logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon i partnerze ogłaszają zwycięzców konkursu Environmental Photographer of the Year

  PR 02.12.2022, przeczytano 311 razy
ilustracjastrzałka

Nikon, CIWEM, WaterBear i Arup z przyjemnością ogłaszają zwycięzców konkursu Environmental Photographer of the Year w 2022 r. W dorocznym konkursie, organizowanym już po raz 15, są nagradzane najbardziej inspirujące prace w dziedzinie fotografii ekologicznej z całego świata, dzięki czemu wydarzenie to stanowi międzynarodową platformę do zwiększania świadomości problemów środowiskowych, które zagrażają naszej planecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon-i-partnerze-oglaszaja-zwyciezcow-konkursu-environmental-photographer-of-the-year,398209,artykul.html

Fotograf, Mehdi Mohebi Pour, otrzymał wysoce cenioną nagrodę Environmental Photographer of the Year za poruszające zdjęcie zatytułowane „The Bitter Death of Birds” (Gorzka śmierć ptaków) (2021). Przedstawia ono tylko trzy z tysięcy ptaków, które padły w lagunie Miankaleh w Iranie z powodu braku wody i skażenia, oraz wysiłek pracowników ochrony środowiska zbierających martwe zwierzęta, aby zapobiec wybuchowi epidemii. Zwycięskie zdjęcie wybrano ze względu na surrealistyczny obraz koła życia odzwierciedlającego powiązania między ludźmi a przyrodą.

Mehdi Mohebi Pour powiedział:

- Zdobycie tej nagrody jest dla mnie niezwykle ważne, ponieważ moim życiowym priorytetem jest fotografowanie zmian klimatycznych i przedstawianie wywołanych przez nie zniszczeń. Chcę, aby ludzie na całym świecie dowiedzieli się o tym smutnym wydarzeniu, śmierci ptaków w Iranie, ponieważ jeśli nie zmienimy naszego stylu życia, to wkrótce do takich zdarzeń dojdzie w innych krajach.

W konkursie są nagradzani także młodzi fotografowie. 16-letni Fayz Khan zdobył nagrodę Young Environmental Photographer of the Year za urzekające zdjęcie „Beautiful but Hostile Colors on Earth” (Piękne, ale nieprzyjazne kolory na Ziemi) (2022). Zdjęcie przedstawia flamingi małe przelatujące nad jeziorami Magadi i Natron w Kenii, zbiornikami wodnymi, które są źródłem ich pożywienia, ale są silnie zasadowe i z tego powodu toksyczne dla większości innych organizmów roślinnych i zwierzęcych. Zdjęcie doceniono jako klasyczne i dobrze skomponowane, a jednocześnie podkreślające niewypowiedziane skutki kryzysu klimatycznego w Dolnie Rift.

Stefan Maier, General Manager Marketing w firmie Nikon Europe komentuje:

- Cieszymy się, że Fayz Kahn otrzymał nagrodę Young Environmental Photographer of the Year w 2022 r. Dzięki sprzętowi firmy Nikon fotografowie opowiedzieli niektóre z najważniejszych historii minionego stulecia. Dlatego z radością wspieramy tak młodego twórcę, ponieważ przyczynia się on do wpływu, jaki fotografia będzie wywierać w przyszłości, i doskonali swoje umiejętności fotograficzne.

W tym roku międzynarodowe jury, w skład którego weszli Roie Galitz, ambasador marki Nikon i aktywista, oraz Matilde Gattoni, fotografka zajmująca się ochroną środowiska i prawami człowieka, otrzymało zgłoszenia z ponad 120 krajów świata. Autorami prac konkursowych byli zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie, ze wszystkich grup wiekowych – od siedmiu do 90 lat. Aby zwiększyć odpowiedzialność i przejrzystość w wyborze zdjęć, w tym roku komisję konkursową poszerzono o panel etyczny. Po dokładnym przeglądzie panel przeanalizował zdjęcia, które wzbudziły wątpliwości etyczne, i w razie potrzeby poprosił fotografów o dodatkowe informacje, aby pomóc jurorom w podjęciu świadomej decyzji.

Pełna lista zdjęć nagrodzonych w tegorocznym konkursie oraz ich autorów:

  • Environmental Photographer of the Year: The Bitter Death of Birds (Gorzka śmierć ptaków), Mehdi Mohebi Pour, 2021
  • Young Environmental Photographer of the Year – nagroda firmy Nikon Award: Beautiful but Hostile Colors on Earth (Piękne, ale nieprzyjazne kolory na Ziemi), Fayz Khan, 2022
  • Vision of the Future: Vertical Farming (Rolnictwo pionowe), Arie Basuki, 2022
  • Recovering Nature: Naturalia: Chronicle Of Contemporary Ruins (Natrualia: kronika współczesnych ruin), Jonathan „Jonk” Jimenez, 2021
  • Keeping 1.5 Alive: Chemical Explosion (Wybuch chemiczny), Subrata Dey, 2022
  • Adapting for Tomorrow: New Ways to the Future (III) (Nowe drogi do przyszłości (III)), Simone Tramonte, 2021

Źródło: Nikon

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IAB Polska partnerem konkursu Genius Universitatis 2023
Wystartowała XI edycja najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni, który ma pokazać ich najlepsze reklamowe działania. IAB Polska po raz kolejny jest partnerem konkursu, w którego kapitule zasiada nasza przedstawicielka - Ewa Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji, IAB Polska.
Paradyż Designers: spotkanie z Rossaną Orlandi oraz Giovanną Castiglioni w Mediolanie
Wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego czekają na autorów wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 17 lutego 2023.
Nabór do konkursu dyplomów FNC rozpoczęty
Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych organizowane przez FONT nie czcionka.
Nikon zdobywa trzy nagrody w plebiscycie Fotopolis
Nikon ma przyjemność poinformować, że w plebiscycie Fotopolis na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2022 roku, zdobył, aż trzy nagrody. Miejsce pierwsze w kategorii „Zaawansowany obiektyw roku” firma otrzymała za Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S. Na drugiej pozycji w kategorii „Amatorski aparat roku” znalazł się Nikon Z 30, z kolei ostatnie miejsce...
Laureaci trzeciego etapu konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii Cultureform
CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Międzynarodowe jury rozstrzygnęło jej trzeci etap. Wyłonieni twórcy reprezentują bardzo wysoki poziom, a ich prace przecierają szlaki w świecie designu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764