logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

NEC MultiSync LCD 2170NX - zaawansowany monitor LCD do zastosowań biurowych

  PR 21.12.2005, przeczytano 8186 razy

Czołowy producent monitorów, firma NEC Display Solutions, oferuje nowy model NEC MultiSync LCD 2170NX, dopełniający jej ofertę w segmencie 21-calowych wyświetlaczy LCD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nec-multisync-lcd-2170nx---zaawansowany-monitor-lcd-do-zastosowan-biurowych,3358,artykul.html

Wyposażony we wszystkie funkcje i rozwiązania opracowane dla serii NEC MultiSync 70 model charakteryzuje się doskonale zrównoważonym współczynnikiem cena/możliwości. To urządzenie dostosowane do pracy w środowisku biurowym - szczególnie polecane użytkownikom, którzy pracują z kilkoma aplikacjami równocześnie. Ekran o przekątnej 21,3 cali w połączeniu z rozdzielczością pracy 1600 x 1200 pikseli umożliwia użytkownikowi wyświetlenie dwóch pełnych stron formatu A4 w oryginalnym rozmiarze i dodatkowo jeszcze paska menu. NEC MultiSync LCD 2170NX został także przygotowany pod kątem prezentowania materiałów multimedialnych - technologia Dynamic Visual Mode (DVM) pozwala optymalizować ustawienia kolorów i kontrastu przy wyświetlaniu grafiki komputerowej, obrazów wideo oraz zdjęć cyfrowych. Opcjonalnie dostępna przystawka audio Sound Bar, zaprojektowana tak aby harmonijnie komponować się z obudową monitora, zapewnia wysoką jakość odtwarzanych dźwięków. Monitor potrafi automatycznie dopasowywać swoje ustawienia do dwóch różnych źródeł sygnału, a menu ekranowe OSD (On Screen Display), obsługiwane przy pomocy ergonomicznego przycisku NaViKey, gwarantuje maksymalny komfort regulowania ustawień wyświetlacza. W obudowie monitora zainstalowano dwa huby USB 2.0, każdy z dwoma gniazdami, które zapewniają elastyczność podłączenia urządzeń peryferyjnych do komputera. Warto także zwrócić uwagę na poziom całkowitych kosztów posiadania (TCO), które są utrzymane na najniższym z możliwych poziomie.

Będąc pionierem na rynku wysokiej jakości monitorów LCD, z ośmioletnim doświadczeniem w sektorze 20- i 21-calowych wyświetlaczy, firma NEC Display Solutions prezentuje model NEC MultiSync LCD 2170NX skierowany do wymagających użytkowników biznesowych. Monitor charakteryzuje się doskonale zrównoważonym współczynnikiem relacji ceny do możliwości. Specjalnie opracowane funkcje czynią ten model idealnie dopasowanym do obszarów DTP, zarządzania dokumentami oraz pracy z aplikacjami multimedialnymi.

Obecnie we wszystkich firmach komputer jest najważniejszym środkiem komunikacji, a jego użytkownicy mają często uruchomionych kilka aplikacji równocześnie. W takich sytuacjach zalety używania monitorów 21-calowych są oczywiste. Wykorzystując optymalną rozdzielczości pracy monitora 1600 x 1200 pikseli, można np. bez kłopotliwego przewijania wyświetlić i edytować całą stronę A3 dokumentu lub dwa dokumenty A4 obok siebie – zostanie jeszcze miejsce na pasek menu wykorzystywany przy edycji. Szeroki kąt widzenia - 176 stopni w poziomie i pionie - sprawia, że użytkownik monitora NEC MultiSync LCD 2170NX zawsze ma zagwarantowaną wyśmienitą jakość obrazu. Krótki czas reakcji (16ms lub zaledwie 8ms, gdy wyświetlany jest obraz tylko w odcieniach szarości) sprawia, że nawet w przypadku przewijania dokumentu pomiędzy stronami zapewniona jest szybka i płynna prezentacja obrazu. To z kolei pozwala użytkownikowi zaoszczędzić czas w sytuacji, gdy pracuje z kilkoma aplikacjami równocześnie. Praca staje się łatwiejsza i mniej męcząca. Kolejną zaletą monitora jest zastosowanie konstrukcji ErgoDesign, która pozwala dokładnie dopasować położenie ekranu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wysokość ustawienia wyświetlacza może być regulowana w zakresie 110 mm, ponadto ekran może być odchylany we wszystkich płaszczyznach.

NEC MultiSync LCD 2170NX upraszcza pracę z komputerem dzięki zaawansowanej metodzie wyświetlania obrazów. Technologia DVM (Dynamic Visual Mode) umożliwia manualne ustawianie kolorów i kontrastu w zależności od zawartości ekranu - dostępne są trzy różne tryby pracy, zapewniające znaczącą poprawę jakości prezentacji zdjęć oraz materiałów wideo. Opcjonalnie dostępna jest stylistycznie dopasowana do monitora przystawka audio zawierająca dwa głośniki 2W.

W przypadku wyświetlaczy biurowych ważnym czynnikiem jest zagadnienie ekonomii monitora. NEC MultiSync LCD 2170NX robi doskonałe wrażenie niskimi kosztami utrzymania, łatwą instalacją, niską energochłonnością, jak również dobrze zrównoważonym współczynnikiem cena/możliwości. Wyjątkową energooszczędność uzyskano m.in. dzięki zintegrowanemu wyłącznikowi czasowemu oraz wyłącznikowi „wakacyjnemu”, całkowicie odłączającemu zasilanie.

Współczesne monitory biurowe muszą być łatwe w obsłudze i nieskomplikowane. NEC MultiSync LCD 2170NX posiada trzy opcje ustawień parametrów monitora. Łatwe i przyjazne w obsłudze menu ekranowe OSD (On Screen Dysplay), po którym można się poruszać za pomocą klawisza NaViKey - miniaturowego joysticka. Ponadto wszystkie ustawienia monitora mogą być zmieniane z poziomu klawiatury i myszki przy użyciu oprogramowania NaViSet. Wersja NaViSet Administrator pozwala także na scentralizowane, zdalne zarządzanie ustawieniami monitorów w całej sieci firmowej.

Aby zapewnić najwyższy możliwy stopień elastyczności, monitor wyposażono zarówno w analogowe wejście VGA, jak i cyfrowe złącze DVI-D. Użytkownik może przełączać się pomiędzy tymi dwoma źródłami sygnału przez jedno wciśnięcie przycisku. Technologia NTAA (Non -Touch Auto-Adjustment) sprawia, że monitor NEC MultiSync LCD 2170NX automatycznie dostosowuje swoje parametry do aktualnego źródła obrazu. Taka autoregulacja dokonuje się także za każdym razem po włączeniu komputera oraz w regularnych odstępach czasu.

Ponadczasowy design monitora z wąską – mierzącą zaledwie 16 mm - ramką ekranu i elegancką, zaokrągloną podstawką zostały docenione przez ekspertów i nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem iF Product Design. Umieszczone z tyłu dwa huby USB pozwalają na podłączenie czytnika kart pamięci, cyfrowego aparatu fotograficznego lub innych urządzeń peryferyjnych. Wprowadzając na rynek model NEC MultiSync LCD 2170NX, firma NEC Display Solutions opracowała 21-calowy monitor łączący w sobie najwyższą jakość obrazu, łatwość obsługi oraz doskonałą prezencję i atrakcyjną cenę.

Monitor NEC MultiSync LCD 2170NX jest zgodny z wszystkimi aktualnymi standardami, w tym ISO 13406-2, CE, TŰV GS, TŰV ERGONOMIE oraz TCO’03. Urządzenie jest objęte 3-letnią gwarancją producenta, na terenie Polski realizowaną w dogodnym dla użytkownika systemie door-to-door. Cena monitora wynosi 3299 PLN netto dla wersji standardowej i 3399 PLN netto dla wersji w czarnej obudowie.

NEC Display Solutions

NEC Display Solutions Europe GmbH z siedzibą w Monachium (Niemcy) jest w 100% własnością NEC Corporation w Tokio. Firma, założona 1 kwietnia 2005, powstała z przekształcenia działającej na rynku monitorów spółki NEC Corp. i Mitsubishi Electric – NEC-Mitsubishi Electronics Display-Europe GmbH. W Europie, NEC Display Solutions Europe GmbH posiada filię w Niemczech, zajmującą się obszarem Europy Centralnej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, a także filie we Francji i Wielkiej Brytanii oraz przedstawicielstwa w Hiszpanii, Holandii, Polsce, Rosji, Szwecji i Włoszech. Dzięki korzyściom biznesowym jakie niesie ze sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z czołowych światowych producentów monitorów biurkowych, w tym wyświetlaczy dla aplikacji związanych z zarządzaniem kolorem oraz wielkoformatowych ekranów LCD – tzw. Public Displays i specjalistycznych monitorów dla branży medycznej. Dyrektorem generalnym NEC Display Solutions jest Hiroshi Matsuda. Firma zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Noboru Akagi. Więcej informacji na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation (NASDAQ: NIPNY, FTSE: 6701q.1, TSE: 6701) to jeden z największych na świecie dostawców technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Przedsiębiorstwo znajduje się na liście Global Fortune 500 wśród firm z największą liczbą wniosków patentowych na świecie. NEC przygotowuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów funkcjonujących w usieciowionym świecie: zakres działalności firmy rozciąga się od podstawowych technologii półprzewodnikowych po budowę i obsługę dużych systemów, integrację oraz dostawę rozwiązań dla sieci komórkowych i szerokopasmowych. NEC zatrudnia ponad 140 000 osób. Obrót firmy w ubiegłym roku finansowym 2002/2003 wyniósł około 40 mld USD. Więcej informacji na stronie: www.nec.com

Źródło: NEC Display Solutions

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

See&Say - zgłoszenia do 18 grudnia
Do 18 grudnia trwają zgłoszenia do przeglądu portfolio See&Say.
Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji
W dniach 14 i 15 grudnia odbędą się najbardziej kulturalne targi na Dolnym Śląsku – Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji. Wydarzenie skierowane jest do fanów i koneserów sztuki współczesnej, którzy doceniają kunszt artystów obecnego pokolenia. Strefa Targów Plakatów i Ilustracji będzie jedną z atrakcji Festiwalu Świadomych Zakupów, w którym udział weźmie 150...
Digital signage, technologia która zmienia definicję reklamy
Plakat w witrynie sklepu czy ulotki rozrzucone po ulicach to już przeszłość. Sklepy coraz częściej stawiają na zdigitalizowane formy przekazu do klienta. Jak wskazują badania, trend ten stale się rozwija, a Polacy są otwarci na jego wykorzystywanie.
Umacnianie relacji w rodzinie celem kampanii Nierozerwalni
Więzi rodzinne są przez większość badaczy wskazywane jako jeden z najważniejszych czynników chroniących przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych – podkreśla Robert Frączek z Państwowej Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie na ich istotę zwraca uwagę kampania Nierozerwalni.
Bożonarodzeniowa iluminacja rozświetliła Piłę
Centrum Piły rozświetlone zostało tysiącami światełek. Na placach Staszica oraz Konstytucji 3 Maja pojawiła się świąteczna iluminacja, która będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny. Uroczystego rozświetlenia dokonali Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. Wykonaniem i montażem instalacji zajęła się Enea...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764