logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nadmorskie Suweniry

  PR 01.07.2022, przeczytano 268 razy
ilustracjastrzałka

Pamiątki z wakacji nad morzem w wydaniu jednego z najbardziej uznanych polskich projektantów będzie można oglądać w lipcu w siedzibie Stowarzyszenia Traffic Design. Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia odbędzie się w najbliższy czwartek 30 czerwca o godz. 19 przy ul. Żeromskiego 36 w Gdyni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nadmorskie-suweniry,396464,artykul.html

Na straganach w wypoczynkowych miejscowościach niesławny Huggy Waggy szczerzy zęby pośród muszelek, magnesów, chust, czapek i ręczników. Te same nadmorskie pejzaże z masowej produkcji kreują wspomnienia z wakacji od Bałtyku po Adriatyk.

W suwenirową niszę wchodzi Hakobo – projektant graficzny z Łodzi uznany za jednego z pięćdziesięciu najważniejszych plakacistów na świecie (John Foster „New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century”).

Mieszkańcom Gdyni znany z realizacji muralowej na budynku sądu przy hali rybnej oraz z szyldu „przeróbek krawieckich” przy ulicy Starowiejskiej. Dla Traffic Design zaprojektował również szyld serwisu rowerowego na warszawskiej Pradze. Współpracował z takimi instytucjami jak katowicki NOSPR, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, IAM, BWA Wrocław.

Przestrzeń Traffic Design na czas wystawy zmieni się w concept store/nadmorski kram, w którym oprócz druków nabyć będzie można koszulki, kubki, plażowe koce.

Wśród graficznych bohaterów nadbałtyckiego wypoczynku znalazły się typowe morskie motywy: kotwice, żaglówki, mewy, rybka i lody oraz elementy typograficzne i heraldyczne.  

Spotkanie z artystą podczas wernisażu poprowadzi Katarzyna Roj z BWA Wrocław.

ilustracjastrzałka

Źródło: Stowarzyszenie Traffic Design

www.trafficdesign.pl

Dodatkowe informacje:

O autorze
Dzień dobry, nazywam się Jakub Stępień aka Hakobo (ur. 1976 Łódź, Polska) należę do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie – grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z NOSPR, Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Plakatu, Galeria Design BWA Wrocław, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, IAM, NCK. Od 2001 roku tworzę Hakobo Studio, w którym pracuję jako art director i graphic designer. Wśród moich klientów znajdują się: Andrzej Wajda, Netflix, Łódź Design Festival, Wyborowa, Tate Britain, Cropp, Vans, Pogo Skateboarding, Universal Music i inni.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Plany na Przyszłość | LAB - podsumowanie warszawskiego Święta Architektury
7 sierpnia zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Kasia Sokołowska, Anita Sokołowska, Kamil Gach w kampanii Maczifit
Maczfit wystartował z nową kampanią. W jej ramach ambasadorzy marki opowiadają o tym, dlaczego mimo tak dużej konkurencji na rynku diet pudełkowych bez wahania wybierają Maczfit. Wśród bohaterów spotów Kasia Sokołowska, Anita Sokołowska, a także Kamil Gach duet Rowerowe Świry.
Personal PR prowadzi casting na tiktokerów Miasta Gdańska
Miasto Gdańsk ogłosiło casting na tiktokerów. Celem jest wyłonienie ambasadorów profilu miasta na TikToku. Za przeprowadzenie castingu odpowiada agencja Personal PR.
Od kopalni do huty – KGHM w technologii Stereovision 3D
Wystawa prezentująca oddziały KGHM w technologii 3D jest już do zobaczenia w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym. Miedziowa spółka została mecenasem jedynej w Polsce placówki prezentującej unikatowe dzieła z cennych kruszców, w tym srebra i złota. KGHM jest liderem w produkcji srebra na świecie.
Nie z tego świata – Żabson i Samsung ponownie łączą siły
Żabson i Samsung ponownie łączą siły. W ramach współpracy z okazji premiery najnowszego, Galaxy Z Flip4, artysta stworzył nowy utwór, teledysk oraz zaprojektował specjalne akcesoria dedykowane urządzeniom Galaxy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764