logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nagroda Gospodarcza Województwa Wielkopolskiego dla firmy Winkowski

  PR 04.04.2006, przeczytano 918 razy
ilustracjastrzałka
Winkowski

Firma Winkowski została uhonorowana główną Nagrodą Gospodarczą Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Inwestycje” za 2005 rok. To nie pierwszy laur dla jednej z dwóch największych polskich firm poligraficznych przyznany przez marszałka województwa – rok wcześniej otrzymała ona wyróżnienie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nagroda-gospodarcza-wojewodztwa-wielkopolskiego-dla-firmy-winkowski,3768,artykul.html

Nagroda Gospodarcza Województwa Wielkopolskiego jest przyznawana dorocznie dla firm mających największe zasługi dla rozwoju gospodarczego Wielkopolski. Ma ona charakter honorowy i nie wiąże się z żadnymi gratyfikacjami. Nagrodzona firma uzyskuje prawo do używania przyznanego tytułu w materiałach firmowych i reklamowych.
Podstawowe warunki, jakie musi spełniać firma ubiegająca się o tę nagrodę, to m.in.: odgrywanie znaczącej roli w rozwoju województwa, stosowanie nowoczesnych technologii produkcji oraz metod zarządzania i marketingu zapewniających firmie sukces rynkowy, stwarzanie ekologicznych i stabilnych warunków pracy firmy i zatrudnionym w niej pracownikom, systematyczne inwestowanie w rozwój przedsiębiorstwa, tworzenie nowych miejsc pracy, posiadanie dobrej sytuacji finansowej oraz sumienne regulowanie należności w stosunku do partnerów gospodarczych, kształcenie wykwalifikowanej kadry menadżerskiej i pracowniczej, stosowanie zasad etyki i uczciwej konkurencji.
Warto również wspomnieć o warunkach dodatkowych, które firma Winkowski musiała spełnić ubiegając się o tę nagrodę. To m.in. inwestowanie na terenach o szczególnie dużym bezrobociu, wspieranie lokalnego środowiska gospodarczego, a także działalność społeczna i charytatywna.

Firma Winkowski jest obecna w Wielkopolsce od początku swojego istnienia. Przedsiębiorstwo utworzono w 1998 roku m.in. na bazie Zakładów Graficznych w Pile. Od tej pory w pilskiej drukarni zainstalowano kilkanaście maszyn drukujących, a pracę w firmie Winkowski oraz w przedsiębiorstwach z nią związanych znalazło ok. tysiąca osób. Firma Winkowski, obok zakładów Philipsa, jest obecnie największym pracodawcą w Pile.
Mówi Grażyna Hejneman, odpowiedzialna za marketing w firmie Winkowski: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza firma została uhonorowana tak prestiżową nagrodą. W kategorii „Inwestycje” byliśmy do niej nominowani już po raz drugi. Przed rokiem otrzymaliśmy wyróżnienie, tym razem przyznano nam główną nagrodę. To bardzo miło znaleźć się w gronie najlepszych firm regionu i uzyskać prawo do posługiwania się tytułem laureata w kategorii „Inwestycje”.

Warto dodać, że Nagroda Gospodarcza Województwa Wielkopolskiego to nie jedyne w ostatnich miesiącach wyróżnienie dla firmy Winkowski i jej prezesa Tadeusza Winkowskiego. W listopadzie ub.r. szef i współwłaściciel drukarni zwyciężył w polskim finale prestiżowego konkursu „Przedsiębiorca Roku”, organizowanego przez firmę konsultingową Ernst & Young, zdobywając jednocześnie główną nagrodę w kategorii „Usługi”. W czerwcu br. Tadeusz Winkowski będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale tego konkursu, odbywającym się w Monte Carlo.
Tadeusz Winkowski został też laureatem kategorii „Biznes” w ubiegłorocznej edycji konkursu „Człowiek Roku”, organizowanego przez Gazetę Poznańską. Z kolei w marcu br. Rada Piły nadała prezesowi firmy Winkowski tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Źródło: Winkowski

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764