logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS

  PR 22.02.2024, przeczytano 943 razy
ilustracja

Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/n-smith-and-co-uzytkownikiem-maszyny-agfa-onset-x3-hs,403198,artykul.html

Jak zapewnia Nigel Reynolds – dyrektor zarządzający N Smith & Co – była to znacząca inwestycja dla firmy, której ambicją są ciągłe wzrosty. Dodaje przy tym, że cały proces zakupu i wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie, stanowiąc duże wsparcie w kontekście dłuższej awarii dotychczas wykorzystywanej tu maszyny, przy jednoczesnym spływie nowych zamówień: „Nasze doświadczenia z firmą są bardzo dobre od samego początku, a trzeba podkreślić, że nie ułatwiliśmy im zadania” - mówi. Od roku 2013 w firmie N Smith & Co pojawiło się w sumie pięć maszyn cyfrowych, w tym dwa plotery marki Inca (obecnie należącej do Agfy). „Te inwestycje wiele nas nauczyły, więc tym razem parametry, jakie sobie określiliśmy, były bardzo konkretne – mówi. – Zależało nam na jak najwyższych parametrach nowej maszyny, aby zredukować obciążenie na dotychczas stosowanych urządzeniach i by wyjść naprzeciw rosnącym zamówieniom od obecnych klientów. Chcieliśmy też wznieść nasz biznes na jeszcze wyższy poziom, a także otworzyć się na nowe rynki dzięki większym możliwościom technologicznym”.

ilustracjastrzałka

Jak dodaje Nigel Reynolds, maszyna Onset X3 HS – pierwsza w Wielkiej Brytanii w tak rozbudowanej, w pełni zautomatyzowanej wersji – umożliwiła realizację prac o bardzo wysokiej jakości: „Była ona wyższa, niż się spodziewaliśmy. Początkowo szacowaliśmy, że przepływ zleceń będzie dzięki niej większy, a proces ich realizacji skróci się o jedną, pełną zmianę. Tak się jednak nie stało, gdyż nieoczekiwanie musieliśmy sprostać gwałtownemu napływowi nowych prac”.

Firma N Smith & Co została założona w 1901 roku i od początku specjalizuje się w produkcji z udziałem kartonów. Zaczynała od wykonanych na ich bazie opakowań pudełkowych do komponentów stosowanych w branży motoryzacyjnej. Był to wówczas niezwykle pracochłonnych proces, więc jeszcze do lat 50. ubiegłego wieku zatrudnionych było przy nim około 100 osób. Wtedy też firma przeniosła się do obecnej siedziby w Tividale (Oldbury). Karton wciąż pozostawał tu głównym surowcem wykorzystywanym aż do lat 80., kiedy to dołączyła do niego tektura falista. Ta rodzinna firma, prowadzona z sukcesami przez kolejne pokolenia, została sprzedana – na zasadach wykupu zarządczego – pod koniec lat 90. Konwencjonalne opakowania pudełkowe stanowiły bazę jej asortymentu do przełomu wieków – we wczesnych latach 2000-ych N Smith & Co przejęła drukarnię sitodrukową i zaczęła zadrukowywanie wytwarzanych wciąż we własnym zakresie opakowań. W roku 2013 pojawiła się tu pierwsza maszyna, bazująca na technologii cyfrowej. Obecnie firma zatrudnia 70 osób pracujących w trzech lokalizacjach.

Pierwszy kontakt z firmą Agfa ze strony przedstawicieli N Smith & Co miał miejsce w maju 2023 roku. Następnie udali się oni do Antwerpii, gdzie znajduje się siedziba belgijskiego producenta – rozważane były w wówczas dwie opcje zakupu. Wzięli tu udział w prezentacjach maszyny Onset X3 HS, które były pierwszymi, realizowanymi w firmowym showroomie od czasu przejęcia marki Inca. Jak podkreśla Kerry Tyers, dyrektor i menedżer generalna N Smith & Co, ów swoisty egzamin Agfa zdała celująco, a przedstawiciele brytyjskiej firmy byli pod dużym wrażaniem przeprowadzonych prezentacji: „Przed wizytą w Mortsel wysłaliśmy bardzo złe pliki i najgorsze z możliwych podłoży, które były odzwierciedleniem ewentualnych, również złych scenariuszy w kontekście zleceń, jakie mogłyby nas spotkać. Jak się okazało, technicy Agfy doskonale sobie z nimi poradzili, rozwiązując każdy problem. Przekonali nas tym samym, że mamy do czynienia z właściwą maszyną”.

Gary Hogg, dyrektor operacyjny N Smith & Co, dodaje: „Zamówienie na maszynę złożyliśmy w maju ubiegłego roku, odbiór miał miejsce pod koniec lipca, zaś już we wrześniu byliśmy gotowi, by zacząć na niej pracę – po niezbędnych szkoleniach, jakie przeszli nasi operatorzy. Ploter niemal natychmiast zaczął realizować prace, gdyż w owym czasie spotkał nas ich nieoczekiwany przypływ. Co więcej, zbiegł się on w czasie z awarią wcześniej używanej maszyny, więc nasi pracownicy musieli bardzo szybko wdrożyć się i przyzwyczaić do nowego urządzenia. Obecnie niezwykle sobie chwalą jego automatyzację. Trudno wręcz ocenić, jak wiele czasu traci się przez ręczne podawanie brytów do maszyny – zastosowana tu automatyzacja eliminuje ten etap. Praca manualna może być też bardzo wyczerpująca, gdyż niektóre bryty mają format nawet 1,5 x 2,8 m, a operator jednocześnie musi ich podnieść 4-5. Zatem automatyzacja także jemu jest bardzo na rękę”.

Maszyna Onset X3 HS umożliwia drukowanie – w trybie pojedynczym – z prędkością do 1450 m2/h. Wyposażona jest w głowice Dimatix Spectra, które – jak podkreśla Agfa – zapewniają wyjątkowo precyzyjne nanoszenie kropel atramentu i niezawodność działania. W urządzeniu znajdują zastosowanie stworzone we własnym zakresie przez firmę Agfa wysokiej jakości atramenty, dedykowane różnym aplikacjom i podłożom. Pracą maszyny steruje system workflow Asanti, a w sprawnej pracy wspiera ją robotyka – dzięki niej wiele prac wykonywanych wcześniej ręcznie zostało zautomatyzowanych. Konfiguracja wybrana przez kierownictwo N Smith & Co – poza maszyną – uwzględnia bowiem dwa roboty i zautomatyzowany w 3/4 stół podawczy, co znacząco zwiększyło wydajność pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu już w trakcie procesu drukowania kolejne arkusze są wstępnie pozycjonowane. Po sfinalizowaniu bieżącego zlecenia, zadrukowane bryty są zabierane, a w ich miejsce pojawiają się nowe podłoża. System może ładować do trzech arkuszy jednocześnie i jest dostosowany – pod względem precyzji pasowania – do druku dwustronnego.

Nigel Reynolds podsumowuje: „Cały zespół firmy Agfa wykonał gigantyczną, wspaniałą pracę, dostarczając nam dokładnie to czego oczekiwaliśmy, decydując się na zakup nowej maszyny. Nie ułatwiliśmy im procesu sprzedażowego, gdyż byliśmy zdeterminowani, by zakupić właściwe i przyszłościowe rozwiązanie w zadowalającej cenie – to zaś wymaga wielu dyskusji i negocjacji. Cieszę się, że proces ten został pomyślnie zakończony, stając się początkiem długofalowej współpracy”.

Z informacjami m.in. na temat maszyny Onset X3 HS będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko firmy Agfa (nr A20 w pawilonie 1) podczas zbliżających się targów Fespa w Amsterdamie (RAI, 18-22 marca).

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764