logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon Coolpix P7100 - kompakt dla amatorów lustrzanek

  PR 25.08.2011, przeczytano 1699 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon wprowadza do oferty zaawansowany aparat COOLPIX P7100, który jest następcą cieszącego się uznaniem flagowego modelu P7000. COOLPIX P7100 zapewnia jeszcze lepszą jakość obrazu, cechując się jednocześnie krótszym czasem reakcji i uruchamiania oraz szybszym autofokusem. Nowy uchylny monitor LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) ułatwia komponowanie zdjęć i nagrywanie interesujących filmów pod nietypowymi kątami lub z różnych wysokości.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon-coolpix-p7100---kompakt-dla-amatorow-lustrzanek,13322,artykul.html

Model COOLPIX P7100 — idealny jako niewielkich rozmiarów dodatkowy aparat dla amatorów lustrzanek cyfrowych — zapewnia wysoką jakość obrazu dzięki szerokokątnemu obiektywowi NIKKOR z 7,1-krotnym zoomem optycznym i ogniskowej od 28 do 200 mm (odpowiednik formatu 35 mm). Obsługuje format plików RAW, posiada szybki system przetwarzania obrazu EXPEED C2 oraz krótki czas reakcji i pełną manualną obsługę elementów sterujących. Duża, 1/1,7-calowa matryca CCD o rozdzielczości 10,1 mln efektywnych pikseli, ułatwia tworzenie obrazów o szerokim zakresie dynamicznym i w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, umożliwiając swobodne przycinanie fotografii, rejestrowanie zdjęć o wyjątkowej szczegółowości, które można wykorzystać na przykład do wydruków o rozmiarach plakatów.

„Model COOLPIX P7100 to król kompaktów. Osoby zaznajomione z modelem P7000 zauważą, że w nowym aparacie użytkownik ma również pełną kontrolę nad urządzeniem dzięki przednim i tylnym pokrętłom sterowania, a także możliwości dostosowania pamięci zoomu. Funkcja ta pozwala na zaprogramowanie aż 7 różnych długości ogniskowej i szybkie przełączanie między nimi, co daje wrażenie korzystania z wymiennych obiektywów. Sądzimy, że dzięki nowym funkcjom, takim jak uchylny ekran i krótszy czas reakcji, model ten będzie chętnie wybierany przez osoby poszukujące zarówno funkcjonalności cyfrowych lustrzanek, jak i wyjątkowej mobilności” - powiedział Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Wyjątkowa jakość zdjęć
Model COOLPIX P7100 wyposażono w szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych typowych dla lustrzanek cyfrowych w celu zapewnienia jak najlepszej jakości obrazu. Duża 1/1,7-calowa matryca oraz mechanizm cyfrowej obróbki obrazu EXPEED C2 pozwalają na robienie lepszej jakości zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Obiektyw NIKKOR z 7,1-krotnym zoomem posiada dwa elementy ze szkła ED (o ultraniskiej dyspersji), które ograniczają aberrację chromatyczną i powstawanie kolorowych obwódek przy dłuższych ogniskowych. Jednocześnie filtr szary ND (Neutral Density) zapewnia większą kontrolę nad parametrami ekspozycji. Szybki mechanizm cyfrowej obróbki obrazu EXPEED C2 uzupełnia duża matryca CCD, co pozwala uzyskać wyjątkową rozdzielczość, szczegółowość i czystość obrazów przy niskim natężeniu szumów, niezależnie od tego, czy zdjęcia wykonywane są przy wysokiej ( 3200 - 12800 ISO) czy też niskiej czułości.

Kreatywnym amatorom fotografii aparat COOLPIX P7100 oferuje szeroką gamę efektów specjalnych, takich jak Krosowanie, pozwalający na zmianę kolorów zdjęć i nadawanie im dramatycznego charakteru oraz zwiększenie kontrastu i nasycenia, a także Selektywny kolor, który wyróżnia wybrany kolor, a resztę zdjęcia zmienia na czarno-białe. By upewnić się, że aparat zrobi pożądane zdjęcie, można sprawdzić wybrany efekt na ekranie LCD przed naciśnięciem spustu migawki.

Zaawansowane funkcje rejestracji filmów
Aby zapewnić wysoką jakość filmów wykonywanych w ruchu, aparat COOLPIX P7100 rejestruje obraz w rozdzielczości HD (720p) za pomocą obiektywu z zoomem optycznym i systemu autofokusa przy szybkości nagrywania 24 kl./s. Dodatkowo można ustawiać balans bieli przed rozpoczęciem nagrywania oraz użyć blokady ekspozycji w celu ustawienia wybranego trybu ekspozycji w dowolnym momencie nagrywania filmu.

Model COOLPIX P7100 posiada wbudowane złącze HDMI z obsługą HDMI-CEC do podłączenia do telewizora HD. Zapewnia również możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu*.

Aparat COOLPIX P7100 będzie oferowany w kolorze czarnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 2179 zł brutto. Trafi on do sprzedaży we wrześniu 2011 r.

*dostępny osobno

Źródło: Nikon

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Postępu 14 firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma LG prezentuje w Londynie projekty artystyczne inspirowane technologią OLED
Firma LG Electronics rozpoczyna w Londynie serię inicjatyw artystycznych w ramach swojej kampanii „SELF-LIT”. W tym tygodniu zaprezentuje światu nowy gatunek – Sztukę LG OLED wykorzystującą technologię samoświecących pikseli.
Młodzi sportowcy w lifestyle’owej kampanii marki New Balance
Do grona ambasadorów New Balance dołączyli kolejni młodzi obiecujący lekkoatleci: średniodystansowiec Kacper Lewalski oraz sprinter Patryk Grzegorzewicz. Wraz z innym ambasadorem, Krzysztofem Różnickim, zostali twarzami jesiennej kampanii New Balance.
Oknoplast wdraża zupełnie nowy wymiar komunikacji
Pozycja lidera w branży okiennej to nie tylko zapewnianie produktów najwyższej jakości, bezpiecznych, zgodnych z aktualnymi trendami i o wysokim poziomie designu. Pionierzy rynku skupiają się przede wszystkim na preferencjach swoich odbiorców, dla których produkty okienne są często czymś więcej, niż koniecznym dopełnieniem fasady. Nowa kampania OKNOPLAST jest...
Launch najnowszej gry Vile Monarch
14 października do sprzedaży trafił najnowszy produkt wypuszczony na rynek globalny przez game developera Vile Monarch. W grze fabularnej Growing Up gracz kieruje życiem postaci od dzieciństwa po dorosłość. Wyspecjalizowana w gaming marketingu Next Level Agency odpowiadała za strategię i realizację komunikacji (Discord, Twitter, Facebook).
Jak mierzymy content marketing?
Stowarzyszenie Content Marketing Polska sprawdziło, jak marketerzy w Polsce analizują treści i na jakie wskaźniki zwracają uwagę. Oto, co uwzględniają oni przy ocenie działań contentmarketingowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764