logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nominacje do Design Alive Awards 2012

  PR 20.10.2012, przeczytano 1243 razy

Dojrzeliśmy jako społeczeństwo, by wartość designu znajdować w ludziach a nie tylko w odtwórczych produktach jak krzesełka czy lampki. W Design Alive Awards nagradzamy twórczą myśl. Wskazujemy tym samym drogę do nowego, globalnego przemysłu kreatywnego – tak o nagrodzie Design Alive Awards 2012 mówi przewodnicząca kapituły, Zuzanna Skalska, ceniona obserwatorka trendów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nominacje-do-design-alive-awards-2012,17005,artykul.html

Nominowani do tytułów Strateg, Kreator i Animator to ludzie niezwykli i unikatowi. Ich zapał, umiejętności i charyzma to składowe tworzenia lepszej jakości naszego życia. To ludzie, dla których nie istnieją granice ani te realne, ani mentalne. Świadomi własnej wartości swobodnie poruszają się na rynkach lokalnych i globalnych, w światowych nurtach kreatywności, kultury i wiedzy. Tych najlepszych poznamy 15 listopada podczas wręczenia statuetek Design Alive Awards 2012.

NOMINACJE 2012:

ANIMATOR
1. Ewa Ayton, British Council, dyrektor ds. Kultury i Sztuki w Polsce. Zaangażowana w animację wielu międzynarodowych projektów z pogranicza kultury, kreatywności, designu, ekonomii oraz wymiany doświadczeń twórców i projektantów.

2. Marek Cecuła, ceramik, animator niezależny, inicjator powstania Design Centrum Kielce. Animator wystaw i konferencji otwierających placówkę, wydarzenia uznanego za jedno z najbardziej inspirujących w mijającym roku w tej części Europy.

3. Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center, organizatora Łódź Design Festival, wiodącego w Polsce wydarzenia tego typu. Z roku na rok sensownie podwyższa poziom organizacyjny i merytoryczny wydarzenia.

4. Rafał Desczyk, dyrektor Dobroteki, nowo powstałego miejsca przenikania wiedzy i doświadczeń między designem, rzemiosłem i przemysłem. Animator lokalnego przemysłu meblowego, jednej najważniejszych branż w Polsce.

5. Fundacja Creative Project, założona przez Ankę Pietrzyk-Simone, Miśkę Miller-Lovegrove, Monikę Unger i Agnieszkę Kwiatkowska-Dragic. Dzięki inicjatywom Fundacji (wystawy, publikacje, PR) polski design zafunkcjonował za granicą jako spójna marka, bogata w ludzi i dziedzictwo.

6. Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa ds. designu w School of Form. Współtworzyła innowacyjny w skali światowej program kształcenia projektantów. Kuratorka wielu wystaw, w tym wędrującej po świecie ekspozycji "Unpolished – Young Design from Poland".

7. Matylda Krzykowski, współzałożycielka Depot Basel w szwajcarskiej Bazylei. Kuratorka wystaw designu w tym bardzo dobrze przyjętej "The Front Room" podczas Mediolańskiego tygodnia designu.

8. Krystyna Łuczak-Surówka, kuratorka, wykładowca ASP Warszawa. Poprzez codzienną pracę ze studentami, organizację wystaw i autorski blog ocala od zapomnienia najlepsze polskie projekty.

9. Anna Vonhausen, projektantka i dyrektor kreatywna Sitag Formy Siedzenia. Sprawnie, z rozmachem i ponad podziałami zaprezentowała polskich laureatów nagród Red Dot organizując cykl imprez Red Dot Night.

10. Bartosz Zamirowski, prezes Galerii Wnętrz Domar. Inspirator corocznych "Nocy z dizajnem" i cyklu spotkań branżowych, okazji do wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń.

KREATOR
1. Andrzej Bikowski, od kilkunastu lat projektuje obuwie sportowe dla Adidasa, Gino Rossi i Ecco. Jego ostatnia kolekcja dla Ecco jest uważana za jedną z ciekawszych kolekcji marki w ostatnich latach.

2. Code Design, śląskie studio projektowe. Zaprojektowany przez nie piekarnik ZEN dla marki Amica został nagrodzony prestiżową nagrodą "The Best of The Best – Red Dot".

3. Aleksandra Gaca, rozwija autorskie wzory i techniki tworzenia tkanin trójwymiarowych o właściwościach akustycznych. Projektuje m.in. dla Casalis i Hermesa.

4. Maria Jeglińska, projektuje m.in. dla Ligne Roset. Była kuratorką wystaw podczas London Design Festival i Łódź Design Festival uważanych za niezwykle syntetyczne, atrakcyjne wizualnie i merytorycznie.

5. Lidia Kalita, główna projektantka marki Simple. Najnowsza kolekcja z odwagą przełamuje stereotypy. Stroje na jesień/zimę to energia barw i sentymentalny powrót do kobiecego seksapilu.

6. Robert Konieczny, czołowy polski architekt. Jego najnowszy projekt Domu Autorodzinnego, to nowa typologia sposobu życia, gdzie samochód to stały łącznik między życiem domowym a światem zewnętrznym.

7. Anna Orska, projektuje biżuterię. Jej ostatnie kolekcje zmieniły w Polsce postrzeganie ekskluzywności biżuterii, dotychczas determinowanej jedynie przez szlachetność kruszcu.

8. Kamil Owczarek & Michał Gilbert Lach, czyli duet projektowy marki Bohoboco. Bez kompleksów i sprawnie tworzą kosmopolityczna mieszankę stylów charakterystycznych dla największych ośrodków mody.

9. Tomasz Rygalik, kierownik designu w Comforty i szef projektowego Studia Rygalik, którego prace sprawnie przenikają branżę przemysłową, przestrzenie publiczne, projekty społeczne i ideowe.

10. Bashko Trybek, architekt i projektant związany z m.in. La Chance. Ma na koncie zaledwie klika projektów, za to każdy zebrał doskonałe recenzje za granicą. Szczególnie za kreatywne podejście do konstrukcji.

STRATEG
1. Laura Andrukiewicz, menedżer marki Well Done w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem". Dzięki niej Fundacja to ewenement wśród pozarządowych instytucji. Akcesoria domowe Well Done to dla wykluczonych społecznie praca, dla projektantów styk z realnym światem, a dla biznesu rzetelny partner.

2. Ryszard Balcerkiewicz, właściciel Noti. Najnowszą kolekcją brawurowo odświeżył charakter swojej marki i podkreślił nowy wizerunek polskich mebli. Zaangażowany w projekty edukacyjne i stażowe. W produkcji rozwija ideę "fair trade".

3. Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. Świadomy zmieniającego się świata konsekwentnie stymuluje wprowadzanie zmian w Polsce. Wspiera budowanie gospodarki opartej na wiedzy i rozwój kapitału intelektualnego.

4. Michał Drożdż, dyrektor rozwoju produktu w fimie Zelmer. Sprawnie wyprowadził markę z "minionego systemu". Innowacje wdraża poprzez design. Celne zaspokaja potrzeby dobrze określonej grupy klientów. Markę wyprowadza na lidera Europy Środkowej.

5. Jakub Hrab, wiceprezes Marmorin. Angażuje firmę w programy stażowe i edukacyjne. Najnowszy projekt umywalki Uni łamie tabu i osobom niepełnosprawnym daje możliwość obcowania z funkcjonalnym i luksusowym przedmiotem.

6. Mateusz Madelski, dyrektor ds. rozwoju w firmie Yes. Widocznie odświeżył wizerunek jednej największych polskich marek biżuteryjnych. Wprowadził autorskie nowości i nadał im "ludzką twarz" prezentując sylwetki projektantów w salonach na terenie całej Polski.

7. Jolanta Pasynkiewicz, dyrektor kreatywna Comforty. Odważnie tworzy nową polską markę komfortowych mebli. Współpracuje z projektantami z Polski i zagranicy, tworząc zupełnie nową jakość i nowy autorski wizerunek naszego meblarstwa.

8. Joanna Przetakiewicz, dyrektor kreatywna La Mania. W "ciasnej" branży stworzyła nową markę ubrań o oryginalnej i rozpoznawalnej stylistyce. Dzięki perfekcyjnie dopracowanej strategii celnie dotarła do nowoczesnych kobiet i ich pragnień.

9. Zdzisław Sobierajski, właściciel Perfect Sobierajski. Dzięki współpracy z projektantami wdraża coraz lepsze, przyjazne i nagradzane urządzenia medyczne. Tym samym ułatwia życie pacjentom i pracę lekarzom.

10. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Prawdziwy gospodarz miasta kochanego przez mieszkańców i gości. Nowoczesnego, przemyślanego, przyjaznego. Tu design fascynuje od święta (Gdynia Design Days) i realnie służy na co dzień.

Źródło: Design Alive

www.designalive.pl/awards

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Transform Awards: 5 londyńskich statuetek dla Touchideas
Agencja Touchideas zdobyła aż pięć statuetek podczas jubileuszowej XV edycji międzynarodowego konkursu Transform Awards 2024, który zakończył się właśnie w Londynie.
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2024
Podczas uroczystej gali w Londynie World Photography Organisation ogłosiła zwycięzców klasyfikacji generalnej konkursu Sony World Photography Awards 2024. Odbywająca się już po raz 17. ceremonia wręczenia nagród jest ważnym corocznym wydarzeniem, które ma na celu wyróżnienie najlepszych fotografów i zaprezentowanie zdjęć i historii, które w...
Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764