logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

NEC MultiSync LCD1990FX - 19 cali z serii „90”

  PR 03.05.2006, przeczytano 933 razy

Wprowadzając na rynek monitor NEC MultiSync® LCD1990FX, firma NEC Display Solutions uzupełnia swoją nową serię „90” o drugi model 19-calowy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nec-multisync-lcd1990fx---19-cali-z-serii-_90_,3889,artykul.html

Pozostając przy wszystkich tych funkcjach i nowatorskich rozwiązaniach, które znamy już z wcześniejszego modelu tej serii, w modelu NEC MultiSync® LCD1990FX duży nacisk położono na cechy, którymi powinien charakteryzować się wysokiej klasy monitor LCD, szczególnie gdy wykorzystywany jest w sektorze finansowym, w aplikacjach wielomonitorowych. Niezwykle bogaty zestaw funkcji, którymi dysponuje ten monitor, czyni go urządzeniem bardzo uniwersalnym, sprawdzającym się zarówno w typowych zastosowaniach biurowych, jak również w zastosowaniach profesjonalnych. Znakomita jakość obrazu gwarantowana przez panel S-IPS, uniwersalność współpracy z innymi urządzeniami dzięki zastosowaniu technologii ambix (VGA, DVI-I), a także wyjątkowo niskie zużycie energii oraz innowacyjne ekonomiczne tryby pracy EcoModes, gwarantujące bardzo korzystny całkowity koszt posiadania (TCO), to wystarczające atuty przemawiające za zakupem tego modelu monitora. Nowa seria „90” to wzornictwo, które jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Jednak monitor NEC MultiSync® LCD1990FX idzie w tym kierunku o krok dalej. Ramka otaczająca ekran jest wyjątkowo wąska (12 mm), konstrukcja ErgoDesign® zapewnia regulację wysokości ekranu nawet w zakresie 150 mm, nowe rozwiązanie podstawy monitora pozwala na jej błyskawiczne i łatwe odłączenie za pomocą mechanizmu szybkiego uwalniania, a dzięki wbudowanym uchwytom transport urządzenia staje się bardzo wygodny. Całkowicie nowatorskim rozwiązaniem są także przyciski menu — umieszczone w narożniku ekranu, w układzie przypominającym literę „L” — które dzięki zastosowaniu funkcji OSD umożliwiają obsługę monitora w sposób wręcz intuicyjny.

Produkowane przez firmę NEC Display Solutions wysokiej klasy monitory LCD z serii NEC MultiSync® 90 to szczytowe osiągnięcie technologiczne na rynku urządzeń do zastosowań profesjonalnych. Nie tylko doskonale sprawdzają się we współpracy z zaawansowanymi pakietami oprogramowania, ale także są w stanie spełnić wymagania obowiązujące w szczególnych środowiskach pracy, takich jak na przykład centa finansowe, giełdy itp. Aby w segmencie rynku monitorów najwyższej jakości móc zaoferować atrakcyjną pod względem cenowym alternatywę, jaką jest monitor NEC MultiSync® LCD1990FX, firma NEC Display Solutions skoncentrowała się na wyjątkowej jakości obrazu, ergonomii, oszczędnej eksploatacji i nowatorskim wzornictwie.

Nowy monitor LCD produkowany przez NEC Display Solutions charakteryzuje się wyrafinowanym wzornictwem i rozbudowaną funkcjonalnością. NEC MultiSync® LCD1990FX posiada wyjątkowo wąską ramkę wokół ekranu, o szerokości wynoszącej zaledwie 12 mm, umożliwiającą zestawianie dwu- lub wielomonitorowych płaszczyzn do prezentacji obrazu, na których odstępy pomiędzy poszczególnymi ekranami są prawie niezauważalne. Umieszczenie przycisków menu w narożniku ekranu, w układzie przypominającym literę „L”, to nowe rozwiązanie zastosowane również w innych modelach serii 90, które zostało już zarejestrowane jako wzór patentowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu obsługa monitora staje się niezwykle łatwa i w przypadku każdej jego funkcji odbywa się w sposób wręcz intuicyjny — zarówno przy poziomej, jak i pionowej orientacji ekranu. (Monitor NEC MultiSync® LCD1990FX wyposażony jest fabrycznie w technologię Toro™.) Do aktualnej orientacji ekranu dostosowuje się nawet nowo opracowana funkcja OSD, a jej działanie jest uzupełniane przez opcję OSD KeyGuide, która wyświetla na ekranie odpowiednie napisy i objaśnienia w taki sposób, że są one dobrze widoczne również w ciemnych pomieszczeniach. Wszystkie informacje, w tym aktualne ustawienia, wyświetlane są zawsze we właściwym miejscu i położeniu, niezależnie czy ekran ustawiony jest poziomo czy pionowo, tak aby jakiekolwiek zmiany parametrów można było wprowadzić w prosty i szybki sposób.

Podstawa monitora została całkowicie przeprojektowana, umożliwiając odchylanie ekranu, obrót prawie o 360°, a przede wszystkim pozwalając na regulację jego wysokości nawet — co wyjątkowe — w zakresie 15 cm (konstrukcja ErgoDesign®). Oznacza to, że użytkownik może precyzyjnie dopasować ustawienie ekranu do własnych potrzeb. Dzięki mechanizmowi szybkiego uwalniania Quick Release, stopkę, w której wbudowana jest prowadnica kabli, można szybko i łatwo odłączyć w celu zamocowania ekranu LCD albo do specjalnego ramienia, albo do konsoli ściennej. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w bankowości czy w centrach dyspozytorskich, czyli wszędzie tam, gdzie urządzenia muszą być poddawane częstym inspekcjom i przeglądom. Model NEC MultiSync® LCD1990FX został wyposażony w specjalny uchwyt do przenoszenia, umieszczony z tyłu obudowy, aby eksploatacja i transport monitora stały się jeszcze prostsze,.

Panel S-IPS o współczynniku kontrastu 800:1, jasności 250 cd/m2 i krótkich czasach reakcji gwarantuje znakomitą jakość obrazu. Aby korzyści wynikające z szerokiego kąta oglądania ekranu (178 stopni zarówno przy poziomej, jak i pionowej orientacji ekranu) mogły być w pełni odczuwalne przez użytkownika, firma NEC Display Solutions wykorzystuje najnowszą generację paneli S-IPS, dzięki którym przesunięcie kolorów (czyli uzależnienie wrażenia powstającego przy postrzeganiu kolorów od kąta patrzenia na ekran) należy już do przeszłości. Jest to szczególnie ważne w systemach wieloekranowych, gdy kilku użytkowników patrzy na ten sam wyświetlacz lub w sytuacjach, gdy z kolorem na obrazie związane są bardzo istotne informacje, np. o wzroście lub spadku notowań na giełdzie. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w monitorze NEC MultiSync® LCD1990FX jest funkcja AmbiBright. Wykorzystuje ona czujnik jasności światła do zrównoważenia wpływu zmian oświetlania otoczenia na wyświetlany obraz. W ten sposób funkcja ta zapewnia optymalną i niezmienną w czasie jakość obrazu, a równocześnie pozwala na oszczędność energii elektrycznej oraz zapobiega nadmiernemu obciążeniu wzroku. Jeszcze jedną zaletą jest zastosowana w monitorze technologia Ambix (DVI-I i VGA), dzięki której użytkownik zyskuje możliwość elastycznej konfiguracji sprzętu i alternatywnego przełączania dwóch różnych źródeł sygnału. Oznacza to, że do monitora oprócz źródła sygnału analogowego przyłączane może być źródło sygnału cyfrowego (lub nawet równocześnie dwa źródła sygnału analogowego). Słaby sygnał analogowy jest kompensowany przez funkcję CableComp — nawet przy znacznej długości kabli łączących monitor ze źródłem sygnału. Funkcja automatycznej diagnostyki wykrywa nieprawidłowości w działaniu modułu zasilania układu podświetlania matrycy lub zasilacza, a także nadmierny wzrost temperatury, a następnie odpowiednio to sygnalizuje.

W swojej nowej serii monitorów producent ze szczególną starannością potraktował zagadnienie ekonomii i ochrony środowiska, czego potwierdzeniem w przypadku modelu NEC MultiSync® LCD1990FX jest zmniejszenie zużycia energii. Nowo opracowany układ elektroniczny pozwolił także na wprowadzenie specjalnych ekonomicznych trybów pracy EcoModes. W trybach tych zużycie energii elektrycznej zostaje jeszcze bardziej ograniczone poprzez stopniową redukcję jasności ekranu. Przejść do takiego trybu pracy można w sposób szybki i prosty — za naciśnięciem jednego przycisku. A dodatkowo rozwiązanie to prowadzi także do zmniejszenia emisji cieplnej. To z kolei pozwala na zmniejszenie wydajności urządzeń klimatyzacyjnych, co przyczynia się do dalszego obniżenia kosztów. Wbudowany czasowy wyłącznik zasilania umożliwia automatyczne wyłączanie monitora po określonym czasie.

Monitor NEC MultiSync® LCD1990FX współpracuje z oprogramowaniem NaViSet® i NaViSet® Administrator. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli z serii „90”, monitor spełnia wszystkie aktualnie obowiązujące normy i standardy, w tym m.in. ISO 13406-2, Energy Star (4.0, warstwa 2), EC, TÜV GS, TÜV ERGONOMIE oraz TCO’03.

Dostępność i gwarancja

Model NEC MultiSync® LCD1990FX będzie dostępny w sklepach począwszy od maja 2006, w wersjach srebrno-białej i czarnej, a jego cena wyniesie 1660 PLN netto. NEC Display Solutions Europe zapewnia trzyletnią gwarancję w systemie door-to-door, obejmującą również system podświetlania ekranu.

Źródło: NEC Display Solutions

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spokój Film wyprodukował trailer radiowego serialu kryminalnego Radia Zet
W poniedziałek 26 września, na antenie Radia ZET, ruszył pierwszy radiowy serial kryminalny „Niech to usłyszą”. Spokój Film wyprodukował trailer promujący nową produkcję. Scenariusz serialu został napisany przez mistrzów polskiego kryminału, Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka.
Value Media z obsługą 360 grupy Trefl
Value Media wygrało przetarg na kompleksową obsługę mediową firmy Trefl SA. Agencja odpowiada za strategię, planowanie i zakup mediów online i offline. W obszarze digital i influencer marketingu Value Media będzie współpracować w modelu House of Communication z agencjami Group One: martech i e-commerce SalesTube oraz branded contentową Labcon.
Międzynarodowa promocja Promo Show 2023
Francja, Niemcy, Holandia, Litwa, Łotwa i Estonia. To kraje, od których rozpoczęta została międzynarodowa promocja targów PROMO SHOW. Wystawcy przyszłorocznej edycji rozdawali zaproszenia na lutowe wydarzenie oraz informowali o zachodzących zmianach na rynku targów reklamy w Polsce. Bezpośrednie spotkania z top agencjami dobrze rokują na frekwencje...
NT–ware, oddział Canon produkujący m.in. uznane oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.
Jak Polacy kupują online?
Odzież (65%), obuwie (52%) i kosmetyki (49%) to zdecydowanie najczęściej kupowane kategorie produktów w sieci. Decyzje zakupowe podejmujemy patrząc przede wszystkim na cenę produktów (77%) i czas realizacji zamówienia (44%), ale też dostępne formy płatności (28%).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764