logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Notus Finanse wchodzi do świata Decentraland ze wsparciem Game Changer

  PR 03.08.2022, przeczytano 826 razy
ilustracjastrzałka

Notus Finanse jako pierwsza marka w Polsce pojawił się na zdecentralizowanej platformie Decentraland w świecie Metaverse. Tym samym wkroczył do świata Web 3.0, w którym użytkownik jest nie tylko odbiorcą i współtwórcą treści dostępnych w sieci, ale może także stać się ich posiadaczem. Za opracowanie konceptu i strategii, realizację projektu oraz programowanie w Decentraland odpowiada agencja Game Changer (Group One).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/notus-finanse-wchodzi-do-swiata-decentraland-ze-wsparciem-game-changer,396795,artykul.html

Notus Finanse to jedna z największych i najwyżej ocenianych firm w branży pośrednictwa finansowego, funkcjonujących w Polsce. Wyróżnia ją bardzo wysoka jakość obsługi klienta, profesjonalizm, skuteczność oraz szeroka oferta produktów hipotecznych i ubezpieczeniowych. Marka chce być wartością dla polskich kredytobiorców i kreować “value”, którego do tej pory nie zaproponował żaden broker finansowy. Ponadto Notus Finanse zaznacza, że chce budować wokół marki unikatową i bardzo szeroką społeczność zadowolonych klientów generujących polecenia.

- Jako firma funkcjonująca w sektorze finansowym chcemy wyznaczać trendy i kreować nowości w branży. Obserwując otoczenie inflacji, zmieniających się stóp procentowych chcemy zadbać dodatkowo o naszych klientów i pracowników. Dlatego zdecydowaliśmy się na wejście do świata Web 3.0, który redefiniuje dotychczasowe podejście do świata biznesu. W świecie braku zdolności kredytowej u konsumentów pozyskanie nowych relacji z klientami, które wygenerują korzyść dla każdej ze stron jest trudne i drogie. W świecie w którym rządzi ,,on demand,, wyraźniej zaczyna się liczyć content i unikatowość treści oraz nowe kanały dotarcia i komunikacji. Patrząc tylko na wycinek możliwości to sam rynek ,, in game” marketingu w Polsce liczy kilka milionów graczy. Badania pokazują, że w ponad 80% to nasza grupa docelowa klientów wchodzących w świat dojrzałych i poważnych decyzji finansowych jakim jest np. zakup nieruchomości. Dodając do tego młodzież mamy pokaźne grono ludzi potrzebujących profesjonalnego wsparcia w finansach osobistych. Chcemy wykreować nowe value proposition, być ciekawym i wartościowym producentem treści edukacyjnej poprzez dostarczenie odpowiednio skonstruowanych pozytywnych emocji. Jako ścisłe kierownictwo firmy chcemy przygotować spółkę na szybko zmieniającą się przyszłość a obecność w Metaverse oferuje nieograniczone możliwości zarówno markom, jak i ich klientom - komentuje Paweł Komar, President of the Management Board Notus Finanse S.A

W ramach współpracy Game Changer zbudował dedykowaną przestrzeń Notus Finanse w Decentralandzie. Aktywność w świecie Web 3.0 została podzielona na 2 etapy.

Pierwszy z nich rozpoczął się w lipcu 2022 roku. Zainteresowane osoby otrzymają dostęp do teasera zapowiadającego, co będzie się działo w październiku 2022 roku. Spółki nie zdradzają jeszcze, co dokładnie spotka użytkowników w przestrzeni Notus Finanse w Decentralandzie. Wiadomo, że otrzymają dostęp do dedykowanych materiałów umożliwiających poznanie marki, jej wizji przyszłości oraz rozwoju w ramach Web 3.0. Ponadto wejdą w posiadanie tajemniczego “KODU”, z którego będą mogli skorzystać w przestrzenii Notus Finanse ujawnionej w październiku 2022 roku.

Drugi etap będzie skupiał się na rozwoju brand experiance, czyli połączeniu dotychczasowej roli Notus Finanse - specjalisty finansowego w świecie offline z perspektywą przyszłości w świecie Web 3.0. Użytkownicy będą mogli spotkać się z prawdziwym ekspertem, w wirtualnej formie, który chętnie porozmawia z nimi o szansach, zagrożeniach, bezpieczeństwie i ryzyku w świecie Web 3.0. Spółka mocno stawia na element edukacji finansowej dla różnych grup docelowych swoich klientów i zapoznawania ich z wiedzą na temat klasycznych produktów finansowych w sposób maksymalnie przystępny i interesujący dla odbiorcy.

- Jestem pełen podziwu dla odwagi i zaufania dla naszego partnera. Uważam, że decyzja o wejściu lokalnej marki w globalny ekosystem Web 3.0 jest idealnym przykładem dla wszystkich. Tak tradycyjny biznes jak pośrednik finansowy, w obliczu zmieniającego się świata i przyszłości, kryptowalut, NFT, startupów metaversowych, nowych zawodów - meta architektów, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom, jakie daje rozwój technologii i ekosystemu blockchain. To jest także przyszłość świata biznesu i finansów. W Szwajcarii przecież już teraz można płacić podatki za pomocą kryptowalut, czy rozliczać się i dokonywać zakupów przy użyciu wirtualnych walut. Wyobrażamy sobie wizję, że kiedyś i w Polsce (może) w naszych lokalnych sklepach będziemy płacili kryptowalutami, To już się dzieje. Mamy kapitał w krypto? Dlaczego nie wykorzystać go jako wkładu biznesowego w zakup mieszkania, czy innych dobór a nawet, rozwój biznesu. To właśnie dlatego, już teraz cały sektor finansowy tak bardzo przygląda się rozwiązaniom z Web 3.0. Jako agencja i jako klient, odpowiedzialnie podchodzimy to takich aktywacji, znamy ryzyko, zagrożenia. Wiemy, że wymaga to edukacji, ale najwyższa pora zacząć to robić! Cieszy nas, że wspólnie z Notus Finance możemy być tego częścią! - dodaje Tomasz Przeździecki, CEO _game changer.

- Rozwój technologii blockchain i NFT w usługach finansowych jest nieunikniony. Za chwilę za kreacje rozwiązań w tych obszarach wezmą się ogromne instytucje bankowo-finansowe, rządy i europejscy regulatorzy. Jesteśmy na przełomowym etapie wyjścia tego rodzaju usług ze strefy wyłącznie prywatnej do strefy publicznej, opartej na bezpieczeństwie i transparentności. Jako spółkę nie interesuje nas spekulacja na wirtualnych walutach lub zarabianie na wzroście wartości dóbr NFT. Nasz cel nadrzędny to wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i ich skuteczna edukacja oraz otwartość na nowe, zmieniające się środowisko sprzedaży usług finansowych. Popieramy to setkami godzin analiz rynkowych, trendów marketingowych i szczegółowych badań grupy docelowej. Pierwsze próby pokazują, że nie tylko warto, ale i się opłaca. Na polskim rynku przecieramy szlaki razem z bankiem ING, który działa już na platformie Roblox. My na dziś celujemy z komunikatem do starszego klienta. Na świecie w naszej branży działają w Decentraland już takie brandy jak JP Morgan czy Mastercard. Web 3.0 to kreacja nowych zachowań, nowych potrzeb, nowych usług i nowych oczekiwań konsumentów. Stojąc w jednej linii z takimi światowymi markami, mogę zacytować słowa prezesa JP Morgan: ,,Asymetryczne ryzyko pozostania w tyle jest warte zaangażowania w rozpoczęcie odkrywania tego nowego cyfrowego krajobrazu,, - twierdzi Paweł Komar.

Współpraca Game Changer i Notus Finanse została nawiązana na początku kwietnia 2022 roku.

  • Efekty działań można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: Group One S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja zajmie się prowadzeniem działań komunikacyjnych związanych z obsługą klientów indywidualnych mBanku. Dotychczas grupa dentsu Polska odpowiadała za prowadzenie kampanii mediowych banku.
Nowa odsłona szyldu Victorii w Gdyni
Inscription Project: Victoria to z założenia podróżujący projekt. Kolejna odsłona, tym razem w przestrzeni Traffic Design będzie jego rozwinięciem. Głównym elementem działania jest 47-letni napis VICTORIA, zdemontowany z hotelu Sofitel Warsaw Victoria w 2011 roku, zaprojektowany przez Romana Duszka. Zapraszamy na wernisaż 31.03.2023 o godzinie 20:00.  
Kampania „Samsung. Przygotowany na zmiany”
W dzisiejszym świecie potrzebujemy urządzeń AGD, które będą spełniały nie tylko podstawowe funkcje, ale również ułatwiały nasze życie na różnych poziomach. Zgodnie z hasłem kampanii: „Samsung. Przygotowany na zmiany” – marka podkreśla, że oferuje inteligentne rozwiązania, które zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych...
Robyg zachęca do sprzątania plaży i dbania o wodę
Bałtyk to jedna z naszych najważniejszych atrakcji turystycznych, tymczasem w akwenie ląduje coraz więcej śmieci i zanieczyszczeń. Ma to katastrofalne skutki dla środowiska, a w konsekwencji również dla nas wszystkich. Działania są potrzebne tu i teraz, dlatego deweloper ROBYG zaplanował na 2023 rok szereg akcji, które mają na celu edukować w zakresie wody i...
Niecodzienna instalacja w warszawskim biurowcu Biura przy Bramie
Pięknie zaścielone łóżko powitało w czwartkowy poranek wszystkich odwiedzających biurowiec Biura przy Bramie znajdujący się w Browarach Warszawskich. Ta niecodzienna instalacja pojawiła się z okazji Światowego Dnia Snu, który obchodzony jest 17 marca.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764