logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikkor Z 600mm f/6.3 VR S: najlżejszy obiektyw stałoogniskowy 600 mm

  PR 11.10.2023, przeczytano 633 razy
ilustracja

Nikon poszerza swoją ofertę lekkich superteleobiektywów z serii S o pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S. Optyka stworzona do fotografowania z ręki, o nieprzeciętnej ostrości, zapewnia świetną jakość zdjęć. Od dzikiej przyrody, sporty motorowe, po samoloty – fotografowie mogą uchwycić prędkość, moc i szczegółowe detale.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikkor-z-600mm-f-6.3-vr-s%3A-najlzejszy-obiektyw-staloogniskowy-600-mm,401696,artykul.html

Zdjęcia w wysokiej jakości w każdych warunkach

Niezależnie od tego, czy tworzone są zdjęcia czy filmy, parametry optyczne obiektywu Nikon zapewniają efektowne jakość o doskonałej ostrości i estetycznym efekcie bokeh. Gwarantują to obiektywy stałoogniskowego z serii S. Nawet w miejscu, gdzie unosi się pył lub przy skierowaniu aparatu prosto w stronę zachodzącego słońca, zdjęcia są wyjątkowo ostre i wyraźne przy każdym ustawieniu przysłony. W warunkach słabego oświetlenia, o zmierzchu, o świcie lub w gęstym lesie, można skorzystać z systemu redukcji drgań na poziomie nawet 6,0 stopni, aby uzyskać stabilne, nieporuszone zdjęcia.1 Miłośnicy dzikiej przyrody docenią cichy i precyzyjny autofokus, który śledzi obiekty i ustawia na nich ostrość niemal bezgłośnie.

– Nowy obiektyw 600mm f/6.3 S-Line umożliwia wykonywanie niesamowitych zdjęć podczas fotografowania z ręki. Bogate kolory, wyraźne tekstury i efekt bokeh – to robi wrażenie. Nowy model wraz z obiektywami 400mm f/4,5 i 800mm f/6,3 S-Line to świadectwo tego, że Nikon poszerza możliwości dla fotografów, którzy cenią sobie elastyczność. Daje ją lekki superteleobiektyw najwyższej jakości. – komentuje Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe

Ultralekki obiektyw stałoogniskowy

NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S waży około 1470 g (wraz z pierścieniem do mocowania na statywie) i jest najlżejszym w swojej klasie obiektywem stałoogniskowym 600 mm. Dzięki środkowi ciężkości znajdującemu się bliżej korpusu aparatu jest wyjątkowo dobrze wyważony i pozwala na komfortowe fotografowanie z ręki. Pomimo ogniskowej 600 mm, łatwo jest nim manewrować z niezwykłą płynnością nawet podczas panoramowania lub kadrowania obiektów znajdujących się blisko lub nad głową. Wysokiej jakości uszczelnienie sprawia, że obiektyw doskonale nadaje się do użytkowania w trudnych warunkach i przy niepewnej pogodzie.2 Ponadto fotografowie potrzebujący jeszcze większej ogniskowej, mogą połączyć obiektyw NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S z telekonwerterem serii Z bez obawy przed gorszą rozdzielczością zdjęć.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

  • Najlżejszy obiektyw stałoogniskowy 600 mm w swojej klasie: superteleobiektyw stałoogniskowy waży ok. 1470 g (wraz z pierścieniem do mocowania na statywie), a jego środek ciężkości znajduje się bliżej korpusu aparatu, co zapewnia idealne wyważenie.
  • Doskonałe parametry optyczne serii S: szkło SR i ED zapobiega aberracjom i powstawaniu kolorowych obwódek. Powłoka nanokrystaliczna niweluje refleksy i efekt flary, zapewniając nadzwyczajny kontrast.
  • AF, który pozostaje zawsze na tropie: niezależnie od tego, czy fotografujesz pokazy w powietrzu, ptaki w locie, czy ulotny moment kontaktu wzrokowego. Ten superteleobiektyw będzie śledzić obiekty i ustawiać na nich ostrość niemal całkiem bezgłośnie.
  • Stabilizacja obrazu VR na poziomie nawet 6,0 stopni: wbudowany w obiektyw optyczny system redukcji drgań (VR) zapewnia stabilizację umożliwiającą wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5,5 stopnia lub o 6,0 stopni w przypadku używania aparatu Z obsługującego synchroniczny VR.1
  • Wysokiej jakości uszczelnienie: gumowe uszczelki chronią wszystkie ruchome części, w tym mocowanie obiektywu przed pyłem, zabrudzeniami i wilgocią. Powłoka fluorowa Nikon ułatwia czyszczenie przedniej soczewki obiektywu.2
  • Intuicyjne sterowanie dotykowe: funkcje można przyporządkować do przycisków L-Fn oraz bezgłośnego pierścienia sterującego. Przycisk pamięci umożliwia natychmiastowe przywoływanie ustawień ostrości.
  • Ostre zdjęcia nawet z telekonwerterem: każda z zalet tego obiektywu, zarówno doskonały AF, jak i VR, jest dostępna podczas używania telekonwerterów Z. Ogniskową można zwiększyć o 2x (do 1200 mm) lub o 1,4x (do 840 mm).

Źródło: Nikon Europe

Dodatkowe informacje:

1 Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association: w trybie NORMALNYM uzyskuje się wydłużenie czasu otwarcia migawki o 6 stopni, gdy obiektyw jest używany z aparatem Z, w którym jest dostępny synchroniczny VR. Wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5,5 stopnia uzyskuje się, gdy obiektyw jest zamocowany na aparacie bezlusterkowym wyposażonym w matrycę odpowiadającą klatce filmu 35 mm.

2 Nie gwarantuje się odporności tego obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie magnetyczne Coala MagForce dostępne w Antalis
Antalis wprowadza na rynek Coala MagForce, folię magnetyczną nowej generacji, która zapewnia większą siłę trzymania przy jednoczesnej redukcji wagi.
21 czerwca br. Shell wystartował z akcją promocyjną, w ramach której klubowicze Shell ClubSmart mogą zaoszczędzić do 40 gr na litrze paliwa. Z oferty można skorzystać przez 7 dni w tygodniu, tankując minimum 10 l wskazanego paliwa. Promocja potrwa do 15 września 2024 r.
Sekretne zakupy zwierząt domowych w kampanii Frisco
Sklep internetowy Frisco poszerza ofertę asortymentową produktów dla zwierząt domowych. Kategoria Dla Zwierząt obejmuje teraz szeroki wybór karm i przysmaków. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na kompleksowe zakupy online również dla czworonożnych członków rodziny. W nowej kampanii „Sekretne zakupy zwierząt domowych” lider...
AMS: efektywnościowe rozliczanie retargetowanych reklam wideo
Efektywnościowy model rozliczenia Cost Per View (CPV) jest już dostępny w AMS w retargetingu reklamy OOH na urządzenia mobilne i uwzględnia tylko spoty reklamowe obejrzane w całości.
Saatchi & Saatchi kampanią loterii konsumenckiej OBI
Agencja Saatchi & Saatchi (Publicis Groupe) odpowiada za koncept strategiczno-kreatywny oraz realizację materiałów kampanii promującej „Wielką Loterię w aplikacji heyOBI”. Działania obejmują telewizję, social media oraz content video.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764