logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nordterm i Amagraf: styropianowe wypełnienia do opakowań

  PR 25.01.2023, przeczytano 1857 razy
ilustracjastrzałka

Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej bogatego portfolio, dedykowanego różnym sektorom – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner - wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna - wypełnień do opakowań zarówno małych jak również dużych i ciężkich elementów do transportu różnego rodzaju towarów. Zgodnie z filozofią firmy Amagraf, by rozwiązania z jej oferty dopasowywać do potrzeb i oczekiwań klientów - w przypadku Nordterm cały proces był jeszcze bardziej kompleksowy, bo maszyny zostały już na etapie produkcji dopasowane do określonych przez klienta wymagań. To pozwoliło mu wyjść szerzej ze swoją ofertą, a także umożliwiło podjęcie współpracy z różnymi producentami, którzy potrzebują wypełnienia dla swoich produktów w procesach związanych np. z logistyką. Zakupy (film z wdrożenia znajduje się na stronach: https://youtu.be/d161x8oNOH4) wpłynęły również na elastyczność firmy oraz znacząco skróciły jej czas reakcji na zlecenia. Już wkrótce, za sprawą kolejnego zakupu – tym razem będzie to ploter do wycinania elementów do termoizolacji –  firma Nordterm wejdzie szerzej na rynek budowlany, znajdujący się od jakiegoś czasu w jej kręgu zainteresowań.   


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nordterm-i-amagraf%3A-styropianowe-wypelnienia-do-opakowan,398751,artykul.html

- Wdrożenie w Nordterm – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf - to kolejny przykład naszych niestandardowych działań, kiedy to zgłaszający się do nas klient oczekuje naszego wsparcia i pomocy. My zaś - wsłuchując  się w jego potrzeby - dopasowujemy do nich rozwiązania z naszej bogatej oferty, w której znajdują się maszyny wielu producentów. Tym razem maszyny dedykowane firmie Nordterm już na etapie powstawania uwzględniały określone przez nią wcześniej wymagania. Okazało się to strzałem w dziesiątkę z punktu widzenia klienta, a dla nas powodem do dużej satysfakcji, że kolejna już firma spoza branży poligraficznej zaufała naszej marce i doświadczeniu.

Już wkrótce Nordterm planuje zakup kolejnej maszyny - tym razem do produkcji elementów termoizolacyjnych wykorzystywanych przy izolacjach dachów, ze specjalnym, dedykowanym temu procesowi oprogramowaniem. Firma oferuje już różne elementy wykorzystywane w budownictwie i ma już w tej kwestii duże doświadczenie, ale inwestycja ta kolejny raz rozszerzy jej ofertę.

- Od początku naszej działalności zajmowaliśmy się produkcją styropianu. Posiadamy spieniarkę do styropianu oraz maszyny do wycinania kształtek, które umożliwiają nam produkcję wielu przedmiotów czy elementów styropianowych – mówi Paweł Skrzypczak, właściciel firmy Nordterm. – Naturalnym krokiem naszego rozwoju była więc potrzeba stworzenia linii produkującej wypełnienia o zróżnicowanych kształtach i wymiarach do opakowań, co pozwoli nam na zainteresowanie i pozyskanie większej liczby klientów. Poszukiwaliśmy więc maszyn, które w optymalny sposób obsługiwałyby te procesy – od wypełnień do niewielkich opakowań poprzez wypełnienia np. na sprzęt RTV i AGD na wypełnieniach dla przedmiotów o dużych gabarytach skończywszy. W ofercie firmy Amagraf znaleźliśmy maszyny firmy Coner, które sprostały tym wymaganiom. Zależało nam na tym, aby były one w jak największym stopniu zautomatyzowane i ograniczały odpady.

- Firma Coner z Łodzi (producent wspomnianych ploterów, które pracują obecnie w Nordterm) z którą współpracujemy – mówi Piotr Alwingier - jest od ponad 20 lat dostawcą urządzeń sterowanych numerycznie, które są dedykowane różnym sektorom przemysłu. Głównymi jej produktami są plotery termiczne i frezujące, które dostarczamy do naszych klientów z branży poligraficznej i reklamowej. Jednak są one dedykowane znacznie szerszemu środowisku – od firm architektonicznych i budowlanych, poprzez te zajmujące się scenografią, po produkujące styropian, opakowania, na zajmującymi się obróbką tworzyw sztucznych i metali skończywszy. Kiedy więc Nordterm określił swoje potrzeby, wiedzieliśmy, że to właśnie ten polski producent może spełnić jego oczekiwania i wspólnie stworzyliśmy dla niego dwa spersonalizowane rozwiązania. Tak więc kolejny raz podeszliśmy do klienta w sposób nieszablonowy, co zakończyło się sukcesem, a kontynuacją tej współpracy będzie kolejna maszyna, jaką – jak mamy nadzieję - niebawem tu dostarczymy.

- Zaufanie do dostawców jest dla nas niezmiernie ważne, bo jesteśmy młodą firmą i wciąż poszukujemy dla siebie nowych kierunków rozwoju – podkreśla Paweł Skrzypczak. – Pod tym względem Amagraf okazał się właściwym partnerem. Analizowaliśmy wspólnie nasze potrzeby, a dzięki wspomnianym zakupom mogliśmy poszerzyć swoją ofertę. Tym co nas wyróżnia na rynku to dbałość o każdego klienta, nawet najmniejszego, możliwość produkcji zleceń od jednej sztuki do tysięcy egzemplarzy, szybka reakcja na zamówienie i szybka jego realizacja gwarantująca wysoką jakość końcowego produktu. Nasi klienci nie muszą czekać na formę do kształtu styropianu, co generuje nie tylko dodatkowy czas, ale także koszty. Dowolny kształt możemy teraz wycinać dla nich niemal od ręki, a jeśli jest taka potrzeba również z otworami czy innymi elementami. Gwarantujemy im także powtarzalność produkcji. Raz złożone u nas zamówienie jest katalogowane w specjalnym systemie i w dowolnej chwili może być odtworzone z dokładnie tymi samymi parametrami, również jakościowymi.

Wszystko to jest możliwie, jak podkreśla Paweł Skrzypczak, dzięki wspomnianym partnerom, ale przede wszystkim dzięki zapleczu narzędziowemu, jakie posiada firma Nordterm, a także jej wykwalifikowanemu personelowi.

- Co więcej, w naszych działaniach nie zapominamy o środowisku naturalnym – odzyskujemy nasz styropian, tzw. dziewiczy materiał i wykorzystujemy go ponownie. Ograniczamy więc w jak największym stopniu odpady, dbając o to, by być „eko” od samego początku, co zarówno dla nas samych, jak również dla wielu naszych klientów jest obecnie niezmiernie ważne.

Dzięki ostatnim zakupom firma otworzyła się również na współpracę z producentami opakowań.

- Jeśli drukarnie opakowaniowe planują w jeszcze większym stopniu kompleksowo obsługiwać swoich klientów, chętnie podejmiemy z nimi współpracę – mówi Paweł Skrzypczak. - Jesteśmy również otwarci na współpracę z firmami z branży reklamowej czy producentami gadżetów, dla których możemy wyciąć ze styropianu przedmioty o różnych kształtach. Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami.

Więcej na temat oferty Amagraf można dowiedzieć się odwiedzając Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, gdzie będzie ona obecna na stoisku swojego partnera (firmy Atrium – hala F stoisko F3.39). Wydarzenie to odbywać się będzie w dniach od 1 do 3 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy. W podobnym charakterze (na stoisku firmy Atrium numer E1) Amagraf wystąpi na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku PromoShow 2023, które odbywać się będą w dniach od 8 do 9 lutego w hali EXPO XXI  w Warszawie.

Źródło: Amagraf

www.amagraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
drupa 2024: Sun Chemical proekologicznie dla branży opakowań
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764