logo
WIADOMOŚCI

Native programmatic dotarł do Polski

Mateusz Zawiślak  PR 06.12.2017, przeczytano 277 razy
ilustracjastrzałka

Pomaga zwiększyć zaangażowanie, jest odpowiedzią na efekt banner blindness i zapewnia dotarcie na szeroką skalę do właściwego użytkownika w odpowiednim czasie oraz kontekście. Notuje średnio 6x wyższy CTR. To tylko niektóre z zalet reklamy natywnej w modelu programatycznym, która została właśnie wprowadzona na polski rynek przez Netsprint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/native-programmatic-dotarl-do-polski,34736,artykul.html

Oferowane przez native ads nieinwazyjne formaty reklamowe są odpowiedzią na nową rzeczywistość marketingową, która wymusza zmianę w sposobie komunikacji z grupą docelową. Internauci reagują niechęcią na tradycyjne banery reklamowe, co w konsekwencji prowadzi do rosnącego odsetku użytkowników korzystających z adblocków.  Nic więc dziwnego, że według raportu eMarketera w samych Stanach Zjednoczonych, reklamodawcy przeznaczą jeszcze w tym roku aż 53% z budżetów display na native programmatic.

Native Programmatic w Polsce

W odpowiedzi na zagraniczne trendy, Netsprint, jako pierwszy w Polsce, zintegrował natywne placementy sieci ContentStream z modelem programatycznym. Rozwiązanie jest już dostępne w open market na najpopularniejszych platformach zakupowych, takich jak  Adform i DoubleClick Bid Manager. Dodatkowo w DBM istnieje możliwość zakupu powierzchni native w Private Market Places.

Jak komentuje Łukasz Ciechanek, Product Owner Native&Content Marketing w Netsprint: - Native programmatic pozwala promować przekaz reklamowy przy użyciu przyjaznych, natywnych i angażujący uwagę internauty formatów: linków in-feed emitowanych w listingu pomiędzy najnowszymi wiadomościami redakcyjnymi oraz linków w boksach “Czytaj także” (pomiędzy rekomendacjami innych, ciekawych dla czytelnika treści). Dodatkowo wykorzystanie danych o użytkowniku gromadzonych w DMP (np.: Netsprint Audience) zapewnia dotarcie do osób realnie zainteresowanych daną treścią lub do osób, które posiadają intencję zakupową w odniesieniu do konkretnego produktu lub usługi.

Właściwy czas, miejsce, forma i… użytkownik

Native Ads jest przyjaznym formatem reklamowy, dopasowanym do layoutu stron www, stając się jego nierozłącznym elementem. Reklama natywna może przybierać różne formy począwszy od artykułu, video, tutoriali, skończywszy na obiektywnym teście produktów.

- Placementy natywne, już przez samo miejsce i sposób osadzenia reklam w serwisach WWW i aplikacjach mobilnych, docierają do osób znajdujących się w danej chwili w nastroju poszukiwania nowych i ciekawych informacji - dodaje Łukasz Ciechanek. Natywne formaty prezentowane są odpowiedniemu odbiorcy w formie, miejscu i czasie, które wynikają wprost z dotychczas podejmowanych przez niego aktywności w internecie.

Dostępne formaty natywne w ContentStream

Netsprint w swoim portfolio oferuje 2 formaty natywne, które są wyświetlane w listingach najświeższych newsów na stronach głównych serwisów www i aplikacji mobilnych oraz w boksach rekomendacji treści “Czytaj także” emitowane najczęściej bezpośrednio pod artykułami na serwisach WWW. Opisywane placementy dostosowują swój wygląd i charakter do otoczenia redakcyjnego stając się integralną częścią serwisu.

Źródło: Grupa Netsprint

www.netsprint.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Ringier Axel Springer kupuje udziały w No Fluff Jobs
Ringier Axel Springer Media AG kupił 44 procent udziałów w No Fluff Jobs i w ten sposób rozszerzył swoje portfolio serwisów z ogłoszeniami o najbardziej innowacyjny portal z ofertami pracy dla specjalistów z branży IT w Polsce
Lipcowy rekord oglądalności Food Network
16 lipca kanał Food Network odnotował najwyższy dzienny wynik oglądalności w historii stacji, osiągając udział 0,64 % SHR w grupie komercyjnej (16-49).
IAB Polska: Media społecznościowe głównym źródłem fake news
Internet jest najbardziej przydatnym kanałem komunikacji, choć przeciętnie wiarygodnym. Liderami wiarygodności są radio i prasa. Głównym źródłem nieprawdziwych informacji (fake news) są media społecznościowe. Takie i inne wnioski płyną z najnowszego raportu IAB Polska „Dezinformacja w sieci”, przeprowadzonego wśród internautów.
Youtube Ads Leaderboard za czerwiec 2018
Męskie Granie nie tylko z impetem powróciło do rankingu, ale także od miesiąca utrzymuje pierwszą pozycję w zestawieniu. Pozostałe miejsca na podium zajęło Maybelline z dwoma kolejnymi odcinkami instruktażowymi Make Up in the City. Czwarta pozycja to oryginalna kampania Zarządu Dróg Miejskich, której celem jest uzmysłowienie kierowcom, że powinni parkować minimum 10 metrów od...
Czołowe kanały spółki Kino Polska TV SA – Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka TV i Zoom TV – dołączyły do oferty WP Pilot, jednej z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru telewizji online, z której korzysta już prawie 1,9 mln użytkowników.
 
piątek 20.07.2018, 160 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone