logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Muzyczna podróż z Klasą T i agencją Team X

  PR 12.08.2022, przeczytano 280 razy
ilustracjastrzałka

Z Klasą T także powrót z wakacji może być przyjemny – nawet jeśli oznacza stanie w korku. Czas w nim spędzony upłynie szybciej dzięki oryginalnemu audio-wizualnemu projektowi Mercedes-Benz Polska i agencji Team X. To specjalnie skomponowana playlista, do której dostęp da kod QR, umieszczony na muralu namalowanym na ścianie jednego z pensjonatów przy drodze z Chałup do Władysławowa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/muzyczna-podroz-z-klasa-t-i-agencja-team-x,396886,artykul.html

Każde wakacje kiedyś się kończą, a czasem już sama droga powrotna potrafi w parę godzin wymazać najprzyjemniejsze wspomnienia. Droga na Helu jest często nieprzewidywalna pod kątem czasu przejazdu, a potencjalny korek jest tak samo słynny jak ten na Zakopiance – i nie ma sposobu, by go uniknąć. Już niedługo czas w nim spędzony może stać się jednak przyjemniejszy. Wszystko dzięki wyjątkowemu, audiowizualnemu projektowi, który jest wspólnym dziełem Mercedes-Benz Polska i agencji Team X.

Pierwszym elementem konceptu jest mural, który powstał na ścianie jednego z pensjonatów, stojących tuż przy drodze prowadzącej z Chałup do Władysławowa. Na tym odcinku turyści powracający z weekendów i wakacji zwykle spędzają sporo czasu, mozolnie przesuwając się w sznurze innych samochodów.

Mural w warstwie graficznej nawiązuje do rodzinnych wakacji nad morzem, pokazaliśmy na nim naszą nową Klasę T, czyli mały van premium, w którym wygodnie może podróżować kilkuosobowa rodzina, z psem i sprzętem sportowym. Utrzymany jest w jasnej, pogodnej kolorystyce, ale to nie wszystko – wyjaśnia Piotr Wójcik z Mercedes-Benz Polska. – Zależało nam na tym, żeby nie poprzestać tylko na zwykłej reklamie pojazdu, ale wykorzystać specyfikę miejsca i kontekst. Każdy, kto miał okazję wracać z Helu, wie, ile czasu zajmuje odstanie w korku do Władysławowa, wspólnie z agencją Team X postanowiliśmy więc do tego nawiązać i umilić ten czas podróżującym.

ilustracjastrzałka

Stąd na muralu pojawił się kod QR, pod którym znajduje się specjalnie skomponowana playlista na Spotify – drugi element projektu. To około sześciu godzin niezwykle różnorodnej muzyki, dzięki której nawet stanie w korku brzmi doskonale. Znalazły się na niej utwory od aktualnych przebojów przez evergreeny popu, jazz, soul aż po klasykę rocka i hity lat 60. czy 80. Tak szeroki repertuar nawiązuje do hasła promującego Klasę T: życie nabiera rozmachu.

Klasa T, najnowszy mały van osobowy Mercedes-Benz, otwiera bowiem drogę do świata marki z gwiazdą wszystkim, którzy potrzebują więcej miejsca dla rodziny i wszystkiego, czego wymaga ich aktywne życie. Aż trzy punkty mocowania fotelików dziecięcych (dwa z tyłu i jedno z przodu), przesuwne drzwi po obu stronach kabiny i mnóstwo miejsca na sprzęt sportowy czy transporter do przewożenia domowego zwierzaka – to główne atuty, jeśli chodzi o wielofunkcyjną przestrzeń wewnątrz tego pojazdu.

Źródło: Mercedes-Benz

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dentsu Polska i Fundacja Digital University pomagają zrozumieć świat
20 września dentsu Polska wraz z Fundacją Digital University ruszają z nowym projektem edukacyjno-społecznym skierowanym do uczniów w wieku od 10 do 15 lat, nauczycieli oraz rodziców. Na kanale YouTube ukaże się seria filmów poruszających istotne i aktualne tematy ze świata digitalu. Celem przedsięwzięcia jest pomoc młodym ludziom w zrozumieniu tego, co dzieje się wokół...
11. edycja Dotykam=Wygrywam oficjalnie rozpoczęta
Kampania Dotykam=Wygrywam, promująca profilaktykę raka piersi i noszenie odpowiednio dopasowanego biustonosza, została zainaugurowana we wtorek 20 września w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.
Nowe możliwości w pracy i po robocie - kampania Pracuj.pl
Od 19 września kandydaci i pracodawcy z całej Polski mogą śledzić najnowszą odsłonę kampanii „W środowisku Pracuj.pl”. Zwierzęcy bohaterowie, symbolizujący zawody i wyzwania spotykane na ścieżce kariery, powracają w animowanych spotach i w formie internetowych avatarów. Nowością towarzyszącą jesiennej kampanii jest inicjatywa „Po Robocie”, w...
W telewizji pojawił się drugi spot w ramach nowej kampanii Credit Agricole. Tym razem u boku Dawida Podsiadło występuje Jarosław pashaBiceps Jarząbkowski. Bank w spocie zachęca do wspólnej walki z nadmiarem jednorazowego plastiku. Promuje swoją kartę z ekotworzywa i premię 555 zł za otwarcie Konta dla Ciebie.
Bank Millennium zachęca do oszczędzania energii i wyłącza swoje szyldy
Bank Millennium w okresie jesienno-zimowym po godzinach pracy wyłączy tablice świetlne w swoich oddziałach oraz biurach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym samym zachęca do oszczędzania i ograniczania zużycia energii elektrycznej w obliczu potencjalnych trudności na rynku energii. Działanie jest też wyrazem niezmiennej troski o środowisko naturalne i wynika z potrzeby...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764