logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon wprowadza dedykowaną tabelę 3D LUT dla formatu N-LOG

  PR 28.08.2019, przeczytano 437 razy

Firma Nikon wprowadza dedykowaną tabelę LUT (lookup table) dla filmów rejestrowanych w formacie N-Log, dostępnym w aparatach Z 7 i Z 6. Jeszcze w tym roku zostanie udostępnione nowe uaktualnienie oprogramowania sprzętowego dla aparatów Z 7 i Z 6, które będą obsługiwały bezpośrednie wyjście wideo w formacie RAW. Oprogramowanie pozwoli na nagrywanie w formacie wideo ProRes RAW na monitorze/rejestratorze Ninja V 4K HDR firmy ATOMOS, która współpracuje z firmą Nikon w dziedzinie technologii wyjścia wideo w formacie RAW.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon-wprowadza-dedykowana-tabele-3d-lut-dla-formatu-n-log,383734,artykul.html

Dzięki aktualizacji oprogramowania, aparaty Nikon Z 7 i Z 6 staną się pierwszymi aparatami konsumenckimi z wyjściem wideo w formacie RAW, które obecnie dostępne jest tylko w profesjonalnych kamerach filmowych. Pliki wideo RAW zawierają najbogatsze informacje o obrazie, podobnie jak dane RAW zdjęć. Ze względu na jeszcze większą swobodę gradacji kolorystycznej podczas postprodukcji, wyjście wideo w formacie RAW zapewni aparatom bezlusterkowym firmy Nikon możliwości porównywalne z profesjonalnymi kamerami filmowymi i uczyni z nich przystępne cenowo rozwiązanie do produkcji filmów pełnometrażowych. Obsługa wyjścia wideo w formacie RAW będzie wymagała dodatkowej wewnętrznej modernizacji, którą trzeba będzie przeprowadzić w lokalnym centrum serwisowym Nikon za opłatą.

Dedykowana tabela LUT dla formatu N-Log firmy Nikon jest kompatybilna z przestrzenią barw Rec. 709. Jest to również tabela LUT 3D, która oprócz korekcji kolorów RGB umożliwia regulację jasności, nasycenia i odcienia. Tabela LUT to zbiór wartości kolorów RGB, który podczas postprodukcji jest używany do gradacji kolorystycznej w celu uzyskania żądanego wyglądu materiału wideo. W aparatach Z 7 i Z 6 wyjście HDMI w formacie N-Log jest zoptymalizowane do nagrywania z 10-bitową głębią kolorów, dzięki czemu pozwala na wykorzystanie pełnego zakresu dynamiki matrycy. Wyjście to umożliwia rejestrowanie bogatych informacji o gradacji w obszarach prześwietlonych i zacienionych, aby zapewnić większą swobodę gradacji kolorystycznej.

Tabelę LUT będzie można bezpłatnie pobrać ze stron centrum pobierania firmy Nikon poświęconych aparatom Nikon Z 6 i Z 7 TUTAJ

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

* Włączenie wyjścia wideo w formacie RAW wymaga modyfikacji wewnętrznych ustawień aparatu w ramach usługi świadczonej przez autoryzowane centrum serwisowe firmy Nikon. Za usługę zostanie naliczona opłata zgodnie z lokalnym cennikiem.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja mediowa Starcom Polska (Publicis Groupe Polska) uruchomiła własny podcast zatytułowany „Rozmowy Strategiczne”, który ma się stać dla Klientów agencji i całej brażny marketingowej, następnym po serwisie www.cmoinsider.pl źródłem wiedzy i inspiracji na temat najbardziej aktualnych tendencji w biznesie i komunikacji marketingowej.
Portfolio agencji poszerzyło się o Klienta z branży zdalnej edukacji. ContentHouse jest odpowiedzialny za realizację działań contentmarketingowych dla platformy nauki języka angielskiego Tutlo.
#Mamkontrolę – kampania społeczna, która otwarcie mówi o spożywaniu alkoholu
Problem nadmiernego i szkodliwego spożywania alkoholu dotyczy większej liczby osób niż pozornie się wydaje. Niepowodzenia w pracy, urodziny kolegi, nerwowy dzień – wszystko może być pretekstem.
Druk 3D zmienia oblicze branży rozrywkowej
Niemal każde studio filmowe posiada już drukarkę 3D. Rekwizytorzy, filmowcy i projektanci kostiumów wykorzystują tę technologię na różnych poziomach. Drukowanie w 3D pozwoliło stworzyć repliki kości dinozaurów na potrzeby filmu „Jurassic World”. Film „Czarna Pantera” dostał Oscara za kostiumy stworzone właśnie na drukarkach 3D. Polskie...
Agencja Keypr dla Fundacji Sue Ryder
Fundacja Sue Ryder wybrała Agencję Public Relations keyPR do obsługi całościowych działań komunikacyjnych. Współpraca rozpoczęła się w lipcu 2020 i potrwa 12 miesięcy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764