dumplings, który przygotował cover legendarnego utworu Maanam. Nowa aranżacja oddaje intrygujący klimat spotu promującego akcję.
Lovebrands Medical - nowa marka na rynku marketingowym i komunikacyjnym
LoveBrands Relations ma w dziedzinie zdrowia ogromne doświadczenie. Od lat współpracuje zarówno z instytucjami działającymi w ochronie zdrowia, jak i firmami farmaceutycznymi oraz medycznymi. Zna potrzeby środowiska medycznego i farmaceutycznego oraz  pacjentów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764