logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nieszablonowe kampanie to efekt współpracy opartej na zaufaniu

  PR 12.11.2019, przeczytano 626 razy

Wraz z dojrzewaniem rynku handlu detalicznego w Polsce rosną także oczekiwania konsumentów, którzy stają się coraz bardziej wymagający i nastawieni na oryginalne doświadczenia. Dynamiczny rozwój centrów handlowych i rozszerzanie ich kompetencji poza obszary stricte zakupowe wymagają kreatywności w konkurencji o uwagę klienta. Odpowiedzią firm może być sięganie po nieszablonowe pomysły, wykraczające poza standardy rynkowe. W tym celu niezbędna jest odpowiednia przestrzeń do twórczych działań, oparta na zaufaniu zespołów projektowych po stronie zarządcy i właściciela centrum.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nieszablonowe-kampanie-to-efekt-wspolpracy-opartej-na-zaufaniu,384678,artykul.html

Współcześni klienci coraz częściej traktują centra handlowe nie tylko jako destynację zakupową, ale również jako miejsce spotkań, nowoczesnych usług oraz rozrywki – co za tym idzie oczekują nowych wrażeń i niestandardowych działań. To szczególnie istotne, gdy do głosu dochodzą młodsze generacje konsumentów. Dbałość o kreowanie jak najlepszego customer experience ma dziś szczególne znaczenie i wpływa na ich lojalność.

Sięganie po nieszablonowe rozwiązania i wdrażanie unikalnych pomysłów w realizowanych kampaniach marketingowych pozwalają nie tylko na osiąganie założonych celów projektów, ale też wyróżnienie się spośród konkurencji na całym rynku. To z sukcesem udaje się firmie Apsys Polska, zarządzającej 23 centrami handlowymi w Polsce, która stawia na efektywną współpracę zespołów pracujących w centrali firmy oraz w samych centrach. Nie bez powodu w ostatnim czasie Apsys Polska został wybrany drugą firmą wśród organizacji mających największy wpływ na rozwój rynku centrów handlowych w ostatnim dziesięcioleciu. Specjalny plebiscyt został zorganizowany przy okazji jubileuszowej X edycji konkursu PRCH Retail Awards 2019.

- Jesteśmy zaangażowani w życie zarządzanych przez nas centrów. Efektywna współpraca naszych zespołów bazuje na zaangażowaniu i wzajemnym zaufaniu. Przyświeca nam wspólny cel, aby kampanie marketingowe, eventy, akcje CSR i wszelkie inne realizacje jak najlepiej odpowiadały na potrzeby rynku i współgrały z życiem lokalnej społeczności. Staramy się szukać rozwiązań nieszablonych, które wyznaczają nowe standardy na rodzimym rynku. Wyrazem tego są zdobywane nagrody w prestiżowych konkursach branżowych, takie jak przyznane w ostatnim czasie statuetki PRCH Retail Awards 2019 dla Posnanii i Galerii Katowickiej – mówi Agnieszka Tomczak-Tuzińska, Dyrektor Marketingu w Apsys Polska.

Niestandardowe konwencje potrafią nie tylko zaskoczyć pomysłem, ale też swoimi efektami. Tak stało się przy okazji kampanii „Katowice Fashion Week – City Edition” Galerii Katowickiej, za którą centrum otrzymało srebrną nagrodę PRCH w kategorii „Kampania Wizerunkowa”. Unikalne aktywacje realizowane w ramach projektu na tyle zachęciły najemców Galerii, że – po raz pierwszy od czasu wprowadzenia tej cyklicznej kampanii – tak licznie włączyli się w akcję, deklarując ponad 90% poparcie dla kolejnych edycji. Za efektywną współpracę z najemcami i całokształt prowadzonych działań we wszystkich aspektach biznesowych Galeria okazała się także bezkonkurencyjna w kategorii „Centrum Handlowe Roku – Best Performance”, w której otrzymała złotą statuetkę.

Osiąganie doskonałych wyników (best performance) nie jest jednak możliwe bez szczególnej dbałości o jakość obsługi klienta, który stoi na czele wszystkich wdrażanych projektów. Niezwykle ważne jest poznanie jego potrzeb – prawidłowy insight konsumencki pozwala na osiągnięcie założonych celów i wygenerowanie zaangażowania u grupy docelowej. Wyzwaniem jest przełożenie tej wiedzy na efektywną komunikację, w ramach której można wykorzystać dorobek nowych technologii i różnorodne kanały dotarcia. Te składowe zadecydowały o sukcesie Posnanii, która za swoje kampanie zdobyła dwie srebrne statuetki PRCH w kategoriach Kampania Posprzedażowa i Kampania Internetowa.

Ciągły rozwój to dla Apsys sztuka myślenia poza utartymi schematami i odwaga w realizacji nieszablonowych pomysłów. Decyzje związane z wdrożeniem konkretnych kampanii są determinowane przede wszystkim poziomem użyteczności dla konsumenta i elementami innowacyjnymi, tak aby móc zaistnieć w jego świadomości na stałe. Same nagrody stanowią zaś symbol zaangażowania wszystkich stron i napędzają do dalszej pracy nad kreowaniem wysokojakościowych projektów. Gotowość do realizacji ambitnych celów jest potwierdzona wieloletnim doświadczeniem i regularnie osiąganymi sukcesami.

Źródło: Apsys Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.
Kampania Kompanii Piwowarskiej z nagrodą ECU Sustainability Awards
Kompania Piwowarska po raz czwarty razem z Fundacją „Dom w Łodzi” prowadziła kampanię społeczną FASOFF, szerzącą świadomość na temat FAS czyli alkoholowego zespołu płodowego. Tym razem pod hasłem: „Będę TATĄ! - nie piję razem z nią”. Kampania otrzymała nagrodę ECU Sustainability Award przyznawaną podczas European Circular Retail Congress, będącego częścią...
Konkurs na nazwę dla polskich myśliwców F-35
W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764