logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Najlepsze okładki 2021 roku wybrane

  PR 27.06.2022, przeczytano 1034 razy
ilustracjastrzałka

Poznaliśmy laureatów VIII edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Wręczenie nagród miało miejsce 23 czerwca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Poznaniu, w 3-piętrowej Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/najlepsze-okladki-2021-roku-wybrane,396413,artykul.html

Tegoroczny laureat rozbił bank, gdyż oprócz nagrody głównej 5000 zł otrzymał również Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie projektowania okładek płytowych. Jest nim Maciej ‘Animisiewasz’ Grochot, a nagrodzona okładka to ,,Zbliżenia” Henryka Debicha i Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi. W uzasadnieniu Jury podało, że przyznało podwójną nagrodę ,,za przypomnienie, czym była, jest i powinna być okładka płytowa. Za uciekanie od estetyzującej dosłowności, dowcipne interpretacje rzeczywistości, „inne spojrzenie” (jak to określił kiedyś Rosław Szaybo).”

II nagroda przypadła trio Jakub Tokarz / Artur Rawicz / Waluś KK odpowiedzialnemu za front albumu ,,ATAK” WaluśKraksaKryzys, w którym znaleziono graficzny sposób na pokazanie autentyzmu. III nagrodę przyznano za koncepcję graficzną obrazującą istotę przestrzennego, minimalistycznego brzmienia, a otrzymała ją Ada Zielińska, autorka okładki ,,Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds” zespołu BLED.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Od ubiegłego roku Konkurs 30/30 honoruje również staranność produkcyjną i edytorską nie tylko projektu frontowej okładki, ale też całego fizycznego wydania albumu. Nagrodę Specjalną za Edytorstwo otrzymała Zofia Paśnik za wydawnictwo ,,MIDI Life Crisis” projektu JANKA, u której Jury szczególnie doceniło śmiałe poszukiwanie nowych rozwiązań przy korzystaniu ze starych technologii. Ze względu na wysoki poziom zgłoszeń postanowiono przyznać również Wyróżnienie za Edytorstwo, które powędrowało do Wojciecha Traczyka odpowiedzialnego za projekt reedycji płyty ,,Kaszëbë” zespołu Blenders.

Wystawa potrwa do 31 lipca 2022 roku w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu i dostępna jest codziennie w godzinach 12-20.

Źródło: Konkurs 30/30

www.konkurs3030.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

19 nominacji KTR dla VMLY&R
Nominacje w tegorocznym Konkursie KTR zdobyło 311 projektów, wyselekcjonowanych przez jury spośród 1140 zgłoszonych prac. Były one oceniane w pięciu głównych kategoriach: Entertainment, Communication, Design, Craft oraz Technology. 
Jury wyłoniło finalistów konkursu Golden Drum
Wyboru dokonało zarówno jury głównego konkursu Festiwalu Golden Drum, jak i skład jurorski odpowiedzialny za selekcję najbardziej kreatywnych prac zgłoszonych w ramach realizacji zadania, którego motywem przewodnim była „Randka z arcydziełem”. Tożsamość wszystkich finalistów poznamy podczas festiwalowej gali rozdania nagród sponsorowanej przez Mastercard, która odbędzie...
Cichy luksus: kampania i konkurs Krispol we współpracy z Aluprof
Mniej znaczy więcej – taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Definicja luksusu zmienia się tak, jak ewoluuje świat wokół nas. Kiedyś luksus był synonimem przepychu i zamożności. Dziś wyróżnikiem dobrego gustu w architekturze jest zrównoważone budownictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz indywidualnie...
Epson otrzymuje nagrodę Datamaster Lab Green Award 2023
Już trzeci rok z rzędu branża docenia działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju
Laureaci konkursu Super Gift Festiwalu Marketingu
Podczas targów Festiwal Marketingu – na których zaprezentowało się ponad 600 brandów gadżetów reklamowych, nie mogło zabraknąć także branżowego konkursu. Wystawcy zgłosili ponad 100 produktów do konkursu SUPER GIFT. Zwiedzający głosowali na gadżety, które najbardziej przypadły im do gustu w 7 kategoriach: do 5 zł, 5-20 zł, 20-50 zł, 50-100 zł, powyżej 100zł, Super...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764