logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Najbardziej zasięgowa akcja społeczna w historii Gazeta.pl

  PR 29.11.2021, przeczytano 459 razy
ilustracja

Redakcja Gazeta.pl jest mocno zaangażowana w walkę z kryzysem klimatycznym, czego jednym z przejawów była jej niedawna akcja „Alarm dla klimatu”. W odpowiedzi na apel portalu oraz Koalicji Klimatycznej 29 października br. w sześciu polskich miastach uruchomiono miejskie systemy alarmowe, aby w symboliczny sposób podkreślić wagę szczytu klimatycznego COP26. Akcji towarzyszyły działania redakcyjne na stronie głównej Gazeta.pl. Do informacji na temat „Alarmu dla klimatu” w mediach polskich i zagranicznych dostęp miało nawet 500 mln osób*.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/najbardziej-zasiegowa-akcja-spoleczna-w-historii-gazeta.pl,393929,artykul.html

Gazeta.pl ma ambicję, aby być najbardziej zielonym medium w Polsce i mocno działa na rzecz walki z kryzysem klimatycznym. Przed szczytem klimatycznym COP26 w Glasgow portal wspólnie z Koalicją Klimatyczną stworzył akcję „Alarm dla klimatu”, która miała być symbolicznym wezwaniem decydentów do podjęcia natychmiastowych działań zapobiegających dalszej zamianie klimatu i chroniących ludzkość przed tragicznymi konsekwencjami. W piątek, 29 października br. w samo południe syreny zawyły w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Bydgoszczy.

– Alarm pozwolił dosłownie i w przenośni nagłośnić sprawę klimatu i wyjść poza bańkę internetową – komentuje Patryk Strzałkowski, redaktor naczelny Zielona.Gazeta.pl. – Naszym czytelniczkom i czytelnikom od dawna proponujemy wiele treści na temat kryzysu klimatycznego, ale stanowią oni tylko część społeczeństwa. Dzięki temu, że w miastach zawyły syreny – i napisało o tym mnóstwo mediów – osoby, które na co dzień nie stykają się z takimi informacjami, miały większą szansę się o tym dowiedzieć. I przy okazji usłyszeć, że więcej na temat klimatu i środowiska mogą znaleźć na stronach Gazeta.pl.

Syrenom alarmowym w przestrzeni miejskiej towarzyszyły działania redakcyjne. Na stronie głównej Gazeta.pl opublikowane zostały materiały eksperckie dotyczące kryzysu klimatycznego.

– Postępujący kryzys klimatyczny wymaga od decydentów podejmowania natychmiastowych wysiłków na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych we wszystkich sektorach – mówi dr hab. inż. Zbigniew Karaczun z SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej. – Do tego niezbędna jest wiedza, by podejmowane działania przybliżały nas do neutralności klimatycznej, ale też pomagały w adaptacji do już występujących – także w Polsce – skutków kryzysu klimatycznego. Dziś media odgrywają kluczą rolę w edukacji społeczeństwa, a akcje takie jak „Alarm dla klimatu” pomagają dotrzeć do osób, które do tej pory nie interesowały się tą kwestią – dodaje.

Informacje o akcji „Alarm dla klimatu” podały wszystkie znaczące media w Polsce oraz media międzynarodowe*.

– W Gazeta.pl uwielbiamy projekty, w których robimy coś, czego jeszcze nie próbowaliśmy – mówi Rafał Madajczak, dyrektor kreatywny portalu. – Bardzo dziękuję Koalicji Klimatycznej i odważnym miastom, z którymi wspólnie działaliśmy. Wierzymy, że w dobie kryzysu klimatycznego, który rozgrywa się na naszych oczach, nie możemy być obojętni i musimy głośno o nim mówić, wywierając presję na decydentach .

Tematyka ekologiczna jest od dawna bliska redakcji Gazeta.pl. Jako jedyny portal horyzontalny w Polsce wyodrębniła ona dział dedykowany środowisku, dzięki czemu jej czytelnicy i czytelniczki zyskują jeszcze więcej opartych na wiedzy naukowej treści z zakresu klimatu i środowiska. Dodatkowo, wiosną 2021 r. Gazeta.pl nawiązała partnerstwo z Koalicją Klimatyczną i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz dołączyła do globalnej inicjatywy Covering Climate Now (CCNow), zrzeszającej kilkaset tytułów, w tym m.in.: AFP, Bloomberg, Al Jazeera, CBS News, ‘Libération’, ‘Die Tageszeitung’. W ostatnich dniach redakcja portalu rozpoczęła także cykl pod hasłem #ekośledztwa.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

Dodatkowe informacje:

* Zasięg i dotarcie informacji oszacowany przez monitoring Newton Media dla Gazeta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Petgram przejmie portal Petopo.com
Startup Petgram S.A. - twórca aplikacji dedykowanej miłośnikom zwierząt, połączonej z obrożą wyposażoną w lokalizator GPS dla psów i kotów, przejmie właściciela portalu Petopo.com, którego misją jest pomoc czworonogom w znalezieniu kochających domów oraz edukacja i doradztwo w zakresie opieki nad nimi. Spółka już podpisała umowę...
Influencerzy tworzą nowe kolekcje ubrań
Twórcy internetowi z agencji Ten Fajny Management (TFM) zaprojektowali unikatowe kolekcje ubrań dla swoich fanów. Koszulki będące częścią kampanii “Always Love” skrywają uniwersalne, ważne dla młodych ludzi, wartości. Z kolei farba neonu z serii “Neon Limited” jest nanoszona ręcznie przez influencera już po złożonym przez klienta zamówieniu.
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym w Polsce! Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 roku rozegrane zostanie w Budapeszcie od 19 do 27 sierpnia.
18 listopada do oferty serwisu streamingowego CANAL+ online włączono ogólnodostępne kanały TVP 1 i TVP 2. Kanały są dostępne dla wszystkich subskrybentów CANAL+ online bez względu na posiadany pakiet. Tym samym subskrybenci CANAL+ online będą mogli śledzić w serwisie rozpoczynający się niebawem mundial w Katarze, który będzie transmitowany na kanałach...
Dziennikarze eDziecko.pl, najpopularniejszego polskiego serwisu dla rodziców, spędzili kilka dni w malutkiej miejscowości Bräcke w Szwecji, aby sprawdzić, jak wygląda tamtejsza podstawówka. Efektem tej wizyty jest seria artykułów oraz reportaż wideo, które redakcja prezentuje w specjalnej oprawie graficznej na stronie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764