logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nagrody dla austriackiego użytkownika maszyny KBA Rapida 142

  PR 29.12.2007, przeczytano 1467 razy
ilustracjastrzałka

W ostatnim czasie austriacka firma Rondo Ganahl AG otrzymała nagrodę „2007 Innoward” za udane wdrożenie technologii bezpośredniego zadrukowywania tektury falistej w maszynie offsetowej. Firma jest od roku użytkownikiem sześciokolorowej maszyny arkuszowej KBA Rapida 142 wyposażonej w wieżę lakierującą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nagrody-dla-austriackiego-uzytkownika-maszyny-kba-rapida-142,6595,artykul.html

Nagrody „Innoward” są dorocznie przyznawane przez Izbę Handlową kraju związkowego Styria przedsiębiorstwom z różnych branż, z powodzeniem wdrażającym innowacyjne technologie. W tym samym okresie firma Rondo Ganahl została też nominowana do nagrody „State Prize for Exemplary Packaging”, co roku przyznawanej w konkursie organizowanym przez Austriacki Instytut Opakowań. Z myślą o nim firma zgłosiła wykonane z tektury falistej ozdobne pudełko do wina, które zdaniem jury łączyło w sobie wymyślny projekt graficzny z pełną widzialnością pakowanego produktu, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej ochrony zawartości i wysokiej łatwości użytkowania.

Przed ponad rokiem firma Rondo Ganahl zakupiła sześciokolorową maszynę KBA Rapida 142 z więżą lakierującą do swojej filii RoK z siedzibą w St. Ruprecht an der Raab. Maszynę skonfigurowano z myślą o bezpośrednim zadrukowywaniu tektury falistej o grubości maksymalnej 1,6 mm. Z uwagi na wykorzystywanie specyficznych podłoży, powodujących częste odchylenia w stosie przy podawaniu i wykładaniu, maszynę wyposażono w automatyczny system obsługi stosów, zapewniający wymaganą wydajność.

W porównaniu z alternatywą w postaci maszyny fleksograficznej, bezpośrednie zadrukowywanie w technice offsetowej pozwala firmie RoK na osiągnięcie wyższej jakości poprzez zastosowanie subtelniejszych gradacji. Jest to podstawa sukcesu drukarni, zwłaszcza na rynkach oczekujących najwyższej jakości wyrobów, która często decyduje o atrakcyjności towaru wystawianego w punktach sprzedaży. Po uruchomieniu maszyny KBA Rapida 142, austriacka drukarnia wykonała wiele wymagających, wysokiej jakości opakowań z tektury falistej dla klientów z różnych branż. Firma odnotowała też w ostatnim czasie pokaźny wzrost przychodów. W porównaniu z tradycyjnym procesem uszlachetniania, który zazwyczaj wiąże się z drugim etapem obróbki podłoża, bezpośrednie zadrukowywanie tektury falistej w maszynie offsetowej oznacza czystą korzyść ekonomiczną przy wielu zastosowaniach.

Źródło: KBA-Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764