logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon wprowadza dedykowaną tabelę 3D LUT dla formatu N-LOG

  PR 28.08.2019, przeczytano 262 razy

Firma Nikon wprowadza dedykowaną tabelę LUT (lookup table) dla filmów rejestrowanych w formacie N-Log, dostępnym w aparatach Z 7 i Z 6. Jeszcze w tym roku zostanie udostępnione nowe uaktualnienie oprogramowania sprzętowego dla aparatów Z 7 i Z 6, które będą obsługiwały bezpośrednie wyjście wideo w formacie RAW. Oprogramowanie pozwoli na nagrywanie w formacie wideo ProRes RAW na monitorze/rejestratorze Ninja V 4K HDR firmy ATOMOS, która współpracuje z firmą Nikon w dziedzinie technologii wyjścia wideo w formacie RAW.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon-wprowadza-dedykowana-tabele-3d-lut-dla-formatu-n-log,383734,artykul.html

Dzięki aktualizacji oprogramowania, aparaty Nikon Z 7 i Z 6 staną się pierwszymi aparatami konsumenckimi z wyjściem wideo w formacie RAW, które obecnie dostępne jest tylko w profesjonalnych kamerach filmowych. Pliki wideo RAW zawierają najbogatsze informacje o obrazie, podobnie jak dane RAW zdjęć. Ze względu na jeszcze większą swobodę gradacji kolorystycznej podczas postprodukcji, wyjście wideo w formacie RAW zapewni aparatom bezlusterkowym firmy Nikon możliwości porównywalne z profesjonalnymi kamerami filmowymi i uczyni z nich przystępne cenowo rozwiązanie do produkcji filmów pełnometrażowych. Obsługa wyjścia wideo w formacie RAW będzie wymagała dodatkowej wewnętrznej modernizacji, którą trzeba będzie przeprowadzić w lokalnym centrum serwisowym Nikon za opłatą.

Dedykowana tabela LUT dla formatu N-Log firmy Nikon jest kompatybilna z przestrzenią barw Rec. 709. Jest to również tabela LUT 3D, która oprócz korekcji kolorów RGB umożliwia regulację jasności, nasycenia i odcienia. Tabela LUT to zbiór wartości kolorów RGB, który podczas postprodukcji jest używany do gradacji kolorystycznej w celu uzyskania żądanego wyglądu materiału wideo. W aparatach Z 7 i Z 6 wyjście HDMI w formacie N-Log jest zoptymalizowane do nagrywania z 10-bitową głębią kolorów, dzięki czemu pozwala na wykorzystanie pełnego zakresu dynamiki matrycy. Wyjście to umożliwia rejestrowanie bogatych informacji o gradacji w obszarach prześwietlonych i zacienionych, aby zapewnić większą swobodę gradacji kolorystycznej.

Tabelę LUT będzie można bezpłatnie pobrać ze stron centrum pobierania firmy Nikon poświęconych aparatom Nikon Z 6 i Z 7 TUTAJ

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

* Włączenie wyjścia wideo w formacie RAW wymaga modyfikacji wewnętrznych ustawień aparatu w ramach usługi świadczonej przez autoryzowane centrum serwisowe firmy Nikon. Za usługę zostanie naliczona opłata zgodnie z lokalnym cennikiem.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Via Color odlicza dni do największych targów branży reklamy i poligrafii – RemaDays 2020. W dniach 12 – 14 lutego, już po raz kolejny, odwiedzający będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami firmy w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.
Drugie życie banerów reklamowych
Według badań przeprowadzonych przez firmę Biffa zajmującą się gospodarką odpadami, w każde święta Bożego Narodzenia ilość odpadów wytwarzanych w Wielkiej Brytanii wzrasta o 30 procent. I chociaż sami Polacy nie generują porażającej ilości śmieci, na finalny poziom wielkości wyprodukowanych odpadków wpływa specyfika naszego przemysłu oraz produkcja energii....
Wrocławska spółka Kogifi Consulting Group – zajmująca się wdrożeniami rozwiązań marketingu cyfrowego i customer experience – otworzyła pierwszą zagraniczną placówkę w Szwecji. Nowym biurem zarządzają doświadczeni eksperci z lokalnego rynku IT: Jonas Billing i Tobias Folkensson. Ekspansja na rynek skandynawski to kolejny krok na drodze budowania i rozwijania...
Harbingers wita Weronikę Bazarnik – Content Marketing Specialist
W grudniu szeregi krakowskiej agencji digitalowej Harbingers zasiliła Weronika Bazarnik. Weronika dołączyła do zespołu jako Content Marketing Specialist.
ORLEN Team wzmocnił kolejny utytułowany sportowiec – Bartłomiej Marszałek, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1, najbardziej prestiżowej i widowiskowej klasie wyścigów motorowodnych na świecie. PKN ORLEN w sezonie 2020 i 2021 będzie wspierać go w walce o mistrzowski tytuł.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764