logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon: bezlusterkowiec Z 30 oraz superteleobiektyw Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S

  PR 29.06.2022, przeczytano 405 razy
ilustracjastrzałka

Nikon ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu dwóch nowych produktów na rynek. Pierwszy z nich to Nikon Z 30, który pozwala osiągnąć wyższy poziom jakości videoblogów, a drugi to superteleobiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z 400m f/4.5 VR S, zaprojektowany z myślą o niezwykłej poręczności. Mały bardzo łatwy w użyciu bezlusterkowiec Z 30 ma ogromny potencjał i jest przeznaczony dla każdego, kto chce zerwać z ograniczeniami smartfona i tworzyć videoblogi o wyższej jakości obrazu oraz dźwięku — a także, dzięki zdjęciom o bogatych szczegółach, zainteresować obserwatorów. Z kolei superteleobiektyw, dzięki temu, że jest lekki idealnie sprawdzi się w podróży, a ponadto posiada ogniskową 400 mm, która sprawia, że zapiera dech w piersiach jakością zdjęć, jak zwykle w serii S.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon%3A-bezlusterkowiec-z-30-oraz-superteleobiektyw-nikkor-z-400mm-f-4.5-vr-s,396424,artykul.html

Nikon Z 30

Od unboxingów po gotowanie, od podróży po parkour – aparat Z 30 pozwala łatwo nagrywać energetyczne videoblogi o profesjonalnej jakości, z wyraźnym obrazem, dużą lub małą głębią ostrości i czystym dźwiękiem, jakich można oczekiwać od najwyższej klasy vlogerów i streamerów. Aparat jest wyposażony w matrycę formatu DX (znacznie większą od matrycy smartfona), pozwalającą na nagrywanie materiałów wideo z ostrym, bogatym w szczegóły obrazem, którego nie można zarejestrować smartfonem. Vlogerzy mogą swobodnie rejestrować długie ujęcia, ponieważ aparat pozwala na nagranie nawet 125 minut nieprzerwanego materiału. Ponadto podczas filmowania jest dostępny ciągły autofokus. Aparat Z 30 wykorzystuje całą wielkość matrycy, aby zapewnić nagranie (w przybliżeniu) 100% pola widzenia — a wbudowany mikrofon stereofoniczny, lub mikrofon zewnętrzny, gwarantuje doskonałą jakość dźwięku.

Tworzenie treści, które robią wrażenie, bez dodatkowej edycji nigdy nie było tak łatwe, a możliwości opowiadania historii przy użyciu aparatu Z 30 i szybko poszerzającej się gamy obiektywów NIKKOR Z są nieograniczone. Ruchomy monitor dotykowy ułatwia rejestrowanie ujęć pod dowolnym kątem, a głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwia stabilne fotografowanie z ręki, nawet przy wyciągniętym ramieniu. Zmiana jakości videobloga jest tak łatwa, jak zmiana obiektywów, a aparat Z 30 jest wyposażony w zaawansowane funkcje automatyczne, które zapewniają jeszcze większą swobodę twórczą. Niezależnie od tego, jak vlogerzy chcą doskonalić swoje treści, aparat Z 30 gwarantuje im szerokie możliwości urzeczywistniania pomysłów.

- Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić najmłodszego członka rodziny Nikon Z. To aparat dla vlogerów – jest mały a jednocześnie ma wielki potencjał, przez co pozwala osiągnąć jakość videoblogów znacznie przewyższającą możliwości smartfona. Użytkownicy otrzymują nie tylko znacznie większą matrycę, która jest niezbędna do rejestrowania wyróżniających się materiałów, ale mogą też swobodnie rozbudowywać swój zestaw, w miarę rozwijania umiejętności, lub gdy zechcą tworzyć treści w nowym stylu – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe

Superteleobiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z 400m f/4.5 VR S

Dzika przyroda, sport, szybkie aktywności, portrety wykonywane z dużej odległości. Wytrzymały, a jednocześnie kompaktowy i lekki superteleobiektyw pozwala na uchwycenie tak wielu ujęć, dzięki długiej ogniskowej, doskonałej rozdzielczości i wygodnej obsłudze. Niezwykle poręczna konstrukcja, masa ledwie około 1 245 g i długość tylko 234,5 mm sprawiają, że NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S jest klasą samą w sobie. Ponadto fotografowie mogą „na stałe” przymocować ten superteleobiektyw, do aparatu. Ta funkcja sprawdzi się szczególnie podczas pieszych wędrówek po górach.

Wyjątkowa zdolność rozdzielcza tego superteleobiektywu umożliwia uzyskanie pięknego efektu bokeh oraz doskonałych kolorów, kontrastu i ostrości zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań gwarantuje stabilność obrazu. Maksymalny otwór względny f/4,5 zapewnia twórczą swobodę fotografowania w świetle zastanym, a autofokus działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho. Ponadto ten superteleobiektyw współpracuje z telekonwerterami Z, które wydłużają ogniskową do 560 mm lub 800 mm.

Dobre wyważenie konstrukcji sprawia, że środek ciężkości obiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne śledzenie, panoramowanie i zatrzymywanie. Podczas fotografowania z ręki wygodniej trzymać obiektyw i szybciej przyjąć pozycję, która umożliwia uchwycenie ulotnej chwili. Funkcje elementów sterujących są w pełni konfigurowalne, a zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi chroni zarówno obiektyw, jak i aparat.

- Ten ekscytujący nowy superteleobiektyw 400 mm pozwala osiągnąć nowy poziom płynności i szybkości reakcji podczas fotografowania. Niezależnie od fotografowanego obiektu, takie wyważenie i łatwość obsługi pozwalają uchwycić każde ujęcie. Ponadto obiektyw nie obciąża nadmiernie kręgosłupa podczas długich wędrówek w poszukiwaniu najlepszego miejsca lub obiektu – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

 • Superporęczny superteleobiektyw: ogniskowa 400 mm. Waży zaledwie około 1245 g i ma długość tylko 234,5 mm.
 • Idealnie wyważony: środek ciężkości tego obiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne śledzenie, panoramowanie i zatrzymywanie.
 • Maksymalny otwór względny f/4,5: piękny efekt bokeh i ekspresyjna głębia ostrości pozwalają wyodrębniać obiekty z ruchliwego tła. Szybka akcja jest łatwa do uchwycenia.
 • Doskonałe parametry optyczne: Powłoka nanokrystaliczna firmy Nikon znacznie redukuje refleksy i flarę. Soczewki Super ED, ED i SR niwelują aberrację chromatyczną od środka do krawędzi kadru.
 • Szybkie, ciche ustawianie ostrości: AF działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho — śledzenie przebiega płynnie, niezależnie od tego, czy fotografujesz wyścigi samochodowe, czy ptaki i dziką przyrodę.
 • Imponująca stabilność: Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań firmy Nikon pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia.[1]¹ Gdy obiektyw jest używany z aparatem Z 9, synchroniczny VR umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 6 stopni.[2]²
 • Konfigurowalne elementy sterujące: do wygodnie rozmieszczonych przycisków L-Fn oraz bezgłośnego pierścienia sterującego można przypisywać różne funkcje. Do zapisywania odległości zdjęciowych można użyć przycisku pamięci.[3]³
 • Zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi: uszczelnienie chroniące przed czynnikami atmosferycznymi oraz gumowa uszczelka zabezpieczają wszystkie ruchome elementy przez kurzem, brudem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon ułatwia czyszczenie przedniej soczewki obiektywu.[4]⁴
 • Współpracuje z telekonwertrem: ogniskową można wydłużyć do 560 mm stosując TELEKONWERTER Z TC-1.4x lub do 800 mm stosując TELEKONWERTER Z TC-2.0x.

Podsumowanie najważniejszych cech: Nikon Z 30

 • Wyższa jakość videoblogów: możliwość nagrania nawet 125 minut nieprzerwanego materiału. Filmy poklatkowe i płynne spowolnione nagrania w rozdzielczości Full HD (120p), urzekające obserwujących profil społecznościowy.
 • Oszałamiająca jakość obrazu: duża matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli pozwala na rejestrowanie filmów i zdjęć o bogatych szczegółach. Elektroniczna redukcja drgań (e-VR) firmy Nikon pozwala rejestrować materiały video z wyraźnym i stabilnym obrazem.
 • Czysty, wyraźny dźwięk: aparat jest wyposażony we wbudowany mikrofon stereofoniczny o dużej czułości i może współpracować z opcjonalnym mikrofonem zewnętrznym. Funkcja redukcji szumu wiatru umożliwia kontrolowanie wpływu otoczenia.
 • Ruchomy monitor dotykowy: pozwala na wyjątkowo łatwe nagrywanie videoblogów z perspektywy pierwszoosobowej i wykonywanie autoportretów.
 • Tryb video AF: wykorzystuje ciągły autofokus, aby niezawodnie ustawiać ostrość. Idealnie sprawdza się przy rejestrowaniu akcji lub nagrywaniu w ruchu videoblogów z perspektywy pierwszoosobowej.
 • Tryb autoportretu: wystarczy obrócić monitor do przodu, a aparat natychmiast przełączy się w tryb autoportretu i usunie z ekranu zbędne informacje, zapewniając pełną widoczność kadru.
 • AF z wykrywaniem oczu i z wykrywaniem zwierząt: dostępny zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Utrzymuje ostrość na oczach ludzi, kotów i psów, nawet jeśli na chwilę odwrócą się od aparatu.
 • 11 kl./s: tryb szybkich zdjęć seryjnych z pełnym śledzeniem AF/AE pozwala w samym środku akcji uchwycić ujęcia idealne na Instagrama.
 • Łatwe rejestrowanie: przycisk nagrywania video na korpusie aparatu jest łatwo dostępny niezależnie od orientacji kadru. Ponadto aparat umożliwia zapisywanie oddzielnych ustawień dla filmów i zdjęć, a następnie przełączanie się między nimi w razie potrzeby.
 • Kreatywne ustawienia Picture Control: 20 filtrów dostępnych w aparacie zarówno podczas filmowania, jak i fotografowania. Ustawienia wszystkich filtrów można indywidualnie dostosowywać, a ich efekty są widoczne w czasie rzeczywistym podczas rejestrowania obrazu.
 • Łatwe nawiązywanie połączeń i udostępnianie: Bluetooth i Wi-Fi umożliwiają łatwe nawiązywanie połączenia niemal wszędzie. Aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwia natomiast przesyłanie filmów i zdjęć do urządzenia inteligentnego.
 • Kabel USB typu C w zestawie: zapewnia stałe zasilanie aparatu Z 30, pozwalając na jednoczesne transmitowanie na żywo videoblogów i ładowanie akumulatora aparatu.
 • Wymienne obiektywy: można stosować wszystkie obiektywy NIKKOR Z lub podłączyć opcjonalny adapter FTZ II i używać obiektywów do lustrzanek cyfrowych z bagnetem Nikon F.
 • Akcesoria do nagrywania videoblogów: aparat współpracuje z wieloma popularnymi akcesoriami dla vlogerów. Nikon oferuje też specjalnie dobrane zestawy dla vlogerów, zawierające cały sprzęt, który jest potrzebny do osiągnięcia nowej jakości videoblogów.

ilustracjastrzałka

Źródło: Nikon

www.europe-nikon.com

Dodatkowe informacje:

[1] stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association: w trybie NORMALNYM uzyskuje się wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5,5 stopnia, gdy obiektyw jest zamocowany na aparacie bezlusterkowym wyposażonym w matrycę odpowiadającą klatce filmu 35 mm.
[2] Wydłużenie czasu otwarcia migawki o 6,0 stopni uzyskuje się, gdy obiektyw jest używany z aparatem Z 9 i jest włączony synchroniczny VR.
[3] Przycisk pamięci można aktywować po uaktualnieniu oprogramowania sprzętowego.
[4] Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dentsu Polska rusza z kampanią outdoorową
8 sierpnia Grupa Reklamowa Roku 2022 rozpoczęła outdoorową kampanię pod hasłem „Mamy wszystko pod jednym dachem. Brakuje tylko Ciebie”. Billboardy zachęcające do dołączenia do zespołu dentsu Polska pojawiły się w Warszawie i Białymstoku. 
Intermarché kontynuuje remodeling swoich sklepów
Grupa Muszkieterów konsekwentnie się rozwija, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania swoich klientów oraz franczyzobiorców. Dlatego sieć Intermarché postawiła na remodeling supermarketów w koncepcie Power, którego filarem są kategorie świeże. Sklepy zyskały zupełnie nowy wizerunek i zapewniają klientom jeszcze...
Robert Makłowicz w kampanii Alfa Romeo
Dwa z ostatnich odcinków programu Roberta Makłowicza publikowanych na kanale YouTube autora powstały we współpracy z marką Alfa Romeo (Grupa Stellantis). Współpraca jest elementem kampanii promującej najnowszego hybrydowego SUV-a Alfa Romeo Tonale i była koordynowana przez agencje należące do Publicis Groupe: LiquidThread, Leo Burnett, Performics i Starcom.
Praca z leżaka w Hiszpanii? Whites stawia na „Workation”
Krzesła zmienione na leżaki, a biuro na jakikolwiek miejsce do pracy – byle z WiFi i z widokiem. Od września ludzie z zespołów agencji Whites będą sprawdzać, czy bliskość wody, słońca i ciekawe otoczenie może poprawiać produktywność, integrować i relaksować.
Edukacyjna gra AR w kampanii dzielnicy Wisła
Nadwiślańskie bulwary i plaże tętnią życiem – zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie spędzają lato nad brzegami Wisły. Nie jest to jednak wyłącznie miejsce spotkań – to również wizytówka i serce Warszawy z bogatą historią. Aby zachęcić odwiedzających do odkrywania jej tajemnic, Dzielnica Wisła w ramach tegorocznej kampanii przygotowała...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764