logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Najbardziej kreatywne agencje i marki na Twitterze w Polsce

  PR 09.02.2017, przeczytano 1818 razy
ilustracjastrzałka

Twitter od 10 lat jednoczy świat wokół elektryzujących tematów i stawia swoich użytkowników w centrum globalnych wydarzeń. Polskie marki i agencje coraz odważniej prowadzą komunikację w tym medium. 140 Media Agency, oficjalny przedstawiciel reklamowy Twittera w Polsce, postanowił wyróżnić działania komunikacyjne i reklamowe marek i agencji w 2016 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/najbardziej-kreatywne-agencje-i-marki-na-twitterze-w-polsce,31396,artykul.html

Od powstania Twittera, w 2006 roku, na całym świecie jego użytkownicy wysłali już ponad 500 miliardów tweetów. Polscy użytkownicy są ważną częścią społeczności skupionej wokół 140 znaków. Wiele działań reklamowych na polskim Twitterze świadczy o kreatywnym podejściu i podążaniu za trendami w celu angażowania użytkowników. 140 Media Agency od 2 lat obserwuje i wspiera dynamiczny rozwój działań komunikacyjnych i aktywność reklamową na Twitterze:

– Postanowiliśmy oficjalnie nagrodzić marki i agencje, których aktywność w 2016 roku wyróżniała się pod względem kreatywności i innowacyjności. Z wielką satysfakcją śledziliśmy rozwój działań reklamowych i jesteśmy przekonani, że 2017 rok przyniesie jeszcze więcej kreatywnych kampanii wykorzystujących potencjał Twittera – przekonuje Rafał Janik, CEO 140 Media Agency.

Oficjalny przedstawiciel reklamowy Twittera wyróżnił działania marek i agencji w 7 kategoriach:

Kategoria: #VideoFirst

Według analizy Twittera prawdopodobieństwo zaangażowania treściami wideo jest 6 razy wyższe niż wpisem ze zdjęciami i 3 razy wyższe niż tweeta z GIF-em. Kampanie zgodne z trendami prowadzi @adidasPL, który otrzymał wyróżnienie za wykorzystywanie natywnych formatów wideo w kampaniach.

Działania marki na Twitterze wspiera agencja Isobar Poland i dom mediowy Carat.

Kategoria: #MobileFirst

Twitter jest platformą pozwalającą wykorzystać potencjał mobile marketingu. Platforma gamingowa, @G2A_com świetnie wpisuje się w ten trend. Otrzymała nagrodę w kategorii #MobileFirst za prowadzenie efektywnych kampanii w mobilu w skali globalnej.

Kategoria: #TrendSetter

Statuetkę otrzymał @Plus_Polska za wykorzystywanie Promowanych Trendów w promocji nowych ofert i usług, dzięki czemu marka buduje maksymalny zasięg i zaangażowanie w kluczowych momentach swojej kampanii. Promowane Trendy są formatem premium na Twitterze, z którego coraz częściej korzystają reklamodawcy.

Działania marki na Twitterze wspiera agencja Vizeum Polska.

Kategoria: #CreativeClient

W tej kategorii wyróżnienie otrzymał @Samsung_Polska za wykorzystanie kreatywnych formatów reklamowych, takich jak: wideo czy gify 3D. @Samsung_Polska tworzy różne wersje materiałów wideo atrakcyjne dla użytkowników.

Działania marki na Twitterze wspiera agencja mediowa Starcom.

Kategoria: #CreativeAgency

Zespół 140 Agency w dedykowanej agencjom kategorii nagrodził GroupM Connect za zainteresowanie nowymi formatami i proponowanie ich klientom. Agencja ma ogromną wiedzę o platformie i formatach reklamowych i ciągle rozwija umiejętności w tym zakresie.

Kategoria: #InnovativeClient

W tej kategorii statuetka trafiła do firmy @getresponse za wykorzystywanie reklamy na Twitterze w kampaniach sprzedażowych i korzystanie z nowoczesnych narzędzi analitycznych. 140 Media Agency wyróżniło @getresponse także za prowadzenie kampanii zgodnie z best practices Twittera.

Kategoria: #InnovativeAgency

W ostatniej kategorii 140 Media Agency wyróżniło agencję Isobar Poland za innowacyjne podejście do komunikacji na Twitterze i gotowość do poznawania nowych rozwiązań i trendów. Agencja korzysta z formatów reklamowych premium, takich jak: Promowane Trendy i wideo.

– Gratulujemy laureatom i życzymy agencjom i markom licznych sukcesów w działaniach na Twitterze – mówi Rafał Janik, CEO 140 Media Agency.

Źródło: 140 Media Agency

www.140media.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gazeta.pl ujawnia uczestników programu „Ryzykanci”
Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek to jedni z uczestników nowego projektu Gazeta.pl – „Ryzykanci”. Redakcja portalu zdradza, że program, który startuje w piątek, 23 lutego, to część akcji społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego mężczyzn. Przewodnikiem po niej została legenda polskiego radia i telewizji – Zygmunt Chajzer. 
Nowe muzyczne audycje w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to nowe propozycje Radia Nowy Świat, których premiera odbędzie się 25 lutego o godzinie 20.00 i 21.00. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu. Pozostałe niedzielne wieczory są jak dotychczas zarezerwowane...
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę na antenie pojawią materiały, rozmowy oraz reportaż Anny Rokicińskiej o ukraińskiej wsi, która zniknęła.
Zmiany w lokalnych redakcjach „Wyborczej”
Od 1 marca br. Michał Olszewski, dotychczasowy szef krakowskiej redakcji “Gazety Wyborczej”, będzie kierował działem zagranicznym tytułu. Kierownictwo nad redakcją w Krakowie obejmie Magdalena Mach, a zespołami w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie pokieruje Jan Latała. 
K Mag świętuje 15 lat istnienia i zapowiada zmiany w redakcji
Jedno z najpopularniejszych w branży medium popkulturowe - K MAG - obchodzi 15 lat istnienia na polskim rynku. 15 lutego zespół redakcyjny świętował okrągłą rocznicę wspólnie z gwiazdami okładek i partnerami biznesowymi. To właśnie w tych wyjątkowych okolicznościach założyciel magazynu Mikołaj Komar ogłosił zmianę w redakcji. Od teraz stanowisko zastępczyni...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764