logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w TVP ABC

  PR 15.02.2019, przeczytano 127 razy

Aby upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca), TVP ABC wyemituje odcinek specjalny programu „Teleranek”, który w ciekawy dla młodego widza sposób przybliża postać Inki – Danuty Siedzikówny. Na naszej antenie będą emitowane także okolicznościowe teledyski patriotyczne. Szczegółowe opisy – poniżej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych-w-tvp-abc,381264,artykul.html

W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, postanowiliśmy w Teleranku przybliżyć historię niezwykłej dziewczyny - Danuty Siedzikówny. Inka, bo tak brzmiał jej pseudonim, jako sanitariuszka zaangażowana była w powojenną działalność żołnierzy AK, nazywanych „Żołnierzami Wyklętymi". Bóg, Honor, Ojczyzna - to wartości, którymi Inka kierowała się w życiu i za które życie to w konsekwencji oddała. Wspominamy jej dzieciństwo, rodzinę, młodość. Dowiadujemy się, jak to się stało, że mając zaledwie 17 lat, została aresztowana. A także skąd w tak młodym wieku wiedziała, lepiej niż niejeden dorosły, co to znaczy "zachować się jak trzeba"? W wędrówce śladami Inki towarzyszą nam: Kasia Malejonek - wokalistka; Marcin Kwaśny - aktor; Arkadiusz Gołębiewski - reżyser oraz Jacek Pawłowicz - dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. I to właśnie oni pomogą nam się dowiedzieć m.in., kim w dzisiejszych czasach jest bohater, co to jest honorowa postawa, jak wielką siłę daje wiara, a także jak dziś możemy przysłużyć się Polsce. Bowiem Bóg, Honor, Ojczyzna to wartości tak samo aktualne kiedyś, jak i dziś.

Teledysk „Dziś idę walczyć, Mamo”

Jest wiele rodzajów miłości. „Dziś idę walczyć, Mamo” mówi o trzech z nich – miłości matczynej, dziecka do matki i tej do ojczyzny. Każda z nich jest tą najpiękniejszą formą miłości, bo zupełnie bezinteresowną. Przezwyciężającą wszystko, nawet największy strach. I to właśnie za jedną z nich, miłość do ojczyzny, „Ziutek” - żołnierz batalionu „Parasol”, oddaje swoje życie. Honor i wolność to wartości przyświecające mu w jego ostatnich chwilach. Tak piękne, jak piękna jest pieśń „Dziś idę walczyć, Mamo.”

Teledysk „Taki kraj”

Chwytające za serce wykonanie znanej piosenki autorstwa Jana Pietrzaka. Specjalnie dla TVP ABC sam Jan Pietrzak zmienił i dostosował do młodego widza słowa. Teledysk to symboliczna opowieść złożona z najważniejszych wydarzeń historii Polski z ostatnich stu lat. Począwszy od 1918 roku, spotkamy się z najbardziej wpływowymi Polakami, których działalność spowodowała, że Polska jest krajem wolnym. Całość została wzbogacona niezwykle plastyczną oprawą graficzną.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grzegorz Kalinowski: Media obrosły masą showmanów i mediaworkerów
Media zmierzają dziś w stronę show-biznesu – uważa pisarz. Jego zdaniem solidnych dziennikarzy coraz mocniej wypierają showmani i mediaworkerzy, co odbija się na jakości przekazu medialnego. Według niego na przestrzeni jego trwającej ponaddwadzieścia lat kariery zawodowej polskie media ulegały znacznym przemianom.
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście nie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec mnie środka zapobiegawczego w postaci bezwzględnego tymczasowego aresztu i ustanowił możliwość opuszczenia aresztu za kaucja. Chcę podkreślić, że zawsze działałem w ramach i na podstawie prawa, czego dowiodę. Zarzuty, które mi postawiono są bezzasadne.
Inea wprowadza Eleven Sports 1 w 4K
INEA rozwija platformę telewizyjną HIWAY, wprowadzając drugi kanał w jakości 4K – Eleven Sports 1. Do końca marca będzie on dostępny dla wszystkich klientów HIWAY TV, a od 1 kwietnia dla klientów najwyższego pakietu.
Cinema City Free WiFi: New Age Media uruchamia nową usługę
W związku z wprowadzeniem we wszystkich kinach Cinema City oraz kinach IMAX w Polsce nowej usługi o nazwie „Cinema City Free WiFi”, widzowie kinowi zyskali bezpłatny dostęp do Internetu w holach i barach kinowych. Jednocześnie  za pomocą tego rozwiązania klienci reklamowi New Age Media mają możliwość dodatkowego dotarcia do ponad 2 milionów użytkowników miesięcznie w...
Brexit wspierany na Twitterze przez skrajnie prawicowe konta spoza Wielkiej Brytanii
Analiza 24 milionów tweetów na temat Brexitu przeprowadzona przez badaczy z firmy F-Secure wykazała próby ingerowania w debatę ze strony skrajnie prawicowych kont spoza Wielkiej Brytanii. Ich celem było wzmocnienie nastrojów wspierających wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764