logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nominacje do Design Alive Awards 2012

  PR 20.10.2012, przeczytano 1242 razy

Dojrzeliśmy jako społeczeństwo, by wartość designu znajdować w ludziach a nie tylko w odtwórczych produktach jak krzesełka czy lampki. W Design Alive Awards nagradzamy twórczą myśl. Wskazujemy tym samym drogę do nowego, globalnego przemysłu kreatywnego – tak o nagrodzie Design Alive Awards 2012 mówi przewodnicząca kapituły, Zuzanna Skalska, ceniona obserwatorka trendów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nominacje-do-design-alive-awards-2012,17005,artykul.html

Nominowani do tytułów Strateg, Kreator i Animator to ludzie niezwykli i unikatowi. Ich zapał, umiejętności i charyzma to składowe tworzenia lepszej jakości naszego życia. To ludzie, dla których nie istnieją granice ani te realne, ani mentalne. Świadomi własnej wartości swobodnie poruszają się na rynkach lokalnych i globalnych, w światowych nurtach kreatywności, kultury i wiedzy. Tych najlepszych poznamy 15 listopada podczas wręczenia statuetek Design Alive Awards 2012.

NOMINACJE 2012:

ANIMATOR
1. Ewa Ayton, British Council, dyrektor ds. Kultury i Sztuki w Polsce. Zaangażowana w animację wielu międzynarodowych projektów z pogranicza kultury, kreatywności, designu, ekonomii oraz wymiany doświadczeń twórców i projektantów.

2. Marek Cecuła, ceramik, animator niezależny, inicjator powstania Design Centrum Kielce. Animator wystaw i konferencji otwierających placówkę, wydarzenia uznanego za jedno z najbardziej inspirujących w mijającym roku w tej części Europy.

3. Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center, organizatora Łódź Design Festival, wiodącego w Polsce wydarzenia tego typu. Z roku na rok sensownie podwyższa poziom organizacyjny i merytoryczny wydarzenia.

4. Rafał Desczyk, dyrektor Dobroteki, nowo powstałego miejsca przenikania wiedzy i doświadczeń między designem, rzemiosłem i przemysłem. Animator lokalnego przemysłu meblowego, jednej najważniejszych branż w Polsce.

5. Fundacja Creative Project, założona przez Ankę Pietrzyk-Simone, Miśkę Miller-Lovegrove, Monikę Unger i Agnieszkę Kwiatkowska-Dragic. Dzięki inicjatywom Fundacji (wystawy, publikacje, PR) polski design zafunkcjonował za granicą jako spójna marka, bogata w ludzi i dziedzictwo.

6. Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa ds. designu w School of Form. Współtworzyła innowacyjny w skali światowej program kształcenia projektantów. Kuratorka wielu wystaw, w tym wędrującej po świecie ekspozycji "Unpolished – Young Design from Poland".

7. Matylda Krzykowski, współzałożycielka Depot Basel w szwajcarskiej Bazylei. Kuratorka wystaw designu w tym bardzo dobrze przyjętej "The Front Room" podczas Mediolańskiego tygodnia designu.

8. Krystyna Łuczak-Surówka, kuratorka, wykładowca ASP Warszawa. Poprzez codzienną pracę ze studentami, organizację wystaw i autorski blog ocala od zapomnienia najlepsze polskie projekty.

9. Anna Vonhausen, projektantka i dyrektor kreatywna Sitag Formy Siedzenia. Sprawnie, z rozmachem i ponad podziałami zaprezentowała polskich laureatów nagród Red Dot organizując cykl imprez Red Dot Night.

10. Bartosz Zamirowski, prezes Galerii Wnętrz Domar. Inspirator corocznych "Nocy z dizajnem" i cyklu spotkań branżowych, okazji do wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń.

KREATOR
1. Andrzej Bikowski, od kilkunastu lat projektuje obuwie sportowe dla Adidasa, Gino Rossi i Ecco. Jego ostatnia kolekcja dla Ecco jest uważana za jedną z ciekawszych kolekcji marki w ostatnich latach.

2. Code Design, śląskie studio projektowe. Zaprojektowany przez nie piekarnik ZEN dla marki Amica został nagrodzony prestiżową nagrodą "The Best of The Best – Red Dot".

3. Aleksandra Gaca, rozwija autorskie wzory i techniki tworzenia tkanin trójwymiarowych o właściwościach akustycznych. Projektuje m.in. dla Casalis i Hermesa.

4. Maria Jeglińska, projektuje m.in. dla Ligne Roset. Była kuratorką wystaw podczas London Design Festival i Łódź Design Festival uważanych za niezwykle syntetyczne, atrakcyjne wizualnie i merytorycznie.

5. Lidia Kalita, główna projektantka marki Simple. Najnowsza kolekcja z odwagą przełamuje stereotypy. Stroje na jesień/zimę to energia barw i sentymentalny powrót do kobiecego seksapilu.

6. Robert Konieczny, czołowy polski architekt. Jego najnowszy projekt Domu Autorodzinnego, to nowa typologia sposobu życia, gdzie samochód to stały łącznik między życiem domowym a światem zewnętrznym.

7. Anna Orska, projektuje biżuterię. Jej ostatnie kolekcje zmieniły w Polsce postrzeganie ekskluzywności biżuterii, dotychczas determinowanej jedynie przez szlachetność kruszcu.

8. Kamil Owczarek & Michał Gilbert Lach, czyli duet projektowy marki Bohoboco. Bez kompleksów i sprawnie tworzą kosmopolityczna mieszankę stylów charakterystycznych dla największych ośrodków mody.

9. Tomasz Rygalik, kierownik designu w Comforty i szef projektowego Studia Rygalik, którego prace sprawnie przenikają branżę przemysłową, przestrzenie publiczne, projekty społeczne i ideowe.

10. Bashko Trybek, architekt i projektant związany z m.in. La Chance. Ma na koncie zaledwie klika projektów, za to każdy zebrał doskonałe recenzje za granicą. Szczególnie za kreatywne podejście do konstrukcji.

STRATEG
1. Laura Andrukiewicz, menedżer marki Well Done w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem". Dzięki niej Fundacja to ewenement wśród pozarządowych instytucji. Akcesoria domowe Well Done to dla wykluczonych społecznie praca, dla projektantów styk z realnym światem, a dla biznesu rzetelny partner.

2. Ryszard Balcerkiewicz, właściciel Noti. Najnowszą kolekcją brawurowo odświeżył charakter swojej marki i podkreślił nowy wizerunek polskich mebli. Zaangażowany w projekty edukacyjne i stażowe. W produkcji rozwija ideę "fair trade".

3. Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. Świadomy zmieniającego się świata konsekwentnie stymuluje wprowadzanie zmian w Polsce. Wspiera budowanie gospodarki opartej na wiedzy i rozwój kapitału intelektualnego.

4. Michał Drożdż, dyrektor rozwoju produktu w fimie Zelmer. Sprawnie wyprowadził markę z "minionego systemu". Innowacje wdraża poprzez design. Celne zaspokaja potrzeby dobrze określonej grupy klientów. Markę wyprowadza na lidera Europy Środkowej.

5. Jakub Hrab, wiceprezes Marmorin. Angażuje firmę w programy stażowe i edukacyjne. Najnowszy projekt umywalki Uni łamie tabu i osobom niepełnosprawnym daje możliwość obcowania z funkcjonalnym i luksusowym przedmiotem.

6. Mateusz Madelski, dyrektor ds. rozwoju w firmie Yes. Widocznie odświeżył wizerunek jednej największych polskich marek biżuteryjnych. Wprowadził autorskie nowości i nadał im "ludzką twarz" prezentując sylwetki projektantów w salonach na terenie całej Polski.

7. Jolanta Pasynkiewicz, dyrektor kreatywna Comforty. Odważnie tworzy nową polską markę komfortowych mebli. Współpracuje z projektantami z Polski i zagranicy, tworząc zupełnie nową jakość i nowy autorski wizerunek naszego meblarstwa.

8. Joanna Przetakiewicz, dyrektor kreatywna La Mania. W "ciasnej" branży stworzyła nową markę ubrań o oryginalnej i rozpoznawalnej stylistyce. Dzięki perfekcyjnie dopracowanej strategii celnie dotarła do nowoczesnych kobiet i ich pragnień.

9. Zdzisław Sobierajski, właściciel Perfect Sobierajski. Dzięki współpracy z projektantami wdraża coraz lepsze, przyjazne i nagradzane urządzenia medyczne. Tym samym ułatwia życie pacjentom i pracę lekarzom.

10. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Prawdziwy gospodarz miasta kochanego przez mieszkańców i gości. Nowoczesnego, przemyślanego, przyjaznego. Tu design fascynuje od święta (Gdynia Design Days) i realnie służy na co dzień.

Źródło: Design Alive

www.designalive.pl/awards

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.
Kampania Kompanii Piwowarskiej z nagrodą ECU Sustainability Awards
Kompania Piwowarska po raz czwarty razem z Fundacją „Dom w Łodzi” prowadziła kampanię społeczną FASOFF, szerzącą świadomość na temat FAS czyli alkoholowego zespołu płodowego. Tym razem pod hasłem: „Będę TATĄ! - nie piję razem z nią”. Kampania otrzymała nagrodę ECU Sustainability Award przyznawaną podczas European Circular Retail Congress, będącego częścią...
Konkurs na nazwę dla polskich myśliwców F-35
W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców.
Cannes Lions 2024 – znamy pierwszych jurorów z Polski
Jerzy Holub i Sebastian Stępak zasiądą w jury tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions, którego 71. edycja odbędzie się już w czerwcu. Kolejne nazwiska jury zostaną ogłoszone niebawem.
Piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie tych kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. Łączna pula nagród wynosi ponad 30 000 zł. Produkty ze...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764