logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Narodziny marki Buña

  PR 16.10.2017, przeczytano 550 razy
ilustracjastrzałka

Buña to kolejna marka, której branding Basel Olten Pharm powierzył agencji Brandwell. O tym, jak wyglądał proces jej narodzin, opowiada Pablo Biardzki - Creative Director agencji brandingowej Brandwell.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/narodziny-marki-bu%C3%B1a,34129,artykul.html

Buña to najmłodsza marka w portfolio Basel Olten Pharm. Zadaniem, jakie postawił przed nami klient było stworzenie takiej marki, która jest prosta, zrozumiała i przystępna choć aspiracyjna. Istotne też było to, by na pierwszy rzut oka komunikowała ziołowe kompozycje jej kosmetyków. Klient przedstawił nam nazwę, która podpowiadała drogę dla rozwiązań kreatywnych.

Zadanie wcale nie należało do najprostszych, ponieważ towarzyszył mu szereg ograniczeń – minimalizacja środków formalnych, brak możliwości tworzenia własnych kształtów opakowań, czy choćby brak możliwości stosowania opakowań transparentnych. Jednocześnie naszym celem było stworzenie takiego projektu, który byłby nowoczesny, charakterystyczny i wyróżniał się na półce sklepowej. Zatwierdzony finalnie projekt sprostał wszystkim stawianym przez klienta założeniom. Zieleń, która dominuje na opakowaniach jest kolorem mało wykorzystywanym w kosmetyce, a przecież jednoznacznie kojarzy się z naturą.

Dodatkowo charakterystycznymi elementami brandingu Buña są monochromatyczne grafiki ziół, czcionka oraz system dywersyfikacji wersji „smakowych”. Całość wygląda silnie i mocno wyróżnia się na tle produktów konkurencji. Marka dystrybuowana jest w drogeriach handlu tradycyjnego. Cieszymy się, że wspiera ją system prezentacji. Produkty wystawiane są na własnych standach, co silnie wzmacnia jej wyrazistość. Życzymy marce sukcesu i czekamy na pierwsze dane sprzedażowe, które pozwolą ocenić jak bardzo Buña zawalczyła na trudnym kosmetycznym rynku.

Źródło: Brandwell

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

23 maja w warszawskim ATM Studio odbyła się 10. edycja Gali PKO BP Ekstraklasy. Transmisja emitowana była na żywo na kanałach partnerów w telewizji linearnej, a także streamowana online i na YouTubie.
Można zwariować i żyć normalnie – tak głosi hasło kampanii społecznej, której celem jest nawiązanie dialogu, a docelowo zmiana świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Akcję edukacyjno-informacyjną zainicjowała fundacja Można Zwariować, która otwarcie mówi o zaburzeniach psychicznych, między innymi w podcaście o tym...
Adam Nykles mianowany Chief Data Officerem Publicis Le Pont
Adam Nykles, obecnie Chief Data Officer w firmie KINDRED, należącej do Publicis Groupe w Czechach, będzie pełnił jednocześnie analogiczną rolę w platformie Publicis Le Pont, którą tworzą eksperci Publicis Groupe w Europie Środkowej i Wschodniej, z rynków Polski, Czech i Węgier.
Kampania agencji Peppermint dla marki Heinz
Agencja strategiczno-kreatywna Peppermint powered by Quad przygotowała kampanię „Heinz ❤️ food” promującą zimne sosy marki Heinz.
Karol Kamiński nowym Web Services Directorem w Grupie Blix
Karol Kamiński objął stanowisko Web Services Directora w Grupie Blix, która jest liderem aplikacji smartshoppingowych w Polsce. Wcześniej przez wiele lat był związany z projektem AdRetail, należącym do Grupy Interia. Obecnie kieruje zespołem produktowym, dedykowanym rozwojowi serwisu webowego Blix.pl. Kreuje i wdraża kluczowe projekty budujące jego wzrost, również w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764