logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Novar - dostawca stojaków reklamowych produkuje automaty do dezynfekcji rąk

  PR 13.07.2020, przeczytano 1979 razy
ilustracja

Rodzinna firma Novar z okolic Torunia dzięki gwarancjom kredytowym Banku Gospodarstwa Krajowego nie tylko przetrwała pandemię, ale także zdołała uruchomić innowacyjny projekt, pomagający w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Rozpoczęła produkcję automatów do dezynfekcji rąk.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/novar----dostawca-stojakow-reklamowych-produkuje-automaty-do-dezynfekcji-rak,387763,artykul.html

Mieszcząca się w Krobii pod Toruniem firma Novar, od 25 lat produkuje stojaki reklamowe i ekspozycyjne. W czasie pandemii uniknęła redukcji zatrudnienia, podejmując się produkcji automatów do dezynfekcji. Novar potrzebował jednak kredytu i jego zabezpieczenia, aby zrealizować projekt możliwie najszybciej.

- Nie mieliśmy takich pieniędzy, żeby o własnych siłach uruchomić produkcję w tak krótkim terminie i o takiej skali. Z pomocą przyszły nam Bank Ochrony Środowiska i Bank Gospodarstwa Krajowego - mówi Mariusz Romanowski, współwłaściciel firmy Novar. Jak podkreśla, pomoc banków dotarła „w rekordowo krótkim czasie".

Novar zatrudnił zespół elektroników do zaprojektowania zaawansowanego układu sterującego pracą urządzeń do dezynfekcji. Za sprawą dodatkowego zasilania bateryjnego oferowane przez firmę automaty można ustawić w dowolnym miejscu, a ich używanie jest bezdotykowe. W komplecie dostarczany jest też płyn do dezynfekcji.

Marcin Wiecki, dyrektor Regionu Kujawsko-Pomorskiego w Banku Gospodarstwa Krajowego jest zdania, że polscy przedsiębiorcy należą do najbardziej kreatywnych w Europie, potrafią również dostosować się do szybko zmieniających się warunków rynkowych. W opinii Wieckiego, są jednak zdarzenia, na które ciężko się przygotować, takie jak pandemia koronawirusa.

- Bank Gospodarstwa Krajowego aktywnie włączył się w przygotowanie systemowych rozwiązań, które pomagają przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas i wrócić do normalnej działalności - podkreśla Marcin Wiecki.

Jak mówi Łukasz Kozioł, dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami w Banku Ochrony Środowiska, to właśnie BOŚ był jednym z pierwszych banków, który wdrożył do swojej oferty nowe warunki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Spółka Novar skorzystała z gwarancji Biznesmax, czyli instrumentu dostępnego dla firm mikro-, małych i średnich. Zaletą tej gwarancji jest między innymi to, że jest ona bezpłatna i zabezpiecza nawet 80 proc. kwoty kredytu przeznaczonego na finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć - mówi Łukasz Kozioł.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak Polacy kupują online?
Odzież (65%), obuwie (52%) i kosmetyki (49%) to zdecydowanie najczęściej kupowane kategorie produktów w sieci. Decyzje zakupowe podejmujemy patrząc przede wszystkim na cenę produktów (77%) i czas realizacji zamówienia (44%), ale też dostępne formy płatności (28%).
Monitor interaktywny Newline Elara
Monitory interaktywne to narzędzia, które konsekwentnie wpisują się w naszą biznesową, a właściwie cyfrową rzeczywistość. Ekrany dotykowe to najbardziej poszukiwane rozwiązania, pod warunkiem, że są intuicyjne, szybko działają i są bezpieczne. To chyba trzy podstawowe cechy, których powinniśmy wymagać od urządzeń z tej kategorii.
El Padre dla Superbrands
W środę 21 września br. w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się Gala XVI edycji Superbrands. Agencja El Padre po raz kolejny odpowiadała za jej realizację.
Lars Silberbauer nowym dyrektorem marketingu HMD Global
HMD Global, dom urządzeń Nokia, ma przyjemność ogłosić, że Lars Silberbauer został nowym CMO firmy.
Aplikacja Żabka Jush partnerem programów Meczyki.pl
Aplikacja Żabka Jush, umożliwiająca ekspresowe zakupy online nawiązała współpracę z portalem Meczyki.pl. Wspólne działania zaczęły się przy okazji meczu Polska - Holandia w Lidze Narodów i potrwają do końca Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze (20 listopada – 18 grudnia). Marka będzie obecna między innymi w programach na żywo, które...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764