logo
WIADOMOŚCI

Native programmatic dotarł do Polski

  PR 06.12.2017, przeczytano 315 razy
ilustracjastrzałka

Pomaga zwiększyć zaangażowanie, jest odpowiedzią na efekt banner blindness i zapewnia dotarcie na szeroką skalę do właściwego użytkownika w odpowiednim czasie oraz kontekście. Notuje średnio 6x wyższy CTR. To tylko niektóre z zalet reklamy natywnej w modelu programatycznym, która została właśnie wprowadzona na polski rynek przez Netsprint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/native-programmatic-dotarl-do-polski,34736,artykul.html

Oferowane przez native ads nieinwazyjne formaty reklamowe są odpowiedzią na nową rzeczywistość marketingową, która wymusza zmianę w sposobie komunikacji z grupą docelową. Internauci reagują niechęcią na tradycyjne banery reklamowe, co w konsekwencji prowadzi do rosnącego odsetku użytkowników korzystających z adblocków.  Nic więc dziwnego, że według raportu eMarketera w samych Stanach Zjednoczonych, reklamodawcy przeznaczą jeszcze w tym roku aż 53% z budżetów display na native programmatic.

Native Programmatic w Polsce

W odpowiedzi na zagraniczne trendy, Netsprint, jako pierwszy w Polsce, zintegrował natywne placementy sieci ContentStream z modelem programatycznym. Rozwiązanie jest już dostępne w open market na najpopularniejszych platformach zakupowych, takich jak  Adform i DoubleClick Bid Manager. Dodatkowo w DBM istnieje możliwość zakupu powierzchni native w Private Market Places.

Jak komentuje Łukasz Ciechanek, Product Owner Native&Content Marketing w Netsprint: - Native programmatic pozwala promować przekaz reklamowy przy użyciu przyjaznych, natywnych i angażujący uwagę internauty formatów: linków in-feed emitowanych w listingu pomiędzy najnowszymi wiadomościami redakcyjnymi oraz linków w boksach “Czytaj także” (pomiędzy rekomendacjami innych, ciekawych dla czytelnika treści). Dodatkowo wykorzystanie danych o użytkowniku gromadzonych w DMP (np.: Netsprint Audience) zapewnia dotarcie do osób realnie zainteresowanych daną treścią lub do osób, które posiadają intencję zakupową w odniesieniu do konkretnego produktu lub usługi.

Właściwy czas, miejsce, forma i… użytkownik

Native Ads jest przyjaznym formatem reklamowy, dopasowanym do layoutu stron www, stając się jego nierozłącznym elementem. Reklama natywna może przybierać różne formy począwszy od artykułu, video, tutoriali, skończywszy na obiektywnym teście produktów.

- Placementy natywne, już przez samo miejsce i sposób osadzenia reklam w serwisach WWW i aplikacjach mobilnych, docierają do osób znajdujących się w danej chwili w nastroju poszukiwania nowych i ciekawych informacji - dodaje Łukasz Ciechanek. Natywne formaty prezentowane są odpowiedniemu odbiorcy w formie, miejscu i czasie, które wynikają wprost z dotychczas podejmowanych przez niego aktywności w internecie.

Dostępne formaty natywne w ContentStream

Netsprint w swoim portfolio oferuje 2 formaty natywne, które są wyświetlane w listingach najświeższych newsów na stronach głównych serwisów www i aplikacji mobilnych oraz w boksach rekomendacji treści “Czytaj także” emitowane najczęściej bezpośrednio pod artykułami na serwisach WWW. Opisywane placementy dostosowują swój wygląd i charakter do otoczenia redakcyjnego stając się integralną częścią serwisu.

Źródło: Grupa Netsprint

www.netsprint.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Agata Papis-Maniecka Dyrektor Marketingu Kino Polska TV
Z początkiem października nastąpiły zmiany w Dziale Marketingu Kino Polska TV SA. Do zespołu dołączyła Agata Papis-Maniecka, która objęła funkcję Dyrektor Marketingu. Raportują do Niej m.in. Agata Kwiatkowska i Katarzyna Socha.
Kanały i filmy Kino Polska TV wzbogaciły pakiet Ipla Polonia
Czołowy nadawca telewizyjny w kraju Kino Polska TV SA poszerza współpracę z IPLA ­– największym serwisem rozrywki internetowej. Od października przeznaczony dla użytkowników zagranicznych pakiet IPLA POLONIA wzbogaciły kanały dystrybuowane przez nadawcę, takie jak FashionBox, Fast&FunBox, 360 Tunebox, Gametoon HD, Kino Polska International i Kino Polska...
Badanie: Polacy kochają smartfony
Prawie połowa Polaków (48 proc.) według badań Kantar TNS korzysta ze smartfonów ponad 2 godziny dziennie. Chcemy mieć takie urządzenia zawsze pod ręką. Aż 95 proc. właścicieli smartfonów nie rozstaje się z nim, wychodząc z domu. Czy jesteśmy społeczeństwem uzależnionym od telefonu komórkowego?
T1 powiększa zespół i przedstawia nową ofertę produktową
T1, dział reklamy cyfrowej Turner International, powiększa zespół i wprowadza nowy pakiet produktów dostępnych na całym świecie. Fiona McKinnon awansowała na stanowisko General Managera. Wspierać ją będzie Krane Jeffery, Senior Commercial Director, odpowiedzialny za działania sprzedażowe i współpracę z markami.
Nowe kanały telewizyjne w ofercie Netii
W Telewizji Osobistej Netii dostępne są aż cztery nowe kanały, w tym Polsat Rodzina, który właśnie rozpoczął nadawanie. Ponadto do oferty weszły: Polsat Games, TV Okazje, wPolsce.pl. Łącznie w ofercie Netii jest 214 kanałów, w tym 119 w HD.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone