logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon z czterema nagrodami TIPA

  PR 25.04.2024, przeczytano 481 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon z przyjemnością informuje, że w tegorocznej edycji konkursu TIPA World Awards zdobyła nagrody w czterech kategoriach. Najnowszy aparat bezlusterkowy firmy Nikon, elegancki i stylowy Z f, został uhonorowany tytułem „Best Full-Frame Expert Camera” (Najlepszy pełnoklatkowy aparat – ekspert), a aparat Z 8 został nagrodzony prestiżowym tytułem „Best Full-Frame Professional Camera” (Najlepszy profesjonalny aparat pełnoklatkowy”. W kategoriach obiektywów, Nikon zdobywa dwie nagrody: NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena wyróżniony zostaje nagrodą „Best Professional Portrait Lens” (Najlepszy profesjonalny obiektyw portretowy), a NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Best Super Telephoto Zoom Lens” (Najlepszy superteleobiektyw zmiennoogniskowy).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon-z-czterema-nagrodami-tipa,404013,artykul.html

Jury TIPA pochwaliło model Z f za „doskonały przykład zbieżności klasycznego wzornictwa z nowoczesną technologią”, podkreślając jego wielką atrakcyjność dla entuzjastów fotografii zarówno młodych, jak i starszych. Model Z 8 doceniono za umieszczenie szeregu imponujących aparatu Z 9 w „mniejszym i lżejszym” korpusie, co czyni go idealnym dla podróżujących fotografów i filmowców. Obiektyw NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena został nagrodzony za „miękki efekt bokeh w całym kadrze”, natomiast obiektyw NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR zrobił szczególne wrażenie na jury, które zauważyło, że „decydujące znaczenie mają często niepozorne cechy”.

Cztery nagrody potwierdzają zaangażowanie firmy Nikon w produkcję innowacyjnego sprzętu, łączącego zaawansowaną technologię i doskonałą wydajność, aby umożliwić fotografom przekraczanie granic twórczych, ale przede wszystkim „nieustanne inspirowanie”.

Komentarze TIPA dotyczące aparatu Nikon Z f – zdobywcy nagrody „Best Full-Frame Expert Camera”

Członkowie TIPA docenili aparat Nikon Z F o rozdzielczości 24,5 mln pikseli jako doskonały przykład pogodzenia klasycznego wzornictwa z nowoczesną technologią. Łącząc wygląd lustrzanki Nikon w stylu retro z funkcjami fotografowania i filmowania zachęcającymi do twórczego zaangażowania, aparat Z f okazał się niezwykle atrakcyjny dla młodych i starszych entuzjastów fotografii. Elementy sterujące znajdujące się na aparacie obejmują precyzyjne pokrętła do regulacji ustawień oraz łatwy w obsłudze przełącznik umożliwiający wybieranie trybu fotografowania albo filmowania. Ruchomy wyświetlacz LCD zwiększa swobodę kadrowania i wyboru punktu widzenia, umożliwiając fotografowanie z podglądem na żywo, a ponadto pozwala na szybkie wybieranie funkcji z menu. Dostępny jest też wizjer OLED o wyglądzie przypominającym pryzmat pentagonalny i zapewniający 100-procentowe pokrycie kadru. Zaawansowane możliwości nagrywania wideo i vlogowania obejmują nagrywanie w rozdzielczości UHD 4K 30p i Full HD 120p oraz łączność SnapBridge, Bluetooth i Wi-Fi.

TIPA komentuje aparat Nikon Z 8, zdobywcę nagrody „Najlepszy pełnoklatkowy profesjonalny aparat fotograficzny”.

Model Z 8, posiadający wiele cech wspólnych z flagowym aparatem Nikon Z 9, pod względem wielkości i masy dla stanowi idealne rozwiązanie entuzjastów, a także profesjonalnych fotografów i filmowców pracujących w terenie. Wybór między nimi ma więcej wspólnego z trybem fotografa, wymaganiami zawodowymi i koniecznością dopasowania do reżimu produkcyjnego niż z jakimikolwiek większymi kompromisami w zakresie funkcji. Lekki, ważący zaledwie 0,90 kg, aparat Z 8 idealnie nadaje się do filmowania z użyciem gimbala, a ponieważ jest o 30% mniejszy, idealnie nadaje się do całodniowych sesji, gdy ważna jest waga torby ze sprzętem. Jednak bycie mniejszym i lżejszym nie oznacza utraty funkcji dostępnych w Z 9, takich jak rozmiar czujnika, szybkość klatek oraz wszystkie funkcje sztucznej inteligencji i śledzenia, a także inne specyfikacje.

Komentarze stowarzyszenia TIPA dotyczące obiektywu NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena, zdobywcy nagrody „Best Professional Portrait Lens”

Rzadko zdarza się, aby firma Nikon nadawała obiektywowi nazwę, dlatego sprawdziliśmy i okazało się, że słowo Plena oznacza „stan lub cechę całkowitego wypełnienia”. Jeśli komplementy kierowane pod adresem tego obiektywu przez fotografów z całego świata są jakąś przesłanką, to nazwa ta jest trafna. Skierowane do fotografów komercyjnych, ślubnych, portrecistów, a nawet fotografów krajobrazu i przyrody, reakcje profesjonalistów na całym świecie były w przeważającej mierze pozytywne. W szczególności doceniono: wyraźny, miękki efekt bokeh w całym kadrze, uzyskiwany na zdjęciach i filmach dzięki 11-listkowej przysłonie; jasność w całym kadrze oraz minimalizację refleksów, flary i kolorowych obwódek dzięki specjalnym soczewkom i powłokom; a także konfigurowalne przyciski sterujące i przyciski funkcji, które docenią operatorzy filmowi zachwycający się płynnym sterowaniem przysłoną i skutecznością wielosilnikowego AF firmy Nikon.

TIPA komentuje obiektyw NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR, zdobywcę nagrody „Najlepszy superteleobiektyw zmiennoogniskowy”

Ten obiektyw zmiennoogniskowy o dużym zakresie ogniskowych opracowano specjalnie z myślą o entuzjastach fotografowania przyrody, dzikich zwierząt i sportu. Dlatego łączy w sobie wszystkie istotne dla nich cechy: zakres ogniskowych, szybki i precyzyjny autofokus, silnik STM umożliwiający ciche i płynne nagrywanie filmów, a także uszczelnioną konstrukcję i powłokę fluorową, którą zastosowano „przewidując dużą częstotliwość wycierania soczewki”. Redaktorzy magazynów zrzeszonych w stowarzyszeniu TIPA wiedzą, że w ofercie dla profesjonalistów decydujące znaczenie mają często niepozorne cechy, którymi w przypadku tego superteleobiektywu są: możliwość stosowania telekonwerterów 1,4x i 2x, stała długość obiektywu podczas zmiany ogniskowej, możliwość przejścia przez cały zakres ogniskowych przy obrocie pierścienia zoomu o zaledwie 70 stopni, stabilizacja obrazu o skuteczności 5,5 EV oraz szereg elementów sterujących na obiektywie umożliwiających przełączanie lub blokowanie trybów i ustawień.

Nagrody TIPA World Awards są powszechnie uznawane jako wyróżnienie firm najwyższej klasy i produktów najwyższej jakości w branży. Służy także jako ważny punkt odniesienia i przewodnik dla konsumentów przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

  • Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej TIPA: www.tipa.com

Źródło: Nikon Europe

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Herbapol odświeża markę: rebranding i nowy logotyp
Herbapol, producent produktów ziołowych, ogłasza strategiczną zmianę w swojej linii kosmetyków. Firma postanowiła skupić się na eksponowaniu silnej i wiarygodnej marki Herbapol, rezygnując z submarki Polana. Zmiana ta jest efektem dogłębnych badań rynkowych i ma na celu wzmocnienie zaufania konsumentów oraz podkreślenie najwyższej jakości produktów...
Kampanie programmatic DOOH z platformą Display&Video360
AMS, Salestube i Value Media zrealizowały pierwsze kampanie programmatic DOOH za pośrednictwem platformy Display&Video360
Logo Superbet koszulkach Górnika Zabrze
Nowa, dwuletnia umowa, w ramach której logo Superbet znajdzie się na froncie koszulki Górnika Zabrze to ukoronowanie udanej współpracy w poprzednich trzech latach. – Chcemy razem budować wielkiego Górnika. Widzimy, że klub zmierza w dobrym kierunku i dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze mocniej zaangażować w ten sponsoring – podkreśla Łukasz...
Premiera Danio Jogurt Pitny ze wsparciem Altavia Kamikaze + K2
Agencja Altavia Kamikaze + K2 wygrała przetarg na koncept i realizację kreatywno-strategicznych działań aktywacyjnych związanych z launchem nowego produktu w portfolio Danone - Danio Jogurt Pitny.
Moc równowagi w kampanii Energi Obrót
Fotobalkonika, magazyny energii czy pompy ciepła – to tylko kilka z wielu produktów okołoenergetycznych, które w swojej ofercie posiada Energa Obrót. Spółka 15 lipca rozpoczyna nową kampanię świadomościowo-produktową sygnowaną hasłem Moc równowagi w Twoim ekosystemie. Kampania potrwa do końca października. Jej...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764