logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Na co uważać przy kupnie używanego plotera?

   09.09.2003, przeczytano 5540 razy

Planuję zakup plotera tnącego (60 cm) do małej firmy. Rozważam zakup urządzenia używanego lub nowego. Na co mam zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/na-co-uwazac-przy-kupnie-uzywanego-plotera,1812,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Plotery tnące są urządzeniami o bardzo prostej budowie. Jednak o ile ich prostota decyduje o niezawodności, to elementy mechaniczne są bardzo precyzyjne i ich zużycie decyduje o stanie technicznym.
Przegląd należy rozpocząć od próby cięcia. Zazwyczaj zużycie plolera widać podczas cięcia drobnych liter i ostrych kątów. Naczęstsze braki: niedocięte rogi - najczęstsza przyczyna to źle ustawiona funkcja offset. Jeśli jej regulacja nie pomaga, to należy szukać dalej. A dalej możemy sprawdzić:

  • oprawkę - gdy są luzy ostrza w oprawce, konieczna będzie jej wymiana
  • listwę, po której porusza się nóż - nacięcia i ubytki teflonu wmagają wymiany listwy
  • rolki prowadzące - zabrudzenia lub uszkodzenia powierzchni rolek to najczęstsze przyczyny nierównego prowadzenia folii.

Ponadto należy zwrócić uwagę na wszelkie brzęczenia, rezonansy, stukotanie i głośną pracę. Świadczą one o znacznym zużyciu maszyny.

Podsumowując, radzę obejrzeć przy pracy kilka nowych ploterów, a potem ich starszych kolegów. Różnica powinna być dobrze widoczna, a także słyszalna.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Lepiej kupic mniejszy i nowy.Łatwo się "naciąć" na zużytego bubla.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764