logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Najlepsze okładki 2021 roku wybrane

  PR 27.06.2022, przeczytano 424 razy
ilustracjastrzałka

Poznaliśmy laureatów VIII edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Wręczenie nagród miało miejsce 23 czerwca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Poznaniu, w 3-piętrowej Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/najlepsze-okladki-2021-roku-wybrane,396413,artykul.html

Tegoroczny laureat rozbił bank, gdyż oprócz nagrody głównej 5000 zł otrzymał również Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie projektowania okładek płytowych. Jest nim Maciej ‘Animisiewasz’ Grochot, a nagrodzona okładka to ,,Zbliżenia” Henryka Debicha i Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi. W uzasadnieniu Jury podało, że przyznało podwójną nagrodę ,,za przypomnienie, czym była, jest i powinna być okładka płytowa. Za uciekanie od estetyzującej dosłowności, dowcipne interpretacje rzeczywistości, „inne spojrzenie” (jak to określił kiedyś Rosław Szaybo).”

II nagroda przypadła trio Jakub Tokarz / Artur Rawicz / Waluś KK odpowiedzialnemu za front albumu ,,ATAK” WaluśKraksaKryzys, w którym znaleziono graficzny sposób na pokazanie autentyzmu. III nagrodę przyznano za koncepcję graficzną obrazującą istotę przestrzennego, minimalistycznego brzmienia, a otrzymała ją Ada Zielińska, autorka okładki ,,Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds” zespołu BLED.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Od ubiegłego roku Konkurs 30/30 honoruje również staranność produkcyjną i edytorską nie tylko projektu frontowej okładki, ale też całego fizycznego wydania albumu. Nagrodę Specjalną za Edytorstwo otrzymała Zofia Paśnik za wydawnictwo ,,MIDI Life Crisis” projektu JANKA, u której Jury szczególnie doceniło śmiałe poszukiwanie nowych rozwiązań przy korzystaniu ze starych technologii. Ze względu na wysoki poziom zgłoszeń postanowiono przyznać również Wyróżnienie za Edytorstwo, które powędrowało do Wojciecha Traczyka odpowiedzialnego za projekt reedycji płyty ,,Kaszëbë” zespołu Blenders.

Wystawa potrwa do 31 lipca 2022 roku w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu i dostępna jest codziennie w godzinach 12-20.

Źródło: Konkurs 30/30

www.konkurs3030.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

124 zgłoszenia w drugiej edycji Konkursu PR Wings
Aż 124 zgłoszenia wpłynęły w tegorocznej, drugiej edycji konkursu PR Wings organizowanego od ub. roku przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR). Dziś zaczynają się prace niezależnego Jury, składającego się z 39 uznanych ekspertów komunikacji spoza SAPR, którzy wyłonią najpierw po trzech nominowanych w każdej z 14 kategorii konkursowych a potem zwycięzców....
#Todziecinnieproste – kampania BGK doceniona na międzynarodowej arenie
Zespół Komunikacji Wewnętrznej (ZKW) Banku Gospodarstwa Krajowego ma na swoim koncie liczne sukcesy. Jednym z nich jest kampania #ToDziecinnieProste promująca wartości banku: otwartość, zespołowość i odpowiedzialność. To jedyny polski projekt doceniony w Internal Communication and Engagement Awards, konkursie organizowanym przez Communicate Magazine. BGK otrzymał złoto w...
Zwycięzcy konkursu Artinpost 2022
Tegoroczna edycja konkursu ArtInPost dobiegła końca – znamy już zwycięzców i nagrodzone prace! Dziękujemy za ogromną liczbę zgłoszeń i wszystkie głosy w konkursie. Wasze pomysły były naprawdę #OutOfTheBox! 
Szwajcarski oddział Grupy VERTIKOM, należącej do ASM Group, został wyróżniony tytułem Agencji Marketingowej Roku w plebiscycie Switzerland Prestige Awards.
Konkurs Nvidia Canvas x Komputronik
Mieliście już okazję korzystać z NVIDIA Canvas? To zupełnie nowe narzędzie, które może znacząco usprawnić pracę projektantów graficznych, ilustratorów i artystów. Żeby zachęcić Was do zapoznania się z tą technologią, NVIDIA GeForce Polska oraz Komputronik Gaming w partnerstwie z STGU przygotowali konkurs „NARYSUJ...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764