logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon: nowy system mocowania Z i wprowadza do sprzedaży dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe

  PR 23.08.2018, przeczytano 866 razy
ilustracjastrzałka
NIKON Z7

Firma Nikon z przyjemnością ogłasza premierę pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Nikon formatu FX, Z 7 i Z 6, oraz obiektywów NIKKOR Z z nowym mocowaniem o większej średnicy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon%3A-nowy-system-mocowania-z-i-wprowadza-do-sprzedazy-dwa-pelnoklatkowe-aparaty-bezlusterkowe,37666,artykul.html

System mocowania Nikon Z – bez lustra od nowa

System mocowania Z obejmuje aparaty bezlusterkowe z nowym mocowaniem o większej średnicy, a także współpracujące obiektywy NIKKOR i akcesoria. Jest realizacją naszej wizji dążenia do osiągnięcia zupełnie nowego wymiaru osiągów optycznych. Opiera się na tradycyjnej dla firmy Nikon jakości, doskonałej technologii fotograficznej, świetnej funkcjonalności oraz niezawodności znanej już z naszych lustrzanek cyfrowych.

Podstawowym elementem systemu Z jest nowe mocowanie o większej średnicy, które daje większą swobodę projektantom obiektywów, a także poszerza możliwości twórcze fotografów. W ofercie systemu mocowania Z znajdzie się wiele różnych wysokiej jakości obiektywów[1], w tym najjaśniejszy w historii firmy Nikon obiektyw o przysłonie f/0,95. Ponadto nowy adapter do mocowania zapewni zgodność z obiektywami NIKKOR F, oferując fotografom jeszcze większy wybór.

Litera Z oznacza początek zupełnie nowego rozdziału. System Nikon Z wyraża nasze dążenie do uzyskania niezrównanych osiągów. Kompletnie zmienia definicję tego, co jest możliwe. Daje także fotografom dostęp do narzędzi zapewniających jeszcze większą swobodę twórczą.

Firma Nikon zwiększy wartość aparatów bezlusterkowych, utrzymując swoją tradycję jakości i reagując na ewolucję technologii fotograficznej. Oferując fotografom nowe ekscytujące produkty, Nikon utrzyma dominującą pozycję w branży.

Informacje o aparatach Z 7 i Z 6

zAparaty Z 7 i Z 6 są wyposażone w opracowaną przez firmę Nikon, nową pełnoklatkową matrycę CMOS formatu FX wykonaną w technologii BSI. Mają też wbudowany AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej i najnowszy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6.

Model Z 7 ma 45,7 mln efektywnych pikseli i obsługuje standardowy zakres czułości ISO 64–25600. W połączeniu z obiektywami NIKKOR Z aparat zapewnia zachwycający poziom ostrości i szczegółowości zdjęć aż po brzeg kadru.

Z 6 to wszechstronny aparat formatu FX z 24,5 mln efektywnych pikseli, obsługujący standardowy zakres czułości ISO 100–51200. Model Z 6 zapewnia doskonałe osiągi przy wyższych ustawieniach czułości i umożliwia pełnoklatkowe nagrywanie filmów 4K UHD z odczytem pełnych pikseli. Dzięki temu poradzi sobie w wielu rozmaitych zastosowaniach, na przykład podczas fotografowania w słabo oświetlonych miejscach lub w trakcie nagrywania filmów.

ilustracjastrzałka

Główne zalety modeli Z 7 i Z 6

Opracowana przez firmę Nikon nowa matryca CMOS formatu FX wykonana w technologii BSI z wbudowanym AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej.

W obydwu modelach, Z 7 i Z 6, zastosowano wykonaną w technologii BSI matrycę CMOS z wbudowanym AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej. Model Z 7 ma 45,7 mln efektywnych pikseli i umożliwia fotografowanie w standardowym zakresie czułości ISO od 64 do 25600 (możliwe jest także jej obniżenie do odpowiednika ISO 32 i podniesienie do odpowiednika ISO 102400). Aparat Z 6-ma natomiast 24,5 mln efektywnych pikseli i obsługuje szeroki zakres czułości ISO 100–51200 (można ją też zmniejszyć do odpowiednika ISO 50 lub zwiększyć do odpowiednika ISO 204800).

Hybrydowy AF z polami AF pokrywającymi około 90% kadru

Modele Z 7 i Z 6 mają odpowiednio 493 i 273 pola AF[2], pokrywające około 90% kadru w pionie i poziomie. Hybrydowy AF korzysta z algorytmu zoptymalizowanego dla matrycy formatu FX, aby automatycznie przełączać między AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej a AF z detekcją kontrastu. Korzystając z obiektywów NIKKOR Z, można jeszcze bardziej poprawić precyzję AF zarówno w zdjęciach, jak i filmach.

Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 gwarantujący ostre i wyraźne zdjęcia, a także nowe funkcje dające swobodę twórczej ekspresji

Aparaty Z 7 i Z 6 są wyposażone w nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6. Dzięki znakomitej zdolności rozdzielczej obiektywów NIKKOR Z i NIKKOR F obiekty są odwzorowane z jeszcze większą ostrością. Szumy są skutecznie redukowane.

Oprócz tego do parametrów ostrości w ustawieniach Picture Control dodano opcję wyostrzania w średnim zakresie. Wraz z istniejącymi parametrami ostrości i wyostrzania umożliwia to zmiękczanie lub wyostrzanie rozmaitych tekstur zarówno na zdjęciach, jak i filmach[3]. Aparaty oferują także 20 opcji Creative Picture Control (Kreatywnych ustawień Picture Control), dających ogromną swobodę twórczej ekspresji. Poziom efektu można regulować w skali od 0 do 100.

Wizjer elektroniczny, wykorzystujący doskonałe technologie optyczne i przetwarzania obrazu firmy Nikon, gwarantuje ostry i wyraźny podgląd zdjęć i filmów.

Zastosowany w modelach Z 7 i Z 6 wizjer elektroniczny jest wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze niż wizjery optyczne. Oba aparaty są wyposażone w wizjer elektroniczny z ekranem OLED o rozdzielczości około 3 690 000 punktów. Wizjer elektroniczny charakteryzuje się pokryciem kadru wynoszącym około 100%, 0,8-krotnym powiększeniem oraz 37-stopniowym kątem oglądania po przekątnej. Dzięki doskonałym technologiom optycznym i przetwarzania obrazu firmy Nikon pozwala na wygodne wyświetlanie wyraźnych podglądów porównywalnych do tych oferowanych przez wizjery optyczne. Ponadto minimalizuje aberracje i nie męczy oczu, nawet podczas długich sesji fotograficznych. Okular został pokryty powłoką fluorową, która wydajnie chroni przed zabrudzeniami. Na ekranie wizjera elektronicznego można wyświetlić menu <i>, które umożliwia szybki dostęp do rozmaitych ustawień fotografowania, w tym czułości ISO, trybu pola AF i ustawień Picture Control.

Wyjątkowa ergonomia rozwiązań Nikon zapewnia intuicyjną obsługę

Modele Z 7 i Z 6 odziedziczyły ogromną łatwość obsługi, jaka na przestrzeni lat cechowała kolejne aparaty Nikon. Mimo niewielkich rozmiarów ich korpusy zapewniają wygodny i pewny chwyt, a przyciski wybieraka dodatkowego, AF-ON, ISO oraz kompensacji ekspozycji są rozmieszczone w sposób umożliwiający szybki dostęp i szybką obsługę. W górnej części korpusu znalazł się także ekran, na którym wyświetlane są informacje o ustawieniach aparatu, co zbliża ten model do najwyższej klasy lustrzanek cyfrowych.

Funkcje filmowe dla profesjonalistów, np. 10-bitowy N-Log, który poszerza zakres dynamiki, czy dodawanie znaczników czasu

Aparaty Z 7 i Z 6 obsługują nagrywanie nie tylko pełnoklatkowych filmów 4K UHD (3840 × 2160)/30p z użyciem formatu filmu FX, ale również filmów w jakości Full HD/120p. Odczyt pełnych pikseli pozwala nagrywać filmy 4K UHD o zwiększonej ostrości[4]. Ponadto podczas nagrywania w jakości 4K UHD lub Full HD można stosować aktywną funkcję D-Lighting, elektroniczną redukcję drgań oraz funkcję podświetlania krawędzi. Opracowany przez firmę Nikon N-Log może być używany z 10-bitowym[5] wyjściem HDMI. Oba aparaty wykorzystują ogromną głębię kolorów oraz 12-stopniowy zakres dynamiki 1300%, aby rejestrować[6] bogactwo odcieni w obszarach prześwietlonych i zacienionych, co pozwala uzyskać bardziej wydajną gradację kolorów. Obsługa znaczników czasu ułatwia synchronizację obrazu z dźwiękiem w materiałach nagrywanych na wielu urządzeniach. Ponadto wbudowany w obiektywy NIKKOR Z pierścień sterujący pozwala cicho i płynnie regulować takie ustawienia jak przysłona czy kompensacja ekspozycji,

Pierwsza[7] opracowana przez firmę Nikon wbudowana redukcja drgań o wydajności ok. 5 stopni2

Modele Z 7 i Z 6 są wyposażone we wbudowaną funkcję redukcji drgań (VR). System VR kompensuje drgania w pięciu osiach. Efekty redukcji drgań odpowiadają czasowi otwarcia migawki krótszemu o około 5 stopni[7]. Dzięki sprzedawanemu osobno adapterowi do mocowania FTZ[8] z tej funkcji można również korzystać wraz z obiektywami NIKKOR F, w tym z modelami bez redukcji drgań[9].

Inne funkcje

  • System operacyjny znany z lustrzanek cyfrowych Nikon pozwala na intuicyjną obsługę przycisków i przełączników.
  • Taka sama trwałość oraz ochrona przed pyłem i zachlapaniem jak w modelu Nikon D850, ale w kompaktowej obudowie.
  • Obrotowy wyświetlacz dotykowy LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości ok. 2 100 000 punktów.
  • Funkcja bezgłośnego fotografowania eliminuje drgania i szum powodowane przez wciśnięcie spustu migawki. Nowa funkcja połączonych zdjęć z podkreślonymi krawędziami[10] pozwala potwierdzić właściwe ustawienie po zakończeniu fotografowania z przesunięciem ostrości. Symulowane zdjęcie monochromatyczne zrobione z użyciem podświetlania krawędzi emuluje efekt głębi ostrości po połączeniu wszystkich zdjęć w oprogramowaniu do edycji[11]
  • Szybkie zdjęcia seryjne (wydłużone)[12] z prędkością ok. 9 kl./s (Z 7) lub 12 kl./s (Z 6) pozwalają rejestrować szybko poruszające się obiekty.
  • Fotografowanie z interwalometrem umożliwia tworzenie filmów poklatkowych 8K (Z 7)[13]
  • Rozszerzony zakres pomiaru ekspozycji w słabym świetle pozwala użytkownikom łatwo fotografować takie sceny jak przejścia z zachodu słońca do rozgwieżdżonego nocnego nieba z automatycznym ustalaniem ekspozycji
  • Wbudowana łączność Wi-Fi umożliwia bezpośrednie łączenie aparatu z urządzeniami inteligentnymi za pośrednictwem technologii SnapBridge.
  • Wbudowana łączność Wi-Fi pozwala przesyłać zdjęcia i filmy do komputera.
  • Obsługa dotychczasowych akcesoriów do lustrzanek cyfrowych, na przykład przekaźnika bezprzewodowego WT-7 (dostępnego osobno) służącego do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów za pośrednictwem przewodowej lub bezprzewodowej sieci LAN, a także sterowanego radiowo zaawansowanego bezprzewodowego systemu oświetlenia, który umożliwia fotografowanie z użyciem wielu lamp błyskowych.

Prace nad pojemnikiem bateryjnym MB-N10

Pojemnik bateryjny MB-N10, nad którym aktualnie pracuje firma Nikon, pomieści dwa akumulatory jonowo-litowe EN-EL15b, zwiększając około 1,8-krotnie liczbę możliwych do wykonania zdjęć lub czas nagrywania filmów. Ponadto będzie zapewniał ten sam poziom ochrony przed pyłem i zachlapaniem co aparaty Z 7 i Z 6. Będzie też obsługiwał ładowanie przez USB za pomocą ładowarki EH-7P.

Informacje dotyczące premiery produktu zostaną podane w późniejszym czasie.

Źródło: NIKON

nikon.pl

Dodatkowe informacje:

[1]Spośród wymiennych obiektywów do lustrzanek Nikon i zaawansowanych aparatów z wymiennymi obiektywami
[2]Z obszarem zdjęcia FX (36 × 24) i włączonym jednopolowym AF.
[3]Regulacja ostrości w średnim zakresie jest możliwa tylko po wybraniu nagrywania filmów wysokiej jakości.
[4] Nie dotyczy podstawowego formatu filmów FX w modelu Z 7
[5] Nagrywanie filmów 4K UHD z jednoczesnym przesyłaniem 10-bitowego sygnału wyjściowego do karty pamięci aparatu jest niemożliwe.
[6] Filmy są nagrywane w pamięci rejestratora zewnętrznego, a nie na karcie pamięci aparatu.
[7] W aparatach z wymiennymi obiektywami
[8] Pomiar przeprowadzono zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association (przy użyciu obiektywu NIKKOR Z 24-70 mm f/4 S w trybie teleobiektywu).
[9] Używając obiektywów NIKKOR F, uzyskuje się niższy poziom kompensacji niż w przypadku obiektywów NIKKOR Z.
[10] Ustawienie można potwierdzić wyłącznie w aparacie, w którym wykonano przesunięcie ostrości.
[11] Wymagane jest oprogramowanie innej firmy.
[12] Zdjęcia seryjne szybkie (wydłużone) w 12-bitowym formacie RAW, JPEG lub TIFF
[13] Podczas fotografowania z interwalometrem lub nagrywania filmu poklatkowego z włączonym bezgłośnym fotografowaniem i wygładzaniem ekspozycji.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa seria profesjonalnych monitorów Sony Bravia
Firma Sony ogłosiła dziś, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black Non-Glare Poszerzeniu ulega tez oferta podstawowych monitorów serii BZ30L do której dla klientów w Europie dołącza monitor w wersji 98-calowej., Niedawno ogłoszone...
Samsung Electronics liderem rynku digital signage 15. rok z rzędu
Centrum badań rynku Omdia ogłosiło, że Samsung Electronics 15 rok z rzędu został uznany za producenta numer jeden w zakresie produktów wyświetlania profesjonalnego [1] . Według firmy badawczej w minionym roku Samsung nie tylko był liderem globalnego sektora signage z 33 proc. udziałem, ale także sprzedał ponad 2 mln urządzeń – to rekordowa liczba dla...
Kampania Pepsi: Thirsty for more
Marka Pepsi wystartowała z kampanią marketingową pod hasłem „Thirsty for more”. W ramach działań zaplanowano szereg wyjątkowych i niestandardowych aktywności mających na celu zachęcenie konsumentów do odkrycia nowej ery świata Pepsi. Aktywacja jest efektem globalnej transformacji marki, która przeszła największy rebranding od ponad 14 lat.
Xiaomi rozpoczęło współpracę z gwiazdami polskiej siatkówki
Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk i Marcin Janusz rozpoczęli współpracę z Xiaomi. Od dziś na swoich kanałach społecznościowych będą dzielić się fragmentami ze swojego życia, treningów, a w szczególności z najważniejszych spotkań meczowych w tym roku. Nowi przyjaciele marki będą relacjonować legendarne momenty zdjęciami przy użyciu telefonów...
Lincoln Electric powierza Kinesso obsługę w digitalu
Lincoln Electric, specjalizujący się w zakresie projektowania, rozwoju i wytwarzania produktów do spawania, cięcia, lutowania i zautomatyzowanych rozwiązań dla przemysłu, wybrał w przetargu na obsługę digital ofertę agencji KINESSO (IPG Mediabrands).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764