logo
WIADOMOŚCI

Native programmatic dotarł do Polski

Mateusz Zawiślak  PR 06.12.2017, przeczytano 250 razy
ilustracjastrzałka
Native programmatic dotarł do Polski

Pomaga zwiększyć zaangażowanie, jest odpowiedzią na efekt banner blindness i zapewnia dotarcie na szeroką skalę do właściwego użytkownika w odpowiednim czasie oraz kontekście. Notuje średnio 6x wyższy CTR. To tylko niektóre z zalet reklamy natywnej w modelu programatycznym, która została właśnie wprowadzona na polski rynek przez Netsprint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/native-programmatic-dotarl-do-polski,34736,artykul.html

Oferowane przez native ads nieinwazyjne formaty reklamowe są odpowiedzią na nową rzeczywistość marketingową, która wymusza zmianę w sposobie komunikacji z grupą docelową. Internauci reagują niechęcią na tradycyjne banery reklamowe, co w konsekwencji prowadzi do rosnącego odsetku użytkowników korzystających z adblocków.  Nic więc dziwnego, że według raportu eMarketera w samych Stanach Zjednoczonych, reklamodawcy przeznaczą jeszcze w tym roku aż 53% z budżetów display na native programmatic.

Native Programmatic w Polsce

W odpowiedzi na zagraniczne trendy, Netsprint, jako pierwszy w Polsce, zintegrował natywne placementy sieci ContentStream z modelem programatycznym. Rozwiązanie jest już dostępne w open market na najpopularniejszych platformach zakupowych, takich jak  Adform i DoubleClick Bid Manager. Dodatkowo w DBM istnieje możliwość zakupu powierzchni native w Private Market Places.

Jak komentuje Łukasz Ciechanek, Product Owner Native&Content Marketing w Netsprint: - Native programmatic pozwala promować przekaz reklamowy przy użyciu przyjaznych, natywnych i angażujący uwagę internauty formatów: linków in-feed emitowanych w listingu pomiędzy najnowszymi wiadomościami redakcyjnymi oraz linków w boksach “Czytaj także” (pomiędzy rekomendacjami innych, ciekawych dla czytelnika treści). Dodatkowo wykorzystanie danych o użytkowniku gromadzonych w DMP (np.: Netsprint Audience) zapewnia dotarcie do osób realnie zainteresowanych daną treścią lub do osób, które posiadają intencję zakupową w odniesieniu do konkretnego produktu lub usługi.

Właściwy czas, miejsce, forma i… użytkownik

Native Ads jest przyjaznym formatem reklamowy, dopasowanym do layoutu stron www, stając się jego nierozłącznym elementem. Reklama natywna może przybierać różne formy począwszy od artykułu, video, tutoriali, skończywszy na obiektywnym teście produktów.

- Placementy natywne, już przez samo miejsce i sposób osadzenia reklam w serwisach WWW i aplikacjach mobilnych, docierają do osób znajdujących się w danej chwili w nastroju poszukiwania nowych i ciekawych informacji - dodaje Łukasz Ciechanek. Natywne formaty prezentowane są odpowiedniemu odbiorcy w formie, miejscu i czasie, które wynikają wprost z dotychczas podejmowanych przez niego aktywności w internecie.

Dostępne formaty natywne w ContentStream

Netsprint w swoim portfolio oferuje 2 formaty natywne, które są wyświetlane w listingach najświeższych newsów na stronach głównych serwisów www i aplikacji mobilnych oraz w boksach rekomendacji treści “Czytaj także” emitowane najczęściej bezpośrednio pod artykułami na serwisach WWW. Opisywane placementy dostosowują swój wygląd i charakter do otoczenia redakcyjnego stając się integralną częścią serwisu.

Źródło: Grupa Netsprint

www.netsprint.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Wydatki reklamowe w lutym 2018
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe w lutym 2018 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, motoryzacyjnej, finansowej i telekomunikacyjnej. Największe wydatki generują reklamy branży farmaceutycznej (produkty na przeziębienie i grypę) oraz handlowej (sklepy z elektroniką).
Otwarte okno Telewizji WP w UPC
Z wiosenną ofertą programową Telewizji WP będzie mógł zapoznać się każdy abonent UPC posiadający pakiet Select lub Max. Kanał został promocyjnie udostępniony w tzw. otwartym oknie. Premierowy sezon Ucha Prezesa oraz inne nowości będzie mogło zobaczyć około 1 mln klientów Telewizji Cyfrowej UPC.
Saatchi & Saatchi Is usprawnia e-commerce
Saatchi & Saatchi IS prezentuje Accessibility Project – szablony eCommerce do tworzenia innowacyjnych kart produktowych, z których mogą korzystać bez problemów również osoby z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i mobilną. Rozwiązania są bezpłatne i kompatybilne z najnowszymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi.
Netflix ogłosił oficjalny tytuł swojego pierwszego polskiego serialu oryginalnego - 1983. Polska produkcja to kolejna inwestycja firmy na europejskim rynku. Zdjęcia do serialu już ruszyły. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera 1983 planowana jest na 2018 rok - tylko na Netflix...
Reklamy online odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu dzisiejszej sieci - forum, na którym każdy autor dobrych pomysłów i treści może dotrzeć do wielu odbiorców oraz potencjalnie zarobić na życie. Wspierająca reklamy i bezpłatna dla wszystkich sieć musi być miejscem, gdzie można bezpiecznie i skutecznie tworzyć, uczyć się i reklamować. Niestety nie zawsze tak jest. Niezależnie od tego, c...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone