logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nagroda dla Océ PRISMAprepare w konkursie na projekt oprogramowania

  PR 14.09.2008, przeczytano 1678 razy

Firma Océ poinformowała, że stworzony przez nią program Océ PRISMAprepare znalazł się w gronie dziesięciu aplikacji nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu Nielsen Norman Group na najlepiej zaprojektowane oprogramowanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nagroda-dla-oc%C3%A9-prismaprepare-w-konkursie-na-projekt-oprogramowania,7851,artykul.html

Program, którego integralną część stanowi interfejs OCEAN, był jedną z czterech zaledwie aplikacji dedykowanych dla platformy PC, jakie znalazły uznanie w oczach jury.

Organizator konkursu, Nielsen Norman Group, to niezależna firma z siedzibą w Dolinie Krzemowej, założona przez Jacoba Nielsena i Donalda Normana, ekspertów branżowych i autorów kilku cieszących się dużym wzięciem książek na temat projektowania programów komputerowych i badań związanych z ich przydatnością do użycia. Redakcja The New York Times wręcz określiła Nielsena mianem „guru w zakresie zastosowań internetowych”; w 2006 roku został on uhonorowany medalem Benjamina Franklina w dziedzinie nauk komputerowych i kognitywnych.

Organizując po raz pierwszy konkurs na najlepiej zaprojektowany interfejs użytkownika, firma Nielsen Norman Group otrzymała wiele zgłoszeń z całego świata. Spośród nich tylko cztery programy oparte na platformie PC znalazły się w gronie zwycięzców. Jednym z nich było oprogramowanie Océ PRISMAprepare. Pozostali finaliści to programy oparte na przeglądarce internetowej.

Nagradzany i prosty w użyciu program
Nagroda dla programu PRISMAprepare jest jednocześnie kolejnym wyróżnieniem dla interfejsu OCEAN, stanowiącego jego integralną część i oferującego – jak podkreśla producent – wyjątkowy wygląd i wygodę w użytkowaniu. W werdykcie uzasadniającym przyznanie nagrody firma Nielsen Norman Group napisała m.in.: Firmy oferujące usługi typu printshop są przytłaczane coraz bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie reprodukcji. Przez ostatnie lata znacznie wzrosły także oczekiwania ze strony ich klientów. Firma Océ skoncentrowała się w większym stopniu na końcowym rezultacie, niż na samej technologii, pozwalającej na stworzenie produktu, co zaowocowało programem intuicyjnym w użyciu i atrakcyjnym pod względem wizualnym, który można rozbudowywać wraz ze zwiększającymi się możliwościami sprzętu drukującego współpracującego z aplikacją.

W pełni profesjonalny produkt – większe korzyści dla klientów
Dzięki właściwie zaprojektowanemu interfejsowi, operatorzy maszyn wywodzący się zarówno z typowego środowiska poligraficznego, jak też przyzwyczajeni do pracy na platformie PC, nie powinni mieć problemów ze zrozumieniem tego, w jaki sposób zmiany pokazane na monitorze wpływają na efekt końcowy; to z kolei umożliwi im produkcję bardziej profesjonalnych wyrobów, których oczekują klienci, czytamy w dalszej części uzasadnienia ze strony Nielsen Norman Group.
W werdykcie podkreślono również zastosowanie technologii w celu uproszczenia funkcji użytkownika, np. poprzez separowanie stron kolorowych i czarno-białych, a następnie ich automatyczne łączenie w ramach jednej pracy. Zaznaczono też, że na każdym etapie tworzenia dokumentu – podczas impozycji bądź wykańczania – wyświetlany jest jego bieżący wygląd.

Océ liderem pod względem użyteczności oprogramowania
Z przyznanej niedawno nagrody szczególnie zadowolony jest Ernst Jan de Bruin, Product Manager w firmie Océ, odpowiedzialny za globalną sprzedaż oprogramowania: Po wyróżnieniu dla interfejsu OCEAN, przyznanym w 2006 roku przez IF International Forum Design, nagroda ze strony Nielsen Norman Group dla oprogramowania PRISMAprepare jest kolejnym potwierdzeniem, że dział projektowania przemysłowego Océ i stworzony przez niego interfejs OCEAN zdecydowanie przodują na rynku pod względem użyteczności.
Warto dodać, że ta sama technologia znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie rozwiązań firmy Océ, pozwalając ich użytkownikom na łatwiejszą integrację i komunikację wykorzystywanych w codziennej produkcji urządzeń i programów holenderskiego producenta.

Źródło: Océ Poland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764