logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w TVP ABC

  PR 15.02.2019, przeczytano 146 razy

Aby upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca), TVP ABC wyemituje odcinek specjalny programu „Teleranek”, który w ciekawy dla młodego widza sposób przybliża postać Inki – Danuty Siedzikówny. Na naszej antenie będą emitowane także okolicznościowe teledyski patriotyczne. Szczegółowe opisy – poniżej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych-w-tvp-abc,381264,artykul.html

W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, postanowiliśmy w Teleranku przybliżyć historię niezwykłej dziewczyny - Danuty Siedzikówny. Inka, bo tak brzmiał jej pseudonim, jako sanitariuszka zaangażowana była w powojenną działalność żołnierzy AK, nazywanych „Żołnierzami Wyklętymi". Bóg, Honor, Ojczyzna - to wartości, którymi Inka kierowała się w życiu i za które życie to w konsekwencji oddała. Wspominamy jej dzieciństwo, rodzinę, młodość. Dowiadujemy się, jak to się stało, że mając zaledwie 17 lat, została aresztowana. A także skąd w tak młodym wieku wiedziała, lepiej niż niejeden dorosły, co to znaczy "zachować się jak trzeba"? W wędrówce śladami Inki towarzyszą nam: Kasia Malejonek - wokalistka; Marcin Kwaśny - aktor; Arkadiusz Gołębiewski - reżyser oraz Jacek Pawłowicz - dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. I to właśnie oni pomogą nam się dowiedzieć m.in., kim w dzisiejszych czasach jest bohater, co to jest honorowa postawa, jak wielką siłę daje wiara, a także jak dziś możemy przysłużyć się Polsce. Bowiem Bóg, Honor, Ojczyzna to wartości tak samo aktualne kiedyś, jak i dziś.

Teledysk „Dziś idę walczyć, Mamo”

Jest wiele rodzajów miłości. „Dziś idę walczyć, Mamo” mówi o trzech z nich – miłości matczynej, dziecka do matki i tej do ojczyzny. Każda z nich jest tą najpiękniejszą formą miłości, bo zupełnie bezinteresowną. Przezwyciężającą wszystko, nawet największy strach. I to właśnie za jedną z nich, miłość do ojczyzny, „Ziutek” - żołnierz batalionu „Parasol”, oddaje swoje życie. Honor i wolność to wartości przyświecające mu w jego ostatnich chwilach. Tak piękne, jak piękna jest pieśń „Dziś idę walczyć, Mamo.”

Teledysk „Taki kraj”

Chwytające za serce wykonanie znanej piosenki autorstwa Jana Pietrzaka. Specjalnie dla TVP ABC sam Jan Pietrzak zmienił i dostosował do młodego widza słowa. Teledysk to symboliczna opowieść złożona z najważniejszych wydarzeń historii Polski z ostatnich stu lat. Począwszy od 1918 roku, spotkamy się z najbardziej wpływowymi Polakami, których działalność spowodowała, że Polska jest krajem wolnym. Całość została wzbogacona niezwykle plastyczną oprawą graficzną.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Więzienie za mema? Zaostrzenie art. 212 wstrzymane!
PiS zapowiadał złagodzenie, ale jest ostrzej. Okazuje się, że przy okazji nowelizacji prawa uzasadnianej koniecznością walki z pedofilią, zaostrzono przepisy słynnego artykułu 212 kodeksu karnego regulującego kwestie kar za zniesławienie. Nie odbyły się w tej sprawie zapowiadane przez ministra Ziobro konsultacje.
Widoczność reklam online w Polsce poprawia się na tle innych europejskich krajów
Firma Meetrics opublikowała kolejny kwartalny raport „Viewability Benchmark Report”, dotyczący widoczności reklam na poszczególnych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Wskaźnik Viewability reklam online w Polsce wzrósł już trzeci kwartał z rzędu, i to aż do 59 proc., wobec 54 proc. w IV kwartale ubiegłego roku, tym samym osiągając swój rekordowy...
Ströer z umową na obsługę citylightów przy Dworcu Centralnym w Warszawie
Ströer Media przejmuje obsługę reklamową prawie 140 nośników citylight, znajdujących się w przejściach podziemnych pomiędzy warszawskim Dworcem Centralnym, a Hotelem Marriott.
Już 12 czerwca Yield Riser – ekspert optymalizacji przychodów z reklamy w Internecie, zaprezentuje swoją ofertę jako sponsor targów Mobile Summit w Tel Avivie.
Nowe technologie mogą wygrać wybory w 2019
Armie botów, farmy trolli i fake news - to zjawiska na styku świata polityki i nowych technologii chętnie opisywane w sensacyjny sposób. Trudno ocenić ich wpływ na wyniki, ale bez wątpienia robią zamieszanie. Eksperci udowadniają, że prawdziwe zdobywanie zwolenników za pomocą nowych mediów powinno wykorzystywać ich największy atut - bezpośrednią...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764