logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nie żyje Janusz Stanny - mistrz polskiej ilustracji

  PR 15.02.2014, przeczytano 716 razy

Jak poinformowała Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, w wieku 81 lat zmarł Janusz Stanny, polski grafik, plakacista, ilustrator, rysownik, karykaturzysta, w latach 1986–2005 profesor tej uczelni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nie-zyje-janusz-stanny---mistrz-polskiej-ilustracji,20904,artykul.html

W latach 1951–1957 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dyplom uzyskał w pracowni plakatu u Henryka Tomaszewskiego (1957). Janusz Stanny był m.in. autorem ilustracji do Pana Tadeusza, Adama Mickiewicza, Biblii, bajek La Fontaine'a, Don Kichota i baśni H. Ch. Andersena. Był także autorem opracowań plastycznych filmów animowanych. Publikował swoje prace w Gazecie Wyborczej. W 2005 był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza.

W informacji opublikowanej na stronach warszawskiej ASP czytamy m.in.: "Profesor przez ćwierć wieku kierował Pracownią Książki i Ilustracji na Wydziale Grafiki, należał do ścisłego grona najlepszych polskich ilustratorów książkowych, rysowników prasowych, satyrycznych i plakacistów.

Był Twórcą ponad 200 ilustracji do książek, w tym w większości dla dzieci, wielokrotnie nagradzanym w kraju i za granicą."

Źródło: ASP Warszawa, Wikipedia

Tekst na licencji CC BY-SA 3.0

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sony zdobywcą czterech nagród w konkursie TIPA 2024
Firma Sony ma przyjemność poinformować, że stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) ponownie doceniło jej innowacje i osiągnięcia czterema nagrodami TIPA, między innymi w kategoriach „NAJLEPSZY HYBRYDOWY APARAT PROFESJONALNY” (Sony α9 III) i „NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT APS-C” (α6700).
Sony FE 16–25 mm F2.8 G: zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny G
Firma Sony poinformowała, że w ofercie jej pełnoklatkowych obiektywów α (Alpha) z mocowaniem typu E pojawi się nowy model FE 16–25 mm F2.8 G. Ten zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny pozwala utrzymać pełne otwarcie przysłony F2.8 w całym zakresie ogniskowych, od 16 mm do 25 mm. Łączy wysoką jakość obrazu z kompaktową,...
VeloBank rozstrzygnął przetarg na obsługę mediową w kanałach offline oraz digital. Zwycięską ofertę złożyła agencja Initiative. Firma zajmie się kompleksowymi działaniami reklamowymi VeloBanku. Pierwsza wspólna kampania zostanie zrealizowana już w maju br.
Zagrożone gatunki w 3D: kampania LG na Times Square
Zapowiadając nadejście Dnia Ziemi 2024, firma LG Electronics, zaprezentowała dziś trójwymiarowy anamorficzny obraz na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku, zwracając uwagę na wrażliwe i zagrożone gatunki zwierząt. Seria LG Endangered Species Series, która będzie trwała przez cały 2024 r., obejmuje współpracę z Discovery Education i National Wildlife...
Bramkarz Manuel Neuer ambasadorem kampanii Hisense
Międzynarodowy producent sprzętu gospodarstwa domowego, firma Hisense, rozpoczęła dziś kampanię „BEYOND GLORY” UEFA EURO 2024, zawierając kontrakt z niemieckim bramkarzem, zdobywcą Pucharu Świata i kapitanem FC Bayern Monachium Manuelem Neuerem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764