logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Najlepsze dyplomy wybrane. W finale Graduation Projects 29 prac

   07.12.2022, przeczytano 381 razy
ilustracjastrzałka

Jury międzynarodowego przeglądu najlepszych prac dyplomowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier zdecydowało o wyborze 29 laureatów, którzy w pierwszym kwartale 2023 roku zaprezentują swoje dyplomy magisterskie i licencjackie na wystawie w Zamku Cieszyn.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/najlepsze-dyplomy-wybrane.-w-finale-graduation-projects-29-prac,398266,artykul.html

W sumie do tegorocznej, 21. edycji przeglądu zgłoszonych zostało 215 prac, z czego 125 zakwalifikowanych zostało do kategorii 2D, a 90 do kategorii 3D. O wyborze najlepszych dyplomów zdecydowało profesjonalne jury konkursu w składzie Agata Korzeńska, Balázs Balogh, Czesława Frejlich, Ferenc Laufer, Filip Tofil, Filip Blažek, Huy Pham, Magdalena Chorąży-Suchy, Marcel Bencik oraz Marián Laššák.

Finałowe obrady jury miało miejsce w ostatni weekend listopada. Po burzliwych obradach udało się wybrać 29 najlepszych dyplomów, w tym 14  reprezentujących prace w kategorii 2D i 15 dyplomów w kategorii 3D, które w podziale narodowym reprezentują: 6 prac z Czech, 16 prac z Polski, 3 prace ze Słowacji i 4 prace z Węgier. Finałowe dyplomy z Polski reprezentują uczelnie w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu oraz Warszawy. Co wybrało jury przeglądu? Są to m.in. wyróżniające się oryginalnością grafiki użytkowe, przykłady wzornictwa przemysłowego, jak również nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które mają szansę zaistnieć w naszym codziennym życiu. Wybór każdego z 29 projektów poprzedzony był ożywioną dyskusją członków jury, którzy pod wieloma aspektami analizowali finałowe prace.

Finałowa wystawa przeglądu organizowanego przez Zamek Cieszyn, przy wsparciu m.in. Hungarian Design Council,  Hungarian Intellectual Property Office, Slovak Design Center, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, a także czasopisma „Formy” i “TYPO”, odbędzie się w pierwszym kwartale 2023 roku w Cieszynie. Szczegółowa lista laureatów tegorocznej, 21. edycji przeglądu znajduje się TUTAJ.

Źródło: Zamek Cieszyn

www.zamekcieszyn.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IAB Polska partnerem konkursu Genius Universitatis 2023
Wystartowała XI edycja najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni, który ma pokazać ich najlepsze reklamowe działania. IAB Polska po raz kolejny jest partnerem konkursu, w którego kapitule zasiada nasza przedstawicielka - Ewa Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji, IAB Polska.
Paradyż Designers: spotkanie z Rossaną Orlandi oraz Giovanną Castiglioni w Mediolanie
Wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego czekają na autorów wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 17 lutego 2023.
Nabór do konkursu dyplomów FNC rozpoczęty
Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych organizowane przez FONT nie czcionka.
Nikon zdobywa trzy nagrody w plebiscycie Fotopolis
Nikon ma przyjemność poinformować, że w plebiscycie Fotopolis na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2022 roku, zdobył, aż trzy nagrody. Miejsce pierwsze w kategorii „Zaawansowany obiektyw roku” firma otrzymała za Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S. Na drugiej pozycji w kategorii „Amatorski aparat roku” znalazł się Nikon Z 30, z kolei ostatnie miejsce...
Laureaci trzeciego etapu konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii Cultureform
CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Międzynarodowe jury rozstrzygnęło jej trzeci etap. Wyłonieni twórcy reprezentują bardzo wysoki poziom, a ich prace przecierają szlaki w świecie designu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764