logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nie daj się wymienić na robota: Kampania szkoły programowania Codecool

  PR 20.03.2019, przeczytano 1160 razy
ilustracjastrzałka

Już za dziesięć lat 90 proc. obecnych kompetencji zawodowych ulegnie dezaktualizacji – wynika zbadania  „Future of Skills. Employment in 2030”.  Rynek pracy, a także otaczająca nas rzeczywistość z pewnością będą wyglądać zupełnie inaczej, a to za sprawą dynamicznie postępującej robotyzacji. Czy maszyny zabiorą nam pracę? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić szkoła programowania Codecool w swojej nowej kampanii ,,Nie daj się wymienić na robota”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nie-daj-sie-wymienic-na-robota%3A-kampania-szkoly-programowania-codecool,381727,artykul.html

Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, roboty – to już nie science fiction, a nasza rzeczywistość. Nowoczesne technologie wyręczają nas w codziennych obowiązkach, dostarczają rozrywki, wspomagają w pracy zawodowej, a coraz częściej zupełnie w niej zastępują. Według opracowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne raportu „Przyszłość miejsc pracy 2018”, algorytmy i działająca w oparciu o nie technologia zwiększy udział we wsparciu realizacji obowiązków zawodowych ludzi średnio o 57%, powodując zmniejszenie udziału człowieka w realizacji obowiązków w czasie pracy z 71% do jedynie 58%. Zgodnie z raportem McKinsey Global Institute do 2030 roku sztuczna inteligencja będzie miała wpływ na 800 mln miejsc pracy. Już niebawem nie znajdziemy oferty na stanowisko kasjera, kierowcy, pracownika obsługi klienta czy doradcy finansowego. W czym zatem specjalizować się, by nie dać się zastąpić przez maszynę? Które umiejętności będą ,,na wagę złota” w erze postępującej robotyzacji?

Jak wygrać z robotem?

Już dziś wiadomo, że zarówno w bliższej, jak i tej dalszej przyszłości rynek intensywnie poszukiwać będzie specjalistów IT. Według Światowego Forum Ekonomicznego do 2022 wzrośnie zapotrzebowanie na analityków danych, specjalistów AI i machine learning czy programistów tworzących oprogramowania i aplikacje. Sztuczna inteligencja staje się jednak coraz bardziej zaawansowana technologicznie, dlatego przejmuje coraz więcej obowiązków, również tych pełnionych przez tak pożądanych specjalistów IT. Ci, którzy wyspecjalizowani są jedynie w konkretnych technologiach i bazują na wyuczonych schematach zastąpieni zostaną przez coraz inteligentniejsze maszyny.

- W szkole programowania Codecool stawiamy nacisk na kreatywność, umiejętność samodzielnego rozwiązania problemów, a także umiejętności miękkie, takie jak zdolność do pracy w zespole, komunikacja, czy umiejętność autoprezentacji. W tym bowiem nie zastąpią nas roboty, co podkreślamy w nowej kampanii szkoły – komentuje Jakub Dzięcielski, marketing manager szkoły programowania Codecool.

Celem nowej kampanii Codecool jest uświadomienie odbiorcom, że bez odpowiedniego przygotowania i kwalifikacji nie odnajdą się na rynku pracy przyszłości. Szkoła zachęca do podjęcia nauki programowania za równo osoby młode, które dopiero myślą nad swoim przyszłym zawodem, a także tych, którzy rozważają przebranżowienie. Kampania oparta jest na przyciągających wzrok grafikach z wizerunkiem robotów oraz haśle ,,Nie daj się wymienić na robota”. Obejmować będzie działania digitalowe na Facebooku i Instagramie oraz outdoor. Codecool planuje także reklamy pod hasłem ,,Made by robot” w formacie ATL oraz na wszystkich kanałach digitalowych. Ich treść pełna będzie gramatycznych błędów, imitujących język robotów. W ramach kampanii marka wyda wirtualne książki pt. ,,Bajki robotów” przedstawiające wizję świata zdominowanego przez roboty.

- Nauka w Codecool opiera się na rocznym, dziennym kursie programowania, zakończonym półrocznym stażem. Nasi studenci poznają najważniejsze języki programowania, ale przede wszystkim, pod okiem doświadczonych mentorów, uczą się samodzielnego dochodzenia do prawidłowych rozwiązań i trenują kreatywność. W Codecool stawiamy na rozwój kompetencji miękkich, czyli tego, w czym nie zastąpią nas roboty – podkreśla Jakub Dzięcielski, marketing manager szkoły programowania Codecool.

Źródło: Codecool

www.codecool.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Insignia kontynuuje współpracę z Südzucker Polska
Südzucker Polska SA jest klientem agencji Insignia od lutego 2020. Współpraca skoncentrowana jest wokół działań marketingowych dla marki Cukier Królewski.
SparkyB pomoże markom w tworzeniu angażującego contentu
Praca marketingowca w obecnych czasach jest wyzwaniem. Z badań Venngage wynika, że prawie 21% marketingowców poświęca ponad 20 godzin tygodniowo na tworzenie treści. Nie licząc weekendów, oznaczałoby to średnio 4 godziny dziennie przeznaczane na content. Największą trudnością jest znalezienie, czy wymyślenie odpowiednich treści do materiałów. Stąd pomysł na SparkyB –...
Superbet podsumowuje działania sponsoringowe
Sponsoring Lecha Poznań, Górnika Zabrze, reprezentacji polskich skoczków narciarskich czy największych w Polsce turniejów w szachach i darcie. Silny nacisk na mądre pomaganie, dawanie maksimum wartości kibicom i zaangażowanie w ważne inicjatywy dla społeczności. Wychodzenie poza schematy i szukanie nowych rozwiązań na niestandardowe aktywacje wokół współprac. To wszystko...
Agencja Onemulti partnerem w  kampanii UNDP „Weather Kids”
Agencja OneMulti jako Partner Aktywacyjny skoordynowała w Polsce proklimatyczną kampanię "Weather Kids". Międzynarodowy projekt, realizowany przez United Nations Development Programme (UNDP) w partnerstwie z ICCO, zaangażował łącznie 45 agencji PR i organizacji branżowych na kilku kontynentach. Kampania wystartowała 21 marca i do tej pory objęła swoim zasięgiem ponad 80...
Łucja Zaorska dołącza do Flying Bisons i FDC
Łucja Zaorska, doświadczona w branży filmowej producentka, objęła nowo powstałe stanowisko Senior Digital Producer & Team Lead w połączonym Flying Bisons i FDC.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764