logo
WIADOMOŚCI

Niepodległość 1918-2018: Konkurs na plakat IPN

redakcja   30.03.2017, przeczytano 826 razy
ilustracjastrzałka

Biuro Edukacji Narodowej IPN organizuje konkurs na plakat prezentujący temat „Niepodległość 1918-2018”. Konkurs skierowany jest do studentów i młodych absolwentów wyższych szkół artystycznych (do 35 roku życia).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/niepodleglosc-1918-2018:-konkurs-na-plakat-ipn,32002,artykul.html

Celem konkursu jest uzyskanie zbioru oryginalnych dzieł sztuki projektowej, które w nowoczesnej formie graficznej odniosą się do wydarzeń historycznych – przeniosą w sferę znaku plastycznego idee niepodległości, polskości i wolności. Prace wykorzystane zostaną przez Instytut Pamięci Narodowej podczas obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Dla uczestników przygotowano cykl specjalnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli IPN i projektantów graficznych. Zajęcia ułatwią poszukiwanie odpowiedników graficznych zagadnień, pojęć i wydarzeń historycznych. Warsztaty odbędą się w: Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie i Katowicach. Informacje o terminach i miejscach poszczególnych warsztatów podane zostaną na Facebooku STGU i Strefie Edukacyjnej IPN.

Zadany temat traktowany jest w sposób otwarty – mile widziane są prace nawiązujące do stylistyki historycznej, wykorzystujące dokumenty, fotografie, dzieła sztuki, ale też te całkowicie autonomiczne formalnie.

Zgłoszenie pracy do Konkursu następuje poprzez przesłanie jej na adres mailowy: konkurs.ipn(at)stgu.pl do 15 maja 2017 roku. Nazwa pliku powinna zawierać imię i nazwisko autora.

Projekty oceni jury w składzie:

  • Krzysztof Iwański
  • Prof. dr hab. Lech Majewski
  • Dr hab. Dawid Korzekwa, prof. ASP
  • Dr Jarosław Szarek – Prezes IPN
  • Prof. Włodzimierz Suleja


Jury przyzna 1 nagrodę główną i 11 wyróżnień.

  • I nagroda: 8000 zł brutto
  • Wyróżnienia: po 1000 zł brutto


Nagrodzone projekty zostaną opublikowane w kalendarzu Instytutu Pamięci Narodowej na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Partner: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

Źródło: STGU, IPN

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018 wybrana
Za nami 16. edycja lokalnych finałów Imagine Cup. Trzy drużyny: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej oraz Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką oraz Politechnikę Warszawską, zwyciężyły odpowiednio w kategoriach Artificial Intelligence, Mixed Reality i Big Data. Podium dopełniła drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko Japońs...
3 nominacje dla ATS Display w konkursie POPAI France
POPAI France to jeden z największych w Europie konkursów branży materiałów wspierających sprzedaż (POSM). Zgłoszone przez ATS Display produkty po raz kolejny zostały nominowane do nagród głównych w swoich kategoriach.
Laureaci 57. edycji Standout. Light+Building 2018
12 kwietnia 2018 roku poznaliśmy Laureatów StandOUT. Light+Building 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Celem StandOUT. jest promocja polskich firm, których prezentacje marek i produktów wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce.
Design32: Najlepsze dyplomy projektowe ASP
Design 32 to konkurs wyłaniający najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych. Przegląd dyplomowych prac magisterskich organizowany przez ASP w Katowicach jest nie tylko prestiżowym, branżowym wydarzeniem, ale również prezentacją aktualnych tendencji w dizajnie. To już ósma edycja tego wydarzenia.
Ekspozycja Roku 2017: I miejsce dla Extend Vision
W ubiegły piątek, 23 marca 2018, podczas gali MP Power Awards miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie Ekspozycja Roku 2017.
 
czwartek 19.04.2018, 115 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone