logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Najpopularniejsze trendy wizualne na rynku stockowym 2014

  PR 27.02.2015, przeczytano 649 razy
ilustracjastrzałka

Na rynku zdjęć stockowych od kilku lat obserwuje się dynamiczne zmiany, a miniony rok, był pod tym względem przełomowy. Bank zdjęć Fotolia podsumowuje 2014 rok pod kątem najczęściej wyszukiwanych i kupowanych obrazów stockowych, ponieważ światowe trendy fotograficzne regularnie przenikają do branży stockowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/najpopularniejsze-trendy-wizualne-na-rynku-stockowym-2014,24073,artykul.html

Pogląd, że stocki to po prostu platforma oferująca wysokiej jakości obrazy do celów komunikacji korporacyjnej czy idealnych dla potrzeb biznesu, odchodzi do lamusa. W ostatnich latach zdjęcia stockowe bardzo się zróżnicowały i rosną w siłę, a w sytuacji gdy firmy szukają oszczędności, coraz częściej zaczynają spoglądać w stronę zasobów banków zdjęć po różnorodne treści wizualne. Dostawcy bacznie śledzą mody pojawiające się w fotografii i ilustracji, gwarantując, że portfolio Fotolia jest bardziej zróżnicowane i estetycznie kreatywne, niż kiedykolwiek wcześniej.

Makrofotografia

Makrofotografia to prawdziwe objawienie wśród kluczowych trendów wizualnych 2014 roku. Najpopularniejsze zdjęcia z tym tagiem w serwisie Fotolia obejmują oczywiście rośliny, kwiaty i jedzenie. Fotografowie chcą pokazać jak najpełniej piękno i detale, co idealnie oddaje obiektyw do makrofotografii. Zbliżenie na szczegóły pozwala użytkownikom naprawdę zanurzyć się w wizualne odczucie fotografowanego obiektu. Szczególnie jeśli chodzi o jedzenie, makrofotografia pozwala pokazać i podkreślić strukturę, umożliwiając użytkownikowi wyobrażenie sobie perspektywy gryzienia i próbowania. Dodatkowo, piękno makrofotografii polega na możliwości uwydatnienia kolorów i szczegółów w sposób, który nie jest możliwy przy tradycyjnym fotografowaniu. Na przykład skrzydła owada lub jego oczy, które zwykle nie są wyraźnie widoczne dla ludzkiego oka, stają się zdetalizowane na zdjęciu wykonanym obiektywem makro, co jest bardzo atrakcyjne i przyciągające uwagę widza.

Hipster

Płynąc na fali popularności, która wyniosła go do mainstreamu w 2013 roku, również w 2014 koncept „hipstera” był jednym z kluczowych trendów stockowych. Wizerunek ten wciąż ikonicznie kojarzy się przede wszystkim z takimi pojęciami jak „popularność” i „moda”. Ponadto, pojęcie to przeniknęło do współczesnej kultury wizualnej i jest automatycznie łączone ze wszystkim co vintage lub retro. Charakterystyczne światło, duża ilość filtrów oraz ziarnisty, oldskulowy klimat sprawiły, że zdjęcia gramofonów, starych rowerów, okularów w grubych oprawach czy mężczyzn z zarostem – czyli wszystko to co obejmuje pojęcie „hipster” i przypomina o minionym czasie – były jednymi z najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych w 2014 roku.

Kolor

Kolor jest pojęciem generycznym. Buduje nasz wizualny świat, a zatem jako trend jest często pomijany, uważany za coś stałego w fotografii. Jednak w obrazach stockowych da się zauważyć pewne tendencje np. dużą popularność zdjęć w modnej obecnie w mediach  kolorystyce niebiesko-pomarańczowej. Wśród najlepiej sprzedających się zdjęć 2014 roku znalazły się obrazy, które mimo, że proste w kompozycji, dzięki kolorowi, który albo nadał jaskrawości zdjęciu albo je nasycił, oddają rzeczywistą głębię wizualną. Dużą popularnością w minionym roku cieszyły się także obrazy o rustykalnych, organicznych kolorach, gdzie miękkie, klimatyczne światło dodaje ciepła całej kompozycji.Brian Jackson - Fotolia.comŹródło: Fotolia

pl.fotolia.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Roland DG zaprezentuje nowe plotery na targach Fespa 2024
Firma Roland DG z przyjemnością powróci na targi FESPA Global Print Expo, które odbędą się w Amsterdamie w dniach  19-22 marca  2024 r., gdzie zaprezentuje zupełnie nową linię urządzeń wraz z najbardziej popularnymi i wszechstronnymi rozwiązaniami firmy.
Glenfiddich: opakowania inspirowane naturą i powrotem znaku Smoka
Z okazji tegorocznego Chińskiego Nowego Roku (zwanego też Księżycowym Nowym Rokiem) marka Glenfiddich stworzyła wyjątkową, prezentową edycję limitowaną. W jej skład wchodzi 21 letnia whisky typu single malt, Glenfiddich Gran Reserva Rum Cask 21YO, w nowym, świątecznym opakowaniu. Współpracując z artystą Raku Inoue, marka stworzyła design opakowania, które...
Vive XR Elite Business Edition - VR dla przedsiębiorstw
HTC VIVE, czołowy gracz w segmencie premium rzeczywistości wirtualnej (VR), ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii XR dla biznesu i konsumentów. Firma wprowadziła zestaw oprogramowania, który przyczynił się do stworzenia pierwszego działającego systemu VR w warunkach mikrograwitacji.
Agencja Ro dołącza do SAPR
Agencja Ro dołączyła do Stowarzyszenia Agencji Public Relations jako 39. agencja.
Kerris dla Mola: kampania „Będzie ups...”
Mola, marka należąca do Metsä Tissue, uruchomiła nową odsłonę platformy komunikacyjnej. Najnowsza kampania „Będzie UPS. Mola zrobi porządek!” wychodzi naprzeciw codziennym sytuacjom, podkreślając gotowość produktów Mola do przywracania porządku w każdej sytuacji. Za nową komunikację marketingową marki Mola odpowiada agencja KERRIS.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764