logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa „Uwaga!” już od 28 sierpnia w TVN

  PR 29.08.2023, przeczytano 311 razy
ilustracja

Program „UWAGA!” zmienia się dla naszych widzów! Już 28 sierpnia widzowie zobaczą odświeżoną odsłonę najpopularniejszego programu interwencyjnego w Polsce. Poznają nową oprawę wizualną i studio oraz Darię Górkę, Tomasza Patorę i Jakuba Dreczkę, czyli nowych prowadzących, którzy wraz z Ryszardem Cebulą będą informować o ważnych społecznie sprawach. „UWAGA!” codziennie ok. 19:50 tylko w TVN!


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-_uwaga%21_-juz-od-28-sierpnia-w-tvn,401183,artykul.html

Od 21 lat redakcja „UWAGI!” skupia się na pomocy zwykłym ludziom i nagłośnieniu spraw, które inni woleliby zamieść pod dywan. Siłą reportaży programu są prawdziwe historie i bohaterowie, którzy za nimi stoją.

Od poniedziałku 28 sierpnia „UWAGA!” zadebiutowała na antenie TVN w odświeżonej odsłonie. Zmieni się nie tylko czołówka, oprawa graficzna, zespół gospodarzy-prowadzących, ale także formuła programu. Bez zmian pozostaje godzina emisji programu interwencyjnego – od poniedziałku do czwartku o 19:55, w piątek o 19:50, a w weekendy o 19:45.

- Jesienią w nowej odsłonie „UWAGI!” pojawią się zarówno znani, jak i nowi dziennikarze. Daria Górką, którą widzowie kojarzą z anteny TVN24, będzie pierwszą kobietą prowadzącą „UWAGĘ!”. W nowych rolach zobaczymy także reporterów Tomasza Patorę i Jakuba Dreczkę, którzy od tej pory będą pojawiać się w studiu. Ostatnie, bardzo dobre wyniki oglądalności pokazują, że program interwencyjno-śledczy jest formatem, który widzowie TVN bardzo sobie cenią. Mają słuszne poczucie, że walczymy o ich sprawy i jesteśmy przy tym skuteczni. W nowej odsłonie programu chcemy, by zaangażowanie reporterów, było jeszcze lepiej widoczne. Zależy nam także, by reportaże w większym stopniu opowiadały o aktualnych sprawach, którymi żyją nasi widzowie - mówi Aleksandra Rejnowicz, producentka "UWAGI!".

Pierwszą kobietą w gronie nowych prowadzących „Uwagę!” jest Daria Górka, dziennikarka, reporterka i prezenterka telewizyjna, doskonale znana widzom z TVN24, gdzie prowadziła m.in. „Fakty o świecie”. Daria jest także laureatką złotej nagrody na World Media Festival w Hamburgu oraz nagrody im. Dariusza Kmiecika. Od lat angażuje się w nagłaśnianie problemu przemocy, napisała na ten temat dwie książki „Aż do śmierci” oraz „Piekło kobiet PL”.

Od jesiennego sezonu w rolach gospodarzy zadebiutują także dotychczasowi reporterzy – Tomasz Patora i Jakub Dreczka. Tomasz Patora to niewątpliwie jeden z najlepszych dziennikarzy śledczo-interwencyjnych w Polsce. Na początku lat 90. związał się z łódzkim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Współtworzył artykuły dotyczących „łowców skór”, które ujawniły skandaliczne działania pracowników łódzkiego pogotowia. W 2023 r. wydał książkę „Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu”. Jest wykładowcą akademickim i laureatem licznych nagród, z redakcją „UWAGI!” związany jest od 2003 r.

Jakub Dreczka zaczynał od pracy w lokalnych mediach w Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 r. został reporterem „Dzień Dobry TVN”, a od sześciu lat zasila szeregi „Uwagi!”. Mocno pilnuje spraw z rodzinnego województwa lubuskiego, które dzięki jego zaangażowaniu zyskują ogólnopolski rozgłos.

Zespół gospodarzy-reporterów zamyka Ryszard Cebula, który z programem związany jest od samego początku.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jakub Rybski w dziale informacji RMF FM
1 marca do zespołu dziennikarzy RMF FM dołączył Jakub Rybski. Pracuje jako reporter w warszawskim oddziale radia.
Marcowe nowości i wydarzenia w Radiu Nowy Świat
Od najbliższego piątku, 1 marca Radio Nowy Świat zaprasza na nowy cykl „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Co tydzień znakomity literaturoznawca, profesor i rektor Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek będzie rozmawiał z redaktorem Wojciechem Mannem o książkach - tych najnowszych, ale także tych, które trzeba przeczytać i które...
Nowa oprawa TVN z argentyńską pomocą
Już w piątek widzowie stacji zobaczą TVN w nowej kolorystyce i oprawie. To nie tylko zmiana wizualna, ale także symboliczny przekaz podkreślający, że stacja niezmiennie zaskakuje innowacyjnością. Elementy graficzne zastosowane w nowej oprawie reprezentują połączenie, różnorodność oraz pionierski charakter stacji. Znakiem rozpoznawczym TVN pozostaje – koło, które przyciąga,...
PMPG Polskie Media uruchamia nowy serwis
PMPG Polskie Media, holding mediowy notowany na głównym parkiecie warszawskiej giełdy, zwiększa ofertę proponowanych treści. AWR Wprost, będąca częścią Grupy, uruchamia nowy serwis kulinarny Smaki.pl. PMPG kontynuuje działania nastawione na powiększenie grupy docelowej odbiorców poprzez dywersyfikację przekazywanych treści, dzięki zwiększaniu liczby nowych...
Startuje wiosenna ramówka TVN
Wiosna w TVN to czas niespodzianek i wielkich emocji. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier jest program „The Traitors. Zdrajcy”, który już w środę 28 lutego zapewni elektryzującą rozgrywkę inspirowaną popularną grą Mafia. Drugim nowym formatem wartym uwagi jest „Czas na Show. Drag Me Out”, który zapowiada kolorową i pełną blasku zabawę....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764