logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nestlé pracuje nad butelką z odnawialnych surowców

  PR 14.03.2017, przeczytano 1273 razy
ilustracjastrzałka

Nestlé Waters we współpracy z firmą Danone oraz Origin Materials, startupem z Kalifornii, pracuje nad stworzeniem plastikowej butelki PET wykonanej w 100% ze zrównoważonych i odnawialnych surowców.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nestl%C3%A9-pracuje-nad-butelka-z-odnawialnych-surowcow,31791,artykul.html

Projekt NaturALL Bottle Alliance stanowi przełom naukowy w branży spożywczej. W projekcie wykorzystywane są surowce z biomasy stosowane do produkcji tektury lub trocin, dzięki czemu nie trzeba dokonywać alokacji zasobów, czy gruntów wykorzystywanych do produkcji żywności przeznaczonej dla ludzi lub zwierząt.

Dzięki partnerskiej współpracy między członkami projektu nowa technologia ma być dostępna dla całego przemysłu spożywczego. Projekt NaturALL Bottle Alliance to jedno z działań Nestlé mające na celu wyeliminowanie wpływu działalności firmy na środowisko do 2030 roku.

Źródło: Nestlé

www.nestle.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

przepraszam ale " ja ********"... wynajdzmy kolo od nowa...szkło juz nie pasi ? petow nie mozna recyklingowac?? jak nie maja co z kasa robic , to ja chetnie przytule

avatar użytkownika
,

Widać nowa butelka ma szansę być tańsza od szkła - nie martw się, nie tylko Ty lubisz przytulać. Koncerny są w tym lepsze.  

,

Łatwiej wymyślić biodegradowalną butelkę niż męczyć się z pozyskiwaniem szklanych opakowań z rynku wtórnego.
  

avatar użytkownika
,

Mówiąc o kosztach mamy na myśli oczywiście całość kosztów związanych z obrotem opakowaniami - a więc nie tylko produkcję, ale także całą logistykę i utylizację.  

avatar użytkownika
,

Szkło można umyć , nie trzeba go utylizowac  

avatar użytkownika
,

Umyć... wiesz że woda zaczyna być surowcem bardziej deficytowym niż ropa? W Azji środkowej kraje takie jak Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan - są gotowe skoczyć sobie w każdej chwili do gardeł z powodu wody. Ktoś to wszystko liczy, nie martw się. Ekologia w wypadku takich koncernów to narzędzie, a nie cel.  

avatar użytkownika
,

wode myjaca wystarczy zagotowac odfiltrowac i uzywac dalej (straty 3%?)
przy produkcji wode zuzywa sie trwale i o wiele wiecej ... sorry...

btw - temat jest mi bliski bo jestem pelen wkurwu jak oddaje wory pelne butelek z piwa "bezzwrotnych"
tyle pierdola o ekologii i ekonomii , zabojady szkopy czy makarony jakos moga sobie pozwolic na automaty skupujace butelki przy kazdym sklepie , u nas SIE NIE DA , lepiej produkowac wory smieci...
  

avatar użytkownika
,

No widzisz. U nas to zaborcy znieśli pańszczyznę i wygląda na to, że to zagraniczne koncerny uwolnią nas od wiecznego problemu zwrotu opakowań szklanych. A do tego czasu jedyne wyjście aby ratować nasze środowisko naturalne - nie pić piwa!  

,

Ja tam sobie chwalę szklane butelki. Umyję, wyparzę i mam na swoje ciemne rzemieślnicze.

Uważam też, że szkło jest najlepszym naczyniem na piwo. Także przez wzgląd na to, że w zasadzie można je recyklingować nieustająco, przy minimalnej stracie materiałowej.

  

avatar użytkownika
,

Zgadza się, tyle że Nestlé zamierza zdaje się sprzedawać w tych nowych opakowaniach inne rodzaje trunków.  

,

Niezależnie od trunków, byłoby lepiej, gdyby o konieczności używania określonego rodzaju naczynia decydował ktoś mądrzejszy aniżeli kapitalista liczący na zyski ze sprzedaży.

Nie to, że uważam właścicieli Nestle za głupich, ale żywię przekonanie, że recykling jest dla nich mniej istotny niż własny zysk.

Jak już będą wykorzystywali więcej niż 75% butelek z rynku wtórnego, mogą na 10% produkcji poeksperymentować na koszt konsumentów.
Wcześniej? Niekoniecznie.

  

avatar użytkownika
,

A skąd wiesz że w tym wypadku przeważyła decyzja kapitalisty? Tradycyjne butelki plastikowe nie stały się nagle nieopłacalne same z siebie - widać otoczenie biznesowe kształtowane przez decyzje polityczne zmienia się tak, że tego typu inicjatywa staje się dla kapitalistów opłacalna. Oczywiście kapitalista będzie przedstawiał swoje zaangażowanie jako samodzielną decyzję motywowaną dbałością o środowisko ale warto pamiętać, że działania PR i CSR mają konkretne cele marketingowe, przekładające się na zysk tak samo jak zmniejszenie kosztów logistyki czy produkcji.  

,

Przed laty, dwaj potentaci piwni mieli w swoich magazynach dużo butelek. Sęk tkwił w tym, że A miał butelki znane z piw B, a B, miał te od A.
Kilka miesięcy dogadywali się co do wymiany, i nie mogli dogadać.
W końcu jeden z nich uznał, że nie będzie się oglądał na konkurenta, to co ma odda jako stłuczkę do huty szkła, a zamówi nowe butelki z Czech.
Jedni twierdzą, że to urban legend, inni z kolei, że tak właśnie wygląda rynkowa rywalizacja.

Nie wierzę producentowi czegokolwiek, że robi cokolwiek z własnej woli, bo ma w poważaniu to czy tamto czy też troszczy się o cokolwiek poza własnym portfelem.

Kasa misie, kasa się liczy.
  

avatar użytkownika
,

Miło że choć raz zgodziłeś się ze zdaniem redakcji.  

,

Skoro wiesz o co biega, to po co publikujesz piarowe brednie o ochronie środowiska?
  

avatar użytkownika
,

Gazeta informująca o stanowisku rządu niekoniecznie musi się z tym stanowiskiem utożsamiać, podobnie my nie utożsamiamy się ze stanowiskami firm wyrażanymi w notkach PR. Ci którzy uważają że z notek PR nie wyniosą nic wartościowego, mogą ich nie czytać. Ci którzy czytają, zostają uczciwie uprzedzeni o zasadach gry i decydują się wejść do gry w pełni świadomie. Nie wyręczamy zatem użytkowników, ale oddajemy im wybór robiąc to na przejrzystych zasadach. Jest w tym coś złego?  

,

W publikowaniu naciąganych opowiastek niezgodnych z prawdą?

To pytanie retoryczne?
  

avatar użytkownika
,

Zwróć się z tym retorycznym pytaniem do mediów informujących o stanowiskach rządów, polityków, terrorystów, artystów, seksistów, faszystów, komunistów, populistów i cyklistów.  

,

Zadaję pytania tam, gdzie jestem.
Po co miałbym tracić czas na kontakty z mediami, z których nie korzystam?
  

avatar użytkownika
,

Czujemy się wyróżnieni, bardzo dziękujemy.  

,

Wyróżnieni?  

avatar użytkownika
,

Tym, że z nas korzystasz!  

,

Nie ekscytuj się, korzystam z różnych mediów.  

avatar użytkownika
,

Ale i tak kupiliśmy już paluszki i dwie butelki wody mineralnej w butelkach PET.  

,

Ale wiesz, że PET, nieprzerobiony przez Chińczyków na t-shirty, rozkłada się 100 lat?  

avatar użytkownika
,

Dlatego my zawsze palimy PETy nieopodal redakcji.  

,

My nie mamy redakcji, więc zakopujemy u sąsiada.
  

avatar użytkownika
,

Też fajnie.  

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764